Nevşehir İl Özel İdaresi, Cumhuriyet'in haberini yalanladı

Nevşehir İl Özel İdaresi; Cumhuriyet Gazetesi'nde yer alan "Nevşehir İl Özel İdaresi, Hacıbektaş’a gönderilen 5 milyonluk ödeneğin yüzde 60’ını kesti" başlıklı haberi yaptığı yazılı basın açıklamasıyla yalanladı.

GİRİŞ 09.09.2021 22:35 GÜNCELLEME 09.09.2021 22:56
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

Nevşehir İl Özel İdaresi, bazı basın yayın organlarında "Hacıbektaş’ın ödeneğine yüzde 60 kesinti" başlığıyla yer haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Nevşehir İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamada; "Hacıbektaş ilçemize gönderilen ödeneğin kesintiye uğraması mümkün olmayıp iddialar gerçeği yansıtmamaktadır." denildi.

Açıklama şu şekilde:

"09 Eylül 2021 tarihinde bazı basın yayın organlarında çıkan "Hacıbektaş'ın ödeneğine yüzde 60 kesinti" başlıklı haber üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması zarureti hasıl olmuştur.

2021 yılı, UNESCO ve Cumhurbaşkanlığımız genelgesi ile Hünkar Hacı Bektaş Veli'nin hakka yürüyüşünün 750. yıl dönümü nedeniyle Hacı Bektaş Veli Anma Yılı ilan edilmiştir.

Bu nedenle Hacıbektaş'ın ülkemiz inanç ve kültür turizmi açısından önemli merkezlerinden birisi olması nedeniyle ulaşım alt yapısının iyileştirilmesi, turistik yolların standartlarının artırılması ve bölge turizminin gelişmesine katkı sağlaması amacı ile İl Özel İdaremizce 25.03.2021 tarih ve 3230 sayılı yazıları ile Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığından ek ödenek talebinde bulunulmuştur. Ödeneğin Hacıbektaş hizmetlerinde kullanılması için İl Genel Meclisi 02.08.2020 tarihli birleşiminde oy birliği ile karar almıştır.

Bu kapsamda çalışmalar ivedilikle başlatılarak Hacıbektaş Belediyesi imar yollarında 1. ve 2. kat asfalt kaplama ve yol çizgi boyası uygulamaları başta olmak üzere çeşitli çalışmalar yapılmıştır. Yapılan çalışmaların bedeli ise talep edilen 5 milyon liranın da üzerinde bir rakama ulaşmış ve çalışmalar devam etmektedir.

Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığımızca uzun yıllardır bakımsız ve ziyarete uygun olmayan Kadıncık Ana Evi'nin restorasyon ile çevre düzenlenmesi çalışmaları tamamlanarak vatandaşlarımızın ziyaretine açılmış olup, Bektaş Efendi Türbesi restorasyon çalışmaları ise sürdürülmektedir.

Yine İl Özel İdaremizce Hacı Bektaş Veli Külliyesinde ışıklandırma çalışmaları, Dedebağ'da bulunan Arıcı Baba Türbesinde restorasyon çalışmaları sürdürülmekte olup, Hacıbektaş Kadıncık Ana Kadın Girişim Üretim İşletme Kooperatifine ise bina tahsisi, tadilatı ve mutfak yapımı gibi çeşitli konularda destek sağlanmıştır.

2021 Hacı Bektaş Veli Anma Yılı etkinlikleri kapsamında Ekim ayı içerisinde Gençlik ve Spor Bakanlığımızca yapılacak olan Gençlik Kampı konularındaki çalışmalar da süratle devam etmektedir.

Bu hususlardan da anlaşılacağı üzere Hacıbektaş ilçemize gönderilen ödeneğin kesintiye uğraması mümkün olmayıp iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

ETİKETLER
cumhuriyet
YAZDIR
YORUMLAR 18
 • Manisalı 4 ay önce Şikayet Et
  Alın size yalan bir haber ve algı.tutmadı işte.
  Cevapla
 • kemal 4 ay önce Şikayet Et
  Hedefi Nedir Acaba Böyle Habermi Olur Basin Yayin Ahlakini İtibarsizlastirmak dir Bu Gerici Yobaz Zihniyet Yargi ve Gazeteciler Cemiyeti Derneği Gereğini Yapmali Cok vahim bi durum yat kalk yalan bu ne rezalet yeter dur denmeli
  Cevapla
 • Envers 4 ay önce Şikayet Et
  Yalanciya yalancısın demek ve ağır bir bedel odetmemek iş bu çok ağır çünkü yarın yeni bir yalanla ortaya çıkacak.
  Cevapla
 • gral 4 ay önce Şikayet Et
  Neden ceza almıyorlar. Savcılar neye yarıyor ne iş yapıyorlar anlamak zor
  Cevapla
 • ilahi adaleTürkiye 4 ay önce Şikayet Et
  İnsan bu kadarmı haysiyetsiz olur
  Cevapla
 • Memo 4 ay önce Şikayet Et
  İnsan değiller ki onlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İstanbul ve çok sayıda ilde şiddetli kar yağışı! Sürmeli'den açıklama: Tam bir kış
Galatasaray tepetaklak! Paşa 3 puana uzandı