Son dakika: TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı için istenen ceza belli oldu!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı hakkında, "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 7 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

GİRİŞ 25.11.2022 11:14 GÜNCELLEME 25.11.2022 11:27
Bu Habere 196 Yorum Yapılmış

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hakkında "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Fincancı, 20 Ekim'de PKK/YPG silahlı terör örgütünün sözde yayın organına yaptığı açıklamalar nedeniyle Terör Suçları Soruşturma Bürosunca başlatılan soruşturma kapsamında, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu'nun 7/2 maddesi gereğince "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan gözaltına alınmıştı.

Şebnem Korur Fincancı kimdir ve kaç yaşındadır? Daha önce de hapse giren Şebnem Korur Fincancı hayatıŞebnem Korur Fincancı kimdir ve kaç yaşındadır? Daha önce de hapse giren Şebnem Korur Fincancı hayatı

İSTENEN CEZA

 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı hakkında, "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 7 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı. 

YASA NE DİYOR?

Terörle Mücadele Kanunu'nun ilgili maddesinde, "Terör örgütünün; cebir, şiddet veya tehdit içeren yöntemlerini meşru gösterecek veya övecek ya da bu yöntemlere başvurmayı teşvik edecek şekilde propagandasını yapan kişi, bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Bu suçun basın ve yayın yolu ile işlenmesi hâlinde, verilecek ceza yarı oranında artırılır" ifadeleri yer alıyor.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR
YORUMLAR 196
 • Ankarali 5 gün önce Şikayet Et
  Herkimki ordumuza askerimize iftira atıyosa ona cezanın en şiddetlisi uygulanmalı mevkisi makamı her ne olursa olsun
  Cevapla
 • İdi bey 5 gün önce Şikayet Et
  Bütün vatan hainlerini Vatandaşlıktan çıkarıp, sınır dışı etmek lazım.
  Cevapla
 • Neyse o 5 gün önce Şikayet Et
  ölene kadar yatırın çıkmasın zaten vatan haini şerrinden korunuruz
  Cevapla
 • afacan 5 gün önce Şikayet Et
  bu en az istenen ceza olacak ve ceza bin yila kadar cikacak ne sacmalik max ceza belki hakim dah fazla verecek onun yerine en az bu ceza dersin amma ucu acik bin yil kadar cikar dersin zaten tek suc bu degil sayisiz suc var
  Cevapla
 • nevizade 5 gün önce Şikayet Et
  Bunun cezasını iftira attığı TSK versin. Bu iftiraya yedi buçuk yıl ceza mıdır?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ayçiçek yağı indirime girdi: Tarım Kredi Marketlerde Aralık ayı indirimleri başladı
Karadeniz'de 20 saatlik 'Peçenek' operasyonu