İşte Kılıçdaroğlu'nun HDP ile yaptığı o mutabakat... HDP'li Cengiz Çandar tek tek anlattı

HDP’li Cengiz Çandar, cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile HDP’nin Türkiye’nin Doğu ve Güneydoğusu için Suriye (PYD/YPG terör örgütü) modeli bir özerklik/öz yönetim mutabakatına vardığını açıkladı.

GİRİŞ 27.05.2023 00:06 GÜNCELLEME 27.05.2023 00:10
Bu Habere 107 Yorum Yapılmış

Kemal Kılıçdaroğlu seçimi kazanabilmek için kendisine şart sunan herkese vekillikler, imzalar ve vaatler dağıtmaya devam ederken son olarak Ümit Özdağ ile bir protokol imzaladı.

Bu protokol gündemde yerini korurken terör örgütü PKK'nın kanalında ise, Kılıçdaroğlu'nun HDP ile imzaladığı mutabakat metninin detayları anlatıldı.

Her ne kadar Ümit Özdağ ve ekibi Kılıçdaroğlu ile imzaladıkları mutabakat metniyle övünse de, Kılıçdaroğlu'nun daha önce Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile çözüm süreci ve özerklik üzerine mutabakat imzaladığı ortaya çıktı.

HDP'li Cengiz Çandar, terör örgütü PKK'nın kanalına yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu ile uzlaştıkları maddelere dair detayları açıkladı.

HDP'Lİ ÇANDAR'DAN KILIÇDAROĞLU'NA: ÜLKEYİ YÖNETMEK İSTİYORSANIZ BİZİ DİNLEYİN

CHP liderinin ekonomiyi düzeltmek istiyorsa Kürt sorununa çözüm bulması gerektiğini söyleyen Çandar, "İyi bir yolda yürümek istiyorsanız ülkeyi gerçekten barışa kavuşturmak istiyorsanız, barış olmadan ekonomi falan da toparlanmaz o yüzden siz gelin bizi dinleyin. Kısa vadede en azından yeni iktidar sahiplerine bazı şeyleri benimsetmekte bizim önemli bir rolümüz olur." dedi.

HDP/Yeşil Sol Parti'nin adayı Cengiz Çandar: Etnik olarak Türk'üm ama ruhen KürdistaniyimHDP/Yeşil Sol Parti'nin adayı Cengiz Çandar: Etnik olarak Türk'üm ama ruhen Kürdistaniyim

HDP'li Cengiz Çandar'dan özerklik ve mutabakat itirafı!HDP'li Cengiz Çandar'dan özerklik ve mutabakat itirafı!

KÜRTLER SURİYE'DE ÖZ YÖNETİM BÖLGESİ OLUŞTURULMASINI İSTİYOR

Suriye'de özerk bir Kürt devleti kurmak istediklerini açık açık söyleyen Çandar, "Kürtlerin kendi kendini yönetme hakları var. Merkeziyetçi bir ülke değil ademi merkeziyetçi bir yapı, dünyanın birçok ileri ülkesi öyle zaten. Türkiye'deki Kürtlerin önemli bölümünün kendilerine bağlı ve ait hissettikleri siyasi hareketin Suriye'deki yansımasıyla Suriye'de öz yönetim bölgesi oluşturması, Türkiye'nin de askeri olarak Suriye'de bulunması, yine bir tehdit algısı oluşturarak Irak'taki bazı Kürt hedeflerine (PKK) sürekli askeri harekat yapması... Kürt sorununu Türkiye içinden hak hukuk meselesinden çıkarak askeri güvenlik bir sürü alanlara yayıyor." diye konuştu.

"KILIÇDAROĞLU, BULDAN VE SANCAR İLE MUTABAKAT ORTAYA KOYDU"

Kılıçdaroğlu 'na oy verme sebeplerini sırasıyla açıklayan Çandar "İyi niyetli bir şekilde cumhurbaşkanı adayı Kürtlerin de oy vereceği seçilmesini isteyeceği Kılıçdaroğlu ile HDP eş başkanları Pervin Buldan ile Sancar bir mutabakat ortaya koydular." diyerek itiraflarda bulundu.

Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız
YORUMLAR 107
 • Genç Osman 5 gün önce Şikayet Et
  50 Milyon ŞEHİT VERİR 50 GRAM TOPRAK VERMEYİ Z NOKTA
  Cevapla
 • Veli 5 gün önce Şikayet Et
  Bir Kürt olarak hiç kimse benim adıma konuşmasın
  Cevapla
 • kemal BALCI 5 gün önce Şikayet Et
  Cengiz çandar da batıl ehli ile veraber hareket ediyor
  Cevapla
 • Eren 5 gün önce Şikayet Et
  Yarın sanfığa gömeceğiz. Bir daha sesini çıkarmamak üzere.
  Cevapla
 • Vatan 5 gün önce Şikayet Et
  Ne oldu ümit özdağ bu ne anlama geliyor kilictaroglu sana iyi bir gol atti değil mi vay be benim çakma milliyetcim vay kilictaroglu sana helal olsun ümit ozdaga iyi bir ders verdin oda ona yeter.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Gezi Kalkışması'nın gerçek yüzü! İşte isyancıların 'gerici' talepleri!
ABD'li siyaset yorumcusu: Bu seçimin en büyük kaybedeni sadece Kılıçdaroğlu değil