Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Valisi olarak Davut Gül'ü atadı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Valisi olarak Sayın Davut Gül'ü atamıştır." ifadeleri kullanıldı.

GİRİŞ 05.06.2023 23:05 GÜNCELLEME 06.06.2023 09:56
Bu Habere 71 Yorum Yapılmış

İstanbul Valiliğine, Gaziantep Valisi Davut Gül atandı. İstanbul Valiliği atamasıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının sosyal medya hesabından yapılan açıklama şöyle:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Valisi olarak Sayın Davut Gül’ü atamıştır."

"BU DAVADA ÖLMEK VAR DÖNMEK YOK"

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki kanlı darbe girişimi sırasında Sivas Meydanı'nda toplanan halka seslenen dönemin Sivas Valisi Davut Gül, "Muhterem Sivaslılar, Sivas Valisi olarak görevimin başındayım. Şu anda demokrasimize, milletimize TSK içindeki bir cunta tarafından müdahale edilmek istendi. Burada emir, komuta zinciri yok. Her şeyden önce sizler görevinizin başında, Sivas Meydanını doldurmuş ve darbecilere karşı dimdik ayaktasınız. Sabaha kadar hepimiz burada, görevimizin başındayız. Allah’ın izniyle bu bela bertaraf edilecek, bu davada ölmek var dönmek yok." ifadeleriyle darbe girişimine karşı etkin rol oynamıştı.

DAVUT GÜL KİMDİR?

1974 yılında Erzurum'un Horasan ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Horasan'da, liseyi Kadıköy Mehmet Beyazıt Lisesi'nde bitirdi. Kıbrıs Yakındoğu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. 2000 yılında Gaziantep'te kaymakam adayı olarak mesleğe başladı.

Muğla - Kavaklıdere, İzmir - Kemalpaşa ilçesinde kaymakam vekilliği, İngiltere'de yurtdışı stajı, AÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde yüksek lisans yaptıktan sonra asaleten Kırklareli - Kofçaz Kaymakamı olarak atandı. 2003 - 2005 Şirvan Kaymakamlığı, 2005 - 2006 yıllarında Karaman Vali Yardımcılığı, 2006 - 2009 yıllarında Gürün Kaymakamı olarak görev yaptı.

Türk İdareciler Derneği tarafından 2009 yılında Yılın Kaymakamı seçilerek Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ödülü'ne layık görüldü. Gördes ve Şarkışla Kaymakamlıklarının ardından 2015'te İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atandı.

İngilizce bilen Gül, 09.06.2016 - 05.11.2018 tarihleri arasında Sivas Valisi olarak görev yaptı. 26 Ekim 2018 tarih ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanı Atama Kararı ile Gaziantep Valiliği görevine atanan Vali Gül, evli ve iki çocuk babasıdır.

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan
YORUMLAR 71
 • Osmanlıcıkürt 3 ay önce Şikayet Et
  Hayırlı olsun adaşım
  Cevapla
 • Vatandaş 3 ay önce Şikayet Et
  Yiğit adam helâl olsun sana. Seni yetiştirenlere ve o makama getirenlere de helâl olsun.
  Cevapla
 • ziyaretçi 3 ay önce Şikayet Et
  milli eğitim Bakanı, mit başkanı, İstanbul valisi Erzurum'a ve tüm Türkiye'ye hayırlı olsun
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Hayırlı olsun, Sayın valimize .
  Cevapla
 • Kaan 3 ay önce Şikayet Et
  Horasan= Yeni bir diriliş vakti.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Haham Schneier'den Erdoğan itirafı: En çok istenen bilet oldu
Türkiye'nin en önemli projelerinden biri: İlk teslimat bugün gerçekleşecek!