Bakan Akar, terör örgütü PKK/YPG'nin kamplarının imha edildiği açıkladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bölücü terör örgütü PKK/YPG mensuplarının Suriye'nin kuzeyinde kazdıkları çukurlara gömüldüğünü belirterek, "Şu anda da Irak'ın kuzeyinde terörist kampları yerle bir ediliyor" diye konuştu.

Bakan Akar, terör örgütü PKK/YPG'nin kamplarının imha edildiği açıkladı
Bakan Akar, terör örgütü PKK/YPG'nin kamplarının imha edildiği açıkladı
GİRİŞ 16.04.2023 18:37 GÜNCELLEME 16.04.2023 18:42
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

AK Parti'den Kayseri milletvekili adayı gösterilen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Felahiye ve Öz Vatan ilçelerini ziyaret etti. Akar, esnaf ziyaretlerinin ardından ilçe merkezlerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

BAŞKAN ERDOĞAN'IN LİDERLİĞİNİN ÖNEMİ

Konuşmasında, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde güçlü ve büyük Türkiye olma yolunda kararlılıkla ilerlediklerini ifade eden Akar, ülkenin büyümesi ve güçlenmesindeki en önemli unsurların başında güvenliğin geldiğini belirtti.

"TERÖRİST KAMPLARI YERLE BİR EDİLİYOR"

85 milyonun rahat ve huzur içinde yaşaması için güvenliğe vurgu yapan Akar, "Asil milletimizi 40 yıldan beri başına musallat olan terör belasından kurtarmak için yapılması gereken ne varsa bunları yapıyoruz. Yurt içi tamam. Teröristler Suriye'nin kuzeyinde kazdıkları çukurlara gömüldüler, şu anda da Irak'ın kuzeyinde terörist kampları yerle bir ediliyor, barınakları, sığınakları, inleri tepelerine yıkılmaya devam ediliyor." diye konuştu.

"TERÖR ÖRGÜTÜNE NEFES ALDIRMAK İÇİN İÇERİDEN VE DIŞARIDAN ÇALIŞANLAR VAR"

Teröristlerin arkasında kim olursa olsun, kim desteklerse desteklesin mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini dile getiren Akar, "Mehmetçik büyük bir kahramanlıkla teröristlerin üzerine gidiyor. Terör örgütünün şu anda çöküş halinde olduğu görüyoruz. Bunu engellemek için, terör örgütüne nefes aldırmak için içeriden ve dışarıdan çalışanlar var. Bunların beyhude gayretler olacağını, bunların terörün çöküşünü engelleyemeyeceğini hepinizin bilmesi lazım." diye konuştu.

"İÇERİDEN VE DIŞARIDAN 'TERÖR ELEBAŞINI TAHLİYE EDECEĞİZ' DİYEN HAİNLERE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ"

Mehmetçiğin nefesinin teröristlerin ensesinde olduğunu belirten Akar, "Bazı içeriden ve dışarıdan hainler, nifak tohumları atarak 'Terör elebaşını tahliye edeceğiz', 'Bunları affedeceğiz' gibi birtakım ifadeler kullanıyor. Bunlara asla müsaade etmeyeceğiz." diyen Akar, Türkiye'nin önemli bir seçime yaklaştığını ifade etti. Akar, şunları söyledi:

"Bu seçimde zihniyetler önemli. Bizim bu kadar şehit, gazi verdiğimiz, yıllarca mücadele ettiğimiz terör örgütüne can suyu vereceklerle mesafe koymak gerekir. Terörle, terör sevicilerle, terörü destekleyenlerle arasına mesafe koymayanlardan biz uzağız. Terörle arasına mesafe koymayanlar bizim için problem. Bu konuda halkın, sizin ferasetinizin, milli manevi değerlere olan saygınızdan eminiz, bundan şüphemiz yok."

Vatandaşlar terörle mücadeledeki kararlı çalışmaları nedeniyle Bakan Akar'a teşekkür etti.

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 3
 • Türkei 10 ay önce Şikayet Et
  Kökünü kaziyin dinsizlerin Allah yardimciniz olsun bakanim askerim ayaginiza tas deymesin
  Cevapla
 • Selim 10 ay önce Şikayet Et
  Asıl Suriye'de PKK operasyonu bekliyoruz.Merkez Suriye..
  Cevapla
 • vatan sevdalısı 10 ay önce Şikayet Et
  Sayın Bakan, mezarına çiçek bıraktığınız şehid Uzman Çavuş bu dünyada iken sözleşmeli çalışıyordu amma Yüce Rabbim onu cennetine KADROLU aldı!!!!
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan Muğla'da konuştu: 31 Mart'ta milli iradenin bayramını yaşayacağız
16 milyon emekli merakla bekliyor! Zamlı ikramiyeler ne zaman ödenecek?