Gelecek Partisi'nde istifa krizi: AK Parti'ye katıldılar

Gelecek Partisi Bağcılar İlçe Başkanı Mertcan Kaplan ve 49 kişilik yönetim, partisinden istifa ederek AK Parti’ye katıldı. Rozet takma töreninde konuşan Kaplan, “Doğru saflarda doğru insanlarla birlikte yol yürümeye karar verdik” dedi.

Gelecek Partisi'nde istifa krizi: AK Parti'ye katıldılar
Gelecek Partisi'nde istifa krizi: AK Parti'ye katıldılar
GİRİŞ 24.02.2024 17:13 GÜNCELLEME 24.02.2024 17:42
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Yerel seçimlere çok az bir süre kalmışken; muhalefetteki 'istifa' haberleri de gelmeye devam ediyor.

Seçimlere 35 gün kala Bağcılar’da Gelecek Partisi Bağcılar İlçe Başkanlığı’nda toplu istifa yaşandı. Gelecek Partisi Bağcılar İlçe Başkanı Mertcan Kaplan ve yönetimin tamamı, partilerinden istifa ederek AK Parti’ye geçme kararı aldı.

AK Parti’yi tercih eden 50 kişi için Bağcılar AK Parti İlçe Başkanlığı binasında rozet takma töreni düzenlendi. Programa AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Tüysüz ve AK Parti İlçe teşkilatı mensupları da katıldı.

"MÜCADELEMİZE GÜÇ KATTINIZ"

AK Parti’ye yeni katılanlara teşekkürlerini ileten AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, “İstanbul’umuzun geleceği için Türkiye’mizin geleceği için omuz omuza mücadelemize güç kattınız. Enerji kattınız. Hele seçim atmosferinde Bağcılar’ın yüzde 70 rekoruna büyük bir destek olacaksınız. Sizi hem tebrik ediyor hem de durmak yok yola devam diyoruz” dedi.

BAĞCILAR BİR OLDU GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR

Güzel ve anlamlı bir günde bir arada olduklarını söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “Ailemize hoş geldiniz. Bizim gençlik kollarımızın bir sloganı var. ‘Bağcılar bir oldu gümbür gümbür geliyor. Bir olduk, beraber olduk Elhamdülillah gümbür gümbür geliyoruz. Yük olmaya değil yük almaya geldik. İstanbul’un yükünü de hafifletmenin adına büyük bir mücadelenin ortağı olacağız. Bağcılar’da rekor, İstanbul’da Murat Kurum diyoruz” diye konuştu.

"DOĞRU İNSANLARLA YÜRÜMEYE KARAR VERDİK"

Çok mutlu olduğunu ifade eden Kaplan ise şunları söyledi: “Doğru saflarda doğru insanlarla birlikte yol yürümeye karar verdik. İnşallah bundan sonraki süreçte Bağcılar’ ve İstanbul genelinde Türkiye’ye çok güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Şu anda burada 50 arkadaşımız mevcut ancak bizimle hareket eden 150 arkadaşımız var.”

İBB'YE SİTEM ETTİ

Kaplan, parti değiştirmelerindeki sebebe ilişkin soruya ise “Bizi etkileyen en özel durum İstanbul’daki kötü yönetime dur demek ve Bağcılar’daki genç, dinamik belediye başkanımızla birlikte yol yürüme isteğimiz. Onunla birlikte Bağcılar özelinde İstanbul’a güzel hizmetler verebilmektir. Abdullah başkan gençlerin en sevdiği başkandır. Bizlerin de gönlünün başkanı. Kendisini çok seviyoruz. Başkanımızla Bağcılar’da, Sayın Murat Kurum’la İstanbul’da mücadelemizi sürdüreceğiz. Sonunu güzel şekilde tamamlayacağımıza inanıyorum” diye cevap verdi.

Konuşmaların ardından yeni AK Partililere rozetlerini Kabaktepe, Özdemir ve Tüysüz taktı.

KAYNAK: İHA
Kadriye Ebrar Etirli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Kadriye Ebrar Etirli

Editör Hakkında

2000 yılında İstanbul'da doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik' bölümünde henüz okurken HaberAnkara ve AnkaraMasası'nda çalıştı. 2022 yılındaki mezuniyetinin ardından Beyaz TV'de 'Haber Editörü' pozisyonunda görev aldı. 2024 yılının Şubat ayından itibaren Haber7'deki Gündem Editörü kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 9
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Rabbim razı olsun inşallah doğru zaman doğru yer durmak yok yola devam Rabbim yar ve yardımcınız olsun inşallah
  Cevapla
 • Hakikat 4 ay önce Şikayet Et
  Zararın neresinden dönerseniz kardır
  Cevapla
 • Eyüp 4 ay önce Şikayet Et
  Bunlara sakın yetki , makam vermeyin .
  Cevapla
 • Ömer 4 ay önce Şikayet Et
  Tebrikler dogru yoldasiniz gec kalinmis olsa bile
  Cevapla
 • Asl 4 ay önce Şikayet Et
  Deva, gelecek, yrp, dp, saadet eğer vatan millet inança saygıları varsa artık bırakır ve Reisin yanına gelirler
  Cevapla
 • Abuzer 4 ay önce Şikayet Et
  Bu saydiklarınıza İslami çalışmalar içinde olan ancak hâlâ bir sebeple kırgınlıkları olan bütün cemaat ve grupları da eklemek çok doğru olacaktır kanaatindeyim. Amasız ve fakatsız REİS ile birlikte yol yürüyelim.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kassam komutanı şehit olmadan önce son anlarını kaydetti
Devlete para ödemeyen '30 bin hayalet' yakalandı!