Ünlü oyuncu Ezgi Mola'nın cezası belli oldu!

Ünlü sanatçı Ezgi Mola'ya M.O'ya hakaret ettiği gerekçesiyle açılan dava sonuçlandı. Türkiye'nin konuştuğu olayda sanatçı Mola 65 gün adli para cezasına yani 5 bin 200 TL para cezasına çarptırıldı.

Ünlü oyuncu Ezgi Mola'nın cezası belli oldu!
Ünlü oyuncu Ezgi Mola'nın cezası belli oldu!
GİRİŞ 01.10.2021 15:08 GÜNCELLEME 01.10.2021 15:45

Ünlü sanatçı 20 Ağustos 2020'de sosyal medya hesabından Batman'da yaşanan bir olay üzerine M.O hakkında bir paylaşım yapmıştı. M.O avukatları aracılığıyla Mola'ya dava açmıştı. Türkiye'nin konuştuğu olayda dava sonuçlandı.

Mahkeme Ezgi Mola'yı bundan yargılayacak!Mahkeme Ezgi Mola'yı bundan yargılayacak!


5200 TL PARA CEZASINA ÇARPTIRILDI

Ankara 31'inci Asliye Ceza Mahkemesi, 'basit yargılama' usulüyle görülen davada kararını açıkladı. Mola'nın, 'sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret' ve 'hakaret' suçunu işlediğine kanaat getiren mahkeme, 90 günlük adli para cezası verdi. Eylemin alenen gerçekleşmesi nedeniyle artırıma gidilerek 105 güne çıkarılan ceza, 'cezanın sanığın geleceği üzerindeki olası etkileri' göz önünde bulundurularak 65 güne indirildi. Böylece oyuncu Ezgi Mola, 65 gün adli para cezasına (5 bin 200 TL) çarptırılırken, hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verildi.

Ezgi Mola kimdir, nerelidir ve kaç yaşındadır? Ezgi Mola'ya şok ceza! Hakaret suçundan...Ezgi Mola kimdir, nerelidir ve kaç yaşındadır? Ezgi Mola'ya şok ceza! Hakaret suçundan...


ONUR, ŞEREF VE SAYGINLIĞINI RENCİDE EDECEK SOMUT BİR FİİL İSNAT ETTİ

Mahkeme tarafından açıklanan gerekçeli kararda, Mola'nın sosyal medya paylaşımında M.O'yu hedef aldığı belirtilip, "Dava konusu paylaşım tarihi itibariyle ayrı bir davada sanık olarak henüz yargılama aşamasında olan ve suçlu olup olmadığı konusunda kesinleşmiş bir mahkeme kararı olmayan katılana yönelik olarak, sanığın, 'tecavüzcü, şerefsiz' şeklinde paylaşımda bulunmak suretiyle katılanın onur, şeref ve saygınlığını rencide edecek şekilde somut bir fiil isnat ettiğine kanat getirmiştir. Ayrıca 'şerefsiz' kelimesini kullanmak suretiyle de katılana yönelik olarak sövme eyleminde bulunduğu anlaşılmıştır" denildi. Gerekçeli kararda, Mola'nın sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret suçunu işlediğine kanaat getirildiği de belirtildi.

ORHAN'IN AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Kararla ilgili açıklama yapan M.O'nun avukatı Mehmet Erkan Akkuş, "Bu karar sosyal medya üzerinden kanıksanmış toplumsal linç kültürüne 'dur' diyecek bir karardır. Dosya hakkında hiçbir bilgisi olmadan sosyal medyadan hakaret etmek, hedef göstermek sosyal medya tacirliğidir. Bağımsız Türk yargısına güvenmeliyiz. Ayaklar altına aldığınız masumiyet karinesi bir gün size de lazım olur" dedi.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İsrail saldırılara yeniden başladı
Hamas’tan son dakika açıklaması: İsrail’den esir takasında büyük şeytanlık!