Ankara merkezli 45 ildeki 'Kontak' operasyonunda gözaltı sayısı 221 oldu

Bulgaristan'dan kaçak yollarla getirdikleri araçları, şasi numaralarını değiştirerek piyasaya süren şebekeye yönelik Ankara merkezli 45 ilde düzenlenen 'Kontak' operasyonunda gözaltı sayısı 221'e çıktı.

Ankara merkezli 45 ildeki 'Kontak' operasyonunda gözaltı sayısı 221 oldu
Ankara merkezli 45 ildeki 'Kontak' operasyonunda gözaltı sayısı 221 oldu
GİRİŞ 12.04.2023 12:28 GÜNCELLEME 12.04.2023 12:28

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekiplerinin çalışması sonucu, Türkiye'deki ağır hasarlı araçların motor ve şasi numaralarını, Bulgaristan'dan kaçak yollarla ülkeye sokulan otomobillere kopyalanarak piyasaya sürüldüğü belirlendi.

Yaklaşık 1 yıl süren teknik ve fiziki takip ile 369'u Türk, 484'ü Bulgaristan uyruklu toplam 848 şüpheli tespit edildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın gözaltı kararı üzerine dün sabah Ankara merkezli 45 ilde 'Kontak' operasyonu başlatıldı.

Operasyonun ilk günü 150, bugün ise 71 şüpheli gözaltına alındı ve toplam gözaltı sayısı 221 oldu. Ayrıca 275 otomobile de el konuldu. Diğer şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İlber Ortaylı: Utanç ve hazin verici! Bütün nesiller bilsin bu adamları
Hayatımızı değiştirecek teknoloji! Tüm detaylar ortaya çıktı