MSB'den Yunanistan'ın 'Pontus' iddialarına sert tepki

MSB, "Her türlü akıl ve mantık doğrularını reddeden, tarihî gerçekliği görmezden gelerek çarpıtma çabalarını ısrarla sürdüren Yunanistan makamlarının “Pontus” iddialarını tamamıyla reddediyoruz. " açıklamasında bulundu.

MSB'den Yunanistan'ın 'Pontus' iddialarına sert tepki
MSB'den Yunanistan'ın 'Pontus' iddialarına sert tepki
GİRİŞ 19.05.2022 16:20 GÜNCELLEME 19.05.2022 16:31
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Yunanistan'ın 'Pontus' iddialarına sert tepki göstererek yazılı açıklamada bulundu.

MSB'den yapılan açıklama şu şekilde:

"Her türlü akıl ve mantık doğrularını reddeden, tarihî gerçekliği görmezden gelerek çarpıtma çabalarını ısrarla sürdüren Yunanistan makamlarının “Pontus” iddialarını tamamıyla reddediyoruz. Bu mesnetsiz iddiaları ortaya atarak hem kendi halkına hem de tüm dünyaya karşı açıkça yalan söyleyen Yunan siyasilerin bu ahlaksız tavrını kınıyoruz.

Yunanistan geçmişe ait yüz karartıcı bir gerçeklik arıyorsa, vahşice Anadolu’yu istila ve işgale kalkışan atalarının kan donduran mezalimiyle yüzleşmelidir.

Çocuk, kadın, yaşlı demeden Anadolu’da barbarca katliam yapan Yunanlıların işlediği bu insanlık suçu Müttefik Devletler Tahkikat Komisyonu Raporu’nda yer almış ve Lozan Barış Antlaşması’yla da tespit edilerek, kayıt altına alınmıştır.

Her fırsatta Türkiye düşmanlığı gibi suni bir gündem oluşturmaya çalışanlar beyhude bir gayretin içindedirler, bu gerçek dışı söylemlerin Yunan halkına da zarar verdiğinin farkına varmalıdırlar..."

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias: Türkiye ile karşıtlık içerisinde değilizYunanistan Dışişleri Bakanı Dendias: Türkiye ile karşıtlık içerisinde değiliz

Son Dakika: Yunanistan yine çizgiyi aştı: Dışişleri'nden Yunanistan'a 'Pontus' tepkisi!Son Dakika: Yunanistan yine çizgiyi aştı: Dışişleri'nden Yunanistan'a 'Pontus' tepkisi!

KAYNAK: HABER7
Ömer Faruk Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Faruk Aktaş
YORUMLAR 2
 • yasargurbuz 6 ay önce Şikayet Et
  Bu gibi saçma sapan iddiaları sürdürmeye devam ederseniz sonu kötü olacak deyip kestirip atın
  Cevapla
 • Misafir. 6 ay önce Şikayet Et
  Yunanistanin gerceklerle ilgidi olmayan iddialarinin meal: ABDve diğer muttefiklarinin kiskirtmasiyle, gözünün üstünde kaşı var diyerek Türkiye ye saldıracak. Her gün yok yere bahaneler üretip, bu yolun taşlarını döşüyor .
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Esas maksat bu mu? İstismar iddiasını yine bütün Müslümanlara mâl etmeye kalktılar
Almanya'daki darbe planının arkasından Prens çıktı: Ülkenin başına geçecekti