Şirin Payzın'dan Kadir Gecesi ile alay eden Pegasus çalışanlarını destek

Kadir Gecesi'de içki masasında ellerinde alkolle verdikleri pozu "Kadir Gecesi özel, Rabbim kabul etsin" yazarak paylaşan Pegasus çalışanlarına Şirin Payzın tarafından sahip çıkıldı.

GİRİŞ 29.04.2022 11:02 GÜNCELLEME 29.04.2022 11:22
Bu Habere 727 Yorum Yapılmış

27 Nisan günü İslam alemi, bin aydan daha hayırlı olduğu belirtilen Kadir Gecesi'nde dualar etti, ibadet yaptı.

Müslümanların en kutsal günlerinden biri olan Kadir Gecesi'nde bir grup Pegasus çalışanı ise alkol içerek Kadir Gecesi'yle dalga geçen bir paylaşımda bulundu.

Dini değerleri aşağılayan 'Kadir Gecesi özel, Rabbim kabul etsin' notlu paylaşımın büyük tepki çekmesinin ardından firma açıklama yaptı.

ETİK-AHLAK KURULUNA KARŞI ÇIKTI

Konunun etik-ahlak kuruluna aktarıldığını ve burada değerlendirileceğini bildiren Pegasus, CHP'ye yakınlığıyla bilinen Gazeteci Şirin Payzın tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu.

SKANDALI ÖZGÜRLÜK DİYE SAVUNDU

Hakaret ve aşağılama olduğu gerekçesiyle büyük tepki çeken paylaşımı destekleyen Şirin Payzın, Twitter hesabından yaptığı açıklamada bunun özel hayat ve özgürlük olduğunu savundu.

"PEGASUS DİN DEVLETİ KURALLARINI MI SAVUNUYOR?" 

Pegasus'un laik Türkiye'ye karşı olduğunu belirten Payzı, "Türkiye laik bir ülke... Bir kişinin kendi özel hesabından kendi tercih ettiği gibi yaşadığını, inandığını göstermesi nasıl cezalandırılır? İsteyen istediği gibi inanır, inancını yaşar. Pegasus "bizim duruşumuzla alakası yok" demiş. Evet anladık siz "laik Türkiye’ye" karşıymışsınız!

Burası bir din devleti mi? Pegasus din devleti kurallarını mı savunuyor? Bu işten çıkarmaları tarikatla bir sofrada oturan çıksa da yapabilecek misiniz?" dedi.

"DİK DURUN, BU KADAR MI ZOR?"

Bir çeşit kıyaslama yapmak isteyen Payzın, "Pegasus mesela bundan sonra da mayo giyen çalışanını, askılı elbise ile dolaşan hostesini, sevgilisiyle poz veren pilotunu da mı atacak ? Ayrıca bir dik durun. Bu kadar mı zor? Sana ne benim çalışanımın özel hayatından diyemeyecek kadar eğildiniz mi?" açıklamasında bulundu.

YORUMLAR 727
 • Mrrrr 3 ay önce Şikayet Et
  Sana benim dinimle alay edenleri muhafaza etme yetkisini kim veriyor. Senin çapın ne ki bu insanlar hakkında yorum yapıyorsun. Zoruna gittiyse git muz cumhuriyetinde yasa buradi Türkiye ve müslüman insanların yönettiği bir ülke.
  Cevapla
 • Samet 3 ay önce Şikayet Et
  Ülke ne halde ya. İçiyorsanız birşey diyen yok ama dinimi alet etmeye kullanmaya çalışma. Allah perişan eylesin
  Cevapla
 • BİROL 3 ay önce Şikayet Et
  Bu kadının ve paylaşımı yapanların.TCK 216/3'e göre yargılanmaları gerekir.
  Cevapla
 • Mustafa 3 ay önce Şikayet Et
  Adam dinle alay ediyor, bu da olayları nereye çekiyor , görmek istemiyor laiklikle ne alakası var . Nefret kusuyor
  Cevapla
 • Osman 3 ay önce Şikayet Et
  Kufur tek millettir. Kafirler haliyle birbirlerine destek oluyorlar. Ayni lagimdan beslenenler ayni pisligi paylasacaklar elbet
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Koronavirüs geçirenler dikkat! Demans ve epilepsi 2 yıl sonra daha sık görülüyor
Türkiye ilk kez üretti: Artık dışarıdan satın almayacağız