Skandal sözleri tepki çekmişti! Celal Şengör hakkında son dakika gelişmesi

Öğrencisini taciz ettiği anları canlı yayında anlatarak büyük tepkiye neden olan Prof. Dr. Celal Şengör'ün görev yaptığı İstanbul Teknik Üniversitesi'nden (İTÜ) konuyla ilgili bir açıklama geldi.

GİRİŞ 19.09.2021 23:14 GÜNCELLEME 19.09.2021 23:30
Bu Habere 97 Yorum Yapılmış

İstanbul Teknik Üniversitesi Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü'nde ders veren akademisyen ve jeolog Prof. Dr. Celal Şengör yayınladığı bir videoda geçmiş dönemde öğrencisi ile yaşadığı bir anıyı anlatmıştı. Celal Şengör'in sözleri büyük tepkiye neden olmuştu.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) rektörlüğü, Prof. Dr. Celal Şengör hakkında idari soruşturma başlattı.
 

Celal Şengör'den ahlak dışı büyük skandal! Tepkiler çığ gibi!Celal Şengör'den ahlak dışı büyük skandal! Tepkiler çığ gibi!


İTÜ'DEN AÇIKLAMA: EN KÜÇÜK BİR TOLERANS GÖSTERİLMEYECEK

Açıklamada,"Geçtiğimiz günlerde, üniversitemiz öğretim üyelerinden birinin çevrimiçi ortamda sarf ettiği sözlerle ilgili idari soruşturma başlatılmış olup süreç devam etmektedir.
 

Bakan Yanık'tan Prof. Dr. Celal Şengör'e tepki!Bakan Yanık'tan Prof. Dr. Celal Şengör'e tepki!


İstanbul Teknik Üniversitesi, fiziksel sözlü ve diğer şekillerde tacizin, küçük düşürücü davranışların her çeşidine karşı olup, bu tür eylemleri gerçekleştiren kişikere en küçük bir tolerans gösterilmeyecektir. İTÜ'nün yüzyıllara yayılan köklü birikiminin ve vizyonunun getirdikleri, böyle konularda gereken sorumluluğu almayı en net biçimde tavır göstermeyi gerektirmektedir.

Taraflardan birinin mağdur olması ve korunması gereken özel hayatı nedeni ile idari soruşturma sonuçlanıncaya kadar kamuoyunu sabirlı olmaya davet ediyoruz. Olayın cezai yönü savcılıkların incelemesinde olup hukukun üstünlüğüne olan inancımız tamdır." denildi.
CELAL ŞENGÖR NE DEMİŞTİ?

Celal Şengör bir öğrencisiyle yaşadığı olayı, "O kadar kızdırdı ki, Saniye'nin eteğini kaldırdım. Kıçına bir tokat attım. Bu dehşete düştü. Baktım böyle bakıyor bana. Bana bak dedim baban bunu yaptı mı dedim. 'Bana babam bile bunu yapmadı' dedi. Heh dedim eksik kalmış, şimdi tamamlandı" sözleriyle anlatmıştı.

YORUMLAR 97
 • Bircihan 1 ay önce Şikayet Et
  Kim bilir daha ne değişik fantaizler gerçekleştirmistir sorananiz likayat derler o öğrencinin nasıl okul geçtiğini tahmin ediyorum
  Cevapla
 • Fatih 1 ay önce Şikayet Et
  İçimizdeki bu muhalefet adami ve bunun gibi batı hayranı ateistler icin bunlar ve daha ötesi gayet normal şeyler. Çok şaşırmış gibi yapmaya gerek yok.
  Cevapla
 • Ertuğrul 1 ay önce Şikayet Et
  İTÜ mu soruşturma açmış gülmek geliyor içimden ama gulemiyorum yarın soruşturma yarın rafa kalkar. Birde ödül verirler unutulur gider pisligi balçıkla sivarlar birde üzerine sanatsal çıplak kadın resmi çizerler çağdaş biri olur çıkar
  Cevapla
 • Fani 1 ay önce Şikayet Et
  Üniversitelerde maalesef fuhuş çok yaygın. Her şey serbest olunca ve ailelerden uzak kalınca günahta sinir taninmiyor.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Demek ki bunlar kendi kızlarına öyle yapıyor. Çünkü soruyor .Baban böyle yaptı mı?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Biden'a özür gibi Türkiye tasarısı! Dikkat çeken detaylar...
Bakan Koca yeni haritayı paylaştı! Vaka sayısı en çok artan 10 il