Cumhurbaşkanı Erdoğan, hükümlü Osman Kartal'ın cezasını kaldırdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli suçlardan toplam 9 yıl 46 ay 24 gün hapis cezası alan Osman Kartal'ın (46) cezasının ise "sürekli sakatlık hali" sebebiyle kaldırılmasına karar verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hükümlü Osman Kartal'ın cezasını kaldırdı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, hükümlü Osman Kartal'ın cezasını kaldırdı
GİRİŞ 26.01.2023 04:33 GÜNCELLEME 26.01.2023 04:33
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, Silahla tehdit, ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma suçlarından 2019 yılında Isparta 1'inci Asliye Ceza Mahkemesince toplam ayrı ayrı 3 yıl 9 ay ve 2 yıl hapis, birden fazla kişi tarafından gece vakti silahla yağma suçundan 2013 yılında Isparta 1'inci Ağır Ceza Mahkemesince 2 yıl 3 ay 15 gün hapis, mala zarar verme ve kasten yaralama suçlarından 2014 yılında Eğirdir Asliye Ceza Mahkemesince ayrı ayrı 4 ay, 1 yıl 15 ay ve 6 ay hapis, görevi yaptırmamak için direnme suçundan 2020 yılında Eğirdir Asliye Ceza Mahkemesince 9 ay 9 gün hapis, ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma suçundan 2019 yılında Eğirdir Asliye Ceza Mahkemesince 1 yıl hapis ile cezalandırılmasına karar verilen ve bu cezaları kesinleşerek Isparta İnfaz Hakimliğince hapis cezalarının 9 yıl 46 ay 24 gün hapis cezası olarak içtimaına hükmedilen Osman Kartal'ın (46) kalan cezası Adli Tıp Kurumunun "sürekli sakatlık hali" raporu sebebiyle kaldırılmasına karar verildi.

KAYNAK: AA
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici
YORUMLAR 9
 • birisi 2 gün önce Şikayet Et
  kendi arazisine ev yapıp mahkemelerde kaçak yapı cezalarıyla sürüm sürüm sürünenlerin de cezalarını kaldıracak cumhurbaşkanımız inşallah.
  Cevapla
 • bülent 2 gün önce Şikayet Et
  Merak ediyorum, hapishanelerdeki bütün kronik hasta veya yaşlı insanları serbest mi bırakıyorsunuz, Cumhurbaşkanının böyle bir yetkisinin olması doğru mu? Daha önce de Necdet Sezer bütün teröristleri nerdeyse salıvermişti.. Tartışılmalı bence..
  Cevapla
 • abdullah 3 gün önce Şikayet Et
  başkalarının canını yakan insanları ne diye affediyorsunuz ya yok sakatmış yok hastaymış kusura bakmayın bu ülkede suç var ceza yok.
  Cevapla
 • Öz Misafir 3 gün önce Şikayet Et
  ALLAH belasını vermiş. Salın gitsin. Maaş falan bağlarsanız hakkım haram olsun.
  Cevapla
 • MaDMaX 3 gün önce Şikayet Et
  silahla tehdit suçu dediği haraç gibi meselelerse sıkıntı, tekrar yapar ama bırakılan kişiye açıklanmıştır sanırım uzak durması gerektiği.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Emeklilik için kritik gün yarın: İşte EYT'de kesinleşen şartlar ve maaş detayı
Türkiye'yi bu sözlerle hedef aldı: Erdoğan'a söylüyorum; Bizimle uğraşma sizi ezeriz