TTB Başkanı Fincancı'ya şehit ailesinden tepki

Bayburtlu şehit Mete Okur'un ağabeyi Fehim Okur, Türk Silahlı Kuvvetlerini hedef alarak 'kimyasal silah' kullandığını iddia eden Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı'ya tepki gösterdi.

TTB Başkanı Fincancı'ya şehit ailesinden tepki
TTB Başkanı Fincancı'ya şehit ailesinden tepki
GİRİŞ 27.10.2022 14:36 GÜNCELLEME 27.10.2022 14:38
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Sosyal medya hesabından bir video yayımlayan Fehim Okur, Türk ordusunun şanlı ve şerefli bir ordu olduğunu söyleyerek, Fincancı'yı yaptığı açıklamadan dolayı kınadı. Okur, Fincancı'yı istifaya çağıran videosunda şu ifadelere yer verdi:

"O MAKAMI TERK EDECEKSİN"

"Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı. Türk Silahlı Kuvvetlerinin teröristler üzerinde sözde kimyasal silah kullandığını iddia ediyor. O da biliyor, dünya da biliyor Türk ordusu şanı, şerefi en yüksek ordudur. Şebnem Korur Fincancı, eğer birilerini destekleyeceksen o makamları terk edeceksin, bırakacaksın, istifa edeceksin, gideceksin o dağdaki kardeşlerinle beraber olacaksın, onları orada destekleyeceksin."

Sosyal medyada "Şebnem Korur Fincancı yalnız değildir" adıyla paylaşım yapan ve Fincancı'ya destek verenlere de sert çıkışan Okur, "Türk ordusuna hiç kimse iftira atamaz. Sosyal medyada Şebnem Korur Fincancı yalnız değilmiş diye haberler yapılıyor, destek çıkılıyor. Bizim şehitlerimiz mi yalnız, şehitlerimizin sahibi Allah. Önce Allah, sonra biz. Bir an önce istifa et, yerinde durma" şeklinde konuştu.

KAYNAK: İHA
ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak
YORUMLAR 4
 • zafer gülten 10 ay önce Şikayet Et
  eğer kimyasal silah kullanılsaydı şimdiye kadar pkk diye birşey kalmamıştı,tam aksine ne yazık askerimiz değil kimyasal kullanmak,teörisle karşılaştığı zaman emir almadan ateş bile açamıyor,takip edemiyor.
  Cevapla
 • dadaş 10 ay önce Şikayet Et
  bu kadını oğlu kızı kardeşi yokmu bir terörist onları öldürse böyle konuşabilirmi. bu kadını vatandaşlıktan çıkarıp sınırdışı etmeliyiz
  Cevapla
 • fahri 10 ay önce Şikayet Et
  Allah Şehidimizn makamını yüksek eylesin, ağabeyinden de razı olsun. Bu aşağılık tayfayı da kahretsin, perişan etsin!
  Cevapla
 • TR 54 - Sakarya 10 ay önce Şikayet Et
  Amin Amin Amin...
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan milyonlarca vatandaşı sevindiren emekli maaşı açıklaması
Eray Güçlüer'den Karabağ zaferi yorumu: Azerbaycan sahada kazandı, şimdi sıra 'masada'