Güvenlik güçlerine teslim olan PKK'lı terörist, örgütteki SİHA korkusunu anlattı!

Güvenlik güçlerinin ikna çalışması sonucu teslim olan F.C, "Örgüt, özellikle SİHA'lardan büyük bir darbe yemekte, sadece normal örgüt mensupları değil örgütün üst düzey yöneticileri de bu konuda aşırı derecede kayıplar vermekte" dedi.

GİRİŞ 17.04.2023 14:11 GÜNCELLEME 17.04.2023 15:34
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Güvenlik güçlerinin çalışması sonucu ikna edilip 6 yıl önce katıldığı PKK'dan kaçarak İran sınırında teslim olan terörist, Türkiye'nin terörle mücadelede kullandığı silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) örgüt içinde oluşturduğu tedirginliği anlattı.

SİLAHLARIYLA TESLİM OLDU!

Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Iğdır ve Diyarbakır emniyet müdürlükleri ile 5. Hudut Alay Komutanlığınca yürütülen ikna çalışmaları sonucu, Türkiye'nin İran sınırında faaliyet yürüten PKK'lı F.C, asker ve polislere silahlarıyla teslim oldu.

Sınır hattından alınan erkek terörist, Iğdır il Emniyet Müdürlüğüne getirilerek işlemlerine başlandı.

SİHA'LARIN ÖRGÜT MENSUPLARINA VERDİĞİ KORKUYU ANLATTI

F.C, terör örgütüne nasıl katıldığını, SİHA'ların örgüt mensuplarına verdiği korkuyu ve kaçış sürecini anlattı.

Arkadaşlarının aracılığıyla 2017'de PKK mensuplarıyla tanıştığını ve bu kişiler üzerinden örgüte katıldığını anlatan F.C, "Örgüt içinde çeşitli insanlık dışı davranışlarla karşılaştım. Çeşitli yaptırımlar vardı. Bu yaptırımlar arasında tecrit, temel ihtiyaçların engellenmesi, tutuklanmalar bulunmakta ve aşırı derecede uygulanmaktaydı." dedi.

"ÖRGÜT ÖZELLİKLE SİHA'LARDAN BÜYÜK BİR DARBE YEMEKTE" 

Son dönemlerde Türkiye'nin yürüttüğü operasyonlar, gelişen silah teknolojileri ve SİHA'ların örgüt içinde bir tedirginlik yarattığını belirten F.C, şöyle devam etti:

"Örgüt, özellikle SİHA'lardan büyük bir darbe yemekte, sadece normal örgüt mensupları değil örgütün üst düzey yöneticileri de bu konuda aşırı derecede kayıplar vermekte. Bunu örgütün kendisi de kabul etmektedir. Bu korku örgütün faaliyetlerinde aşırı derecede kısıtlamalar yaratmakta ve örgütü küçültmekte."

PKK'nın her geçen gün daha ciddi kayıplar verdiğini ve üyelerini bünyesinde tutmak için çeşitli yalanlar söylediklerini anlatan F.C, örgütün Türkiye'de aşırı derecede zorlandığını belirterek, "Her geçen yıl yurt içinde küçülmekteler, daralmakta ve zorlanmaktalar. Türk devleti de istikrarlı bir biçimde bu mücadelede yükselmekte." dedi.

F.C, "Örgüt içinde gördüğüm, şahit olduğum toplumsal, ahlaki, kültürel ve insanlık açısından yanlış muameleler ve düşünceler doğrultusunda örgütten ayrılma kararı verdim. Örgütten ayrılma düşüncesi olanlar, bu kararlılığı gösterenler, yol yöntem bilmeyenler, kendi devletlerine inansınlar. Türkiye kendi evlatlarına her zaman kucak açmakta." diye konuştu.

Örgüt içinde teslim olmaların önüne geçmek için çeşitli asılsız politikalar yürütüldüğünü vurgulayan F.C, "Teslim olanları öldürürler, döverler, zindana koyarlar çürütürler tarzında politikalar yürütülmekte." ifadesini kullandı.

"DEVLETİM, YAŞAMA HAKKI YOLUNDA BİR ŞANS TANIDI" 

Teslim olduktan sonra gördüklerini samimi bir şekilde dile getirdiğini belirten F.C, şunları söyledi:

"Hem askerlerden hem de polislerden hiçbir şekilde fiziki müdahaleye ve hakarete uğramadım. Tam tersine devletim cana yakın, dostça, arkadaşça bana sahip çıktı, yaşama hakkı yolunda bir şans tanıdı. Ben de bu şansa sonuna kadar sahip çıkacağımı belirtmek isterim."

TCG Anadolu, halkın ziyaretine açıldı! İlgi bir hayli yoğunTCG Anadolu, halkın ziyaretine açıldı! İlgi bir hayli yoğun

Adeta demirden bir kale gibi... TCG Anadolu, İstanbul Boğazı'nda!Adeta demirden bir kale gibi... TCG Anadolu, İstanbul Boğazı'nda!

MİT işaretledi, SİHA'lar vurdu: Kandil'de derin temizlikMİT işaretledi, SİHA'lar vurdu: Kandil'de derin temizlik

Vatandaşlara TCG Anadolu müjdesi! Ziyaret günleri paylaşıldı!Vatandaşlara TCG Anadolu müjdesi! Ziyaret günleri paylaşıldı!

Polonya'ya Bayraktar TB2 SİHA'ların ikinci partisi teslim edildiPolonya'ya Bayraktar TB2 SİHA'ların ikinci partisi teslim edildi

KAYNAK: AA
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 31
 • salman 10 ay önce Şikayet Et
  chp nin hiç hoşuna gitmeyen haberler bunlar
  Cevapla
 • HAKAN 10 ay önce Şikayet Et
  Oyuncak dediğin SİHA ları gördün mü sezgin, bu daha başlangıç çok iyileri yolda göklerden aldığınız nefesi bile kontrol ediyoruz...
  Cevapla
 • Mustafa Akın 10 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun askere de polise de. Böyle insanca muamele gösterdikçe karşı taraftan çok teslim olan olur.
  Cevapla
 • Kutahyali 10 ay önce Şikayet Et
  Sari poşet gönderelim
  Cevapla
 • xxlxx 10 ay önce Şikayet Et
  Hainler de iktidara gelirlerse SİHAyı yapanlardan hesap sormayı düşünüyor. Allah'ın izni ile Türkiye sevdalıları buna fırsat vermeyecek. Allah'ım bu mübarek gece hürmetine hainlere ve düşmanlara fırsat verme. AMİN
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin en zeki şehirleri! İşte o il damga vurdu.
Ailesini ve yakınlarını kaybeden gazeteci konuştu: Mücahitler başarılı bir operasyonu...