Terör örgütünün sözcülüğüne soyundular... 12 barodan skandal ortak açıklama!

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Suriye ve Irak'ın kuzeyine düzenlediği Pençe Kılıç Hava Harekatı'ndan rahatsız olan 12 baro başkanlığı Türkiye'ye karşı ortak açıklama yaptı.

GİRİŞ 21.11.2022 13:54 GÜNCELLEME 21.11.2022 14:37
Bu Habere 349 Yorum Yapılmış

Toplam 89 hedefin imha edildiğini, sözde örgüt yöneticilerinin de bulunduğu çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiği Türkiye'nin teröristlere yönelik Pençe Kılıç Hava Harekatı içerideki ve dışarıdaki terör destekçilerini rahatsız etti.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜ AKLAMA ÇABASI

Daha önce pek çok kez sınır ötesi operasyonda Türkiye karşıtı açıklama yapan aynı barolar yine bu operasyonda da terör örgütü PKK'yı aklayıcı Türkiye'yi suçlayıcı açıklamalarda bulundu.

Son dakika: Gaziantep'e roket saldırısı: 3 kişi hayatını kaybettiSon dakika: Gaziantep'e roket saldırısı: 3 kişi hayatını kaybetti

Batı medyası yine bildiğimiz gibi: PKK'yı görmezden geldiler!Batı medyası yine bildiğimiz gibi: PKK'yı görmezden geldiler!

PKK'NIN ADI BİLE GEÇMEDİ

Ağrı, Mardin, Batman, Muş, Bingöl, Tunceli, Diyarbakır, Hakkari, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak ve Van barolarının yaptığı ortak açıklamada terör örgütünün adı geçmezken Türkiye'nin sınır ötesi harekat yapmasının yanlış olduğu ifade edildi.

İşte 12 il barosunun ortak açıklaması;

TSK, savaş uçaklarıyla başta Kobani olmak üzere Suriye'nin kuzeyi ve doğusunda bulunan birçok alana 20.1.2022 tarihinde hava harekatı gerçekleştirmiştir.  

Açık kaynaklardan edinilen bilgilere göre başlayan askeri operasyonda can kayıpları ve yaralananların olduğu belirtilmektedir. Askeri operasyonların sürmesi halinde şüphesiz 'daha fazla can kaybı yaşanacaktır

Hava operasyonlarının yapıldığı alanlar; Suriye'de 2011 yılından beri devam eden iç Savaştan sonra IŞİD'den temizlenen ve güvenliğin yeniden tesis edildiği, Kürtlerin yoğunlukta yaşadığı alanlardır

Ülke olarak yıllardır savaşın, çatışmanın ve şiddetin sorunları çözmekten ziyade daha da derinleştirdiğini yaşanan büyük acılarla tecrübe etmiş bulunmaktayız. Bugün ihtiyacımız. olan şey; Kürtlerin yoğun yaşadığı alanlara askeri operasyonlar düzenlemek suretiyle sorunu derinleştirmek değil, toplumun her kesimiyle barışmaktır. Türkiye'nin komşu halklarla ilişkilerini barışı gözeterek sürdürmesi, herkes için elzemdir.

Bireyler, gruplar ve halklar; vazgeçilmez, adil, sürdürülebilir ve kalıcı barış içinde yaşama hakkına sahiptir. Bu hakkın sağlanması ve korunması sorumluluğu devletlere aittir.
Biz aşağıda imzası bulunan Barolar savaşa karşı barışı savunmanın sorumluluğuyla; bölgede, sorunların çözümden ziyade yeni sorunlara sebebiyet verecek operasyonları halklar arasındaki barış zemini açısından tehlikeli görüyor ve hükümeti sorunlara askeri müdahaleler yerine barışçıl siyasi çözümler aramaya davet ediyoruz.  

KAYNAK: HABER7
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 349
 • bir müslüman 1 yıl önce Şikayet Et
  Taksimde siviller öldürülürken sessiz kalan barış kelebekleri, PKK TSK'nın yumruğunu yiyince tekrar uçuşmaya başlamışlar. Barış isteyenler neden Suriye'de 70 bin silahlı terörist toplamışlar? Neden bombalarla sivilleri hedef almaya başladılar yine?
  Cevapla
 • Hüseyin 1 yıl önce Şikayet Et
  Terör destekçisi Bu hainler ülkenin Milli Birlik ve bütünlüğüne karşı faaliyet gösterdikleri için derhal yargılanmalıdır.Baro adı altında faaliyet gösteren şer yuvalarıda derhal kapatılmalıdır
  Cevapla
 • Ata 1 yıl önce Şikayet Et
  Barolar haddini astiysa insanlarda çıkıp tepkilerini göstersin artık bırakın herşeyi devletten beklemeyi devlet herşeyi yapıyor bu ülkeye milli bir birlik lazım bunlar istedikleri kadar havlasin artık devletin yanında olan avukatlarda seslerini yükseltin biz bunlardan değiliz demek yetmez
  Cevapla
 • Hasan 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar karaktersiz haysiyetsiz vatan hainleridir teröristir Beyoğlun,da patlama oldu açıklama yapmadılar Gaziantepe roket düştü açıklama yapmadılar hiçbir terör eyleminde bu milletin yanında olmadılar kınamadılar nezaman teröristlere operasyon düzenlendi anında açıklama yaptılar teröristler içimizde avukat kisvesi altinda militanlık yapıyorlar savcılar göreve bu hainlerden hesap sorulmayacakmı şehitlerimizin kemiklerini sızlıyor
  Cevapla
 • Vatansever 1 yıl önce Şikayet Et
  Pkk lı barolar. Böyle kendi ülkesine düşman ürten bir ülke olamaz. Bunlar aramızda bizdenmiş gibi yaşaıyorlar. Yada bu kadar hainlere sabırlı bir millet dünyada yoktur.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Diyarbakır'da 14 yaşındaki kız çocuğu 50'nci suç kaydını böyle işledi
Kassam Tugayları, İsrail askeri konvoyunu füzelerle vurdu! Zaytun işgalcilere mezar oldu