‘Karadeniz patlayacak, hiçbir canlı kalmayacak' diyen Celal Şengör’e tepki! ‘Saçmalıyor’

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kutoğlu, katıldığı bir Youtube programında yaptığı açıklamalarla yürekleri ağza getiren yer bilimci Celal Şengör’ün Karadeniz'le ilgili yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

GİRİŞ 25.02.2024 12:11 GÜNCELLEME 25.02.2024 12:31
Bu Habere 113 Yorum Yapılmış

Yer bilimci Celal Şengör, Karadeniz hakkında yaptığı açıklamalarda yeniden gündem oldu. Katıldığı bir Youtube kanalı programında, yaşanacak korkunç değişimden bahseden Şengör, bu değişimin sonunda hiçbir canlının kalmayacağını öne sürdü. Şengör’e tepki ise Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Kutoğlu’ndan geldi. 

ŞENGÖR: 'KARADENİZ PATLAYACAK'

Yer bilimci Celal Şengör, Youtube'da katıldığı KAFA TV programında Karadeniz ve çevresini ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Karadeniz'de yaşanan oksijen azalmasının altını çizen Şengör, gazlar nedeniyle Karadeniz'in sonunda patlayacağını belirtti.

"Karadeniz'in olacağı gibi sonunda bu gazlar püskürmeye başlıyor. Karadeniz sonunda patlayacak. Basbayağı. Çünkü içerisinde gazlar var. Bu gazlar giderek artıyor. Bunlar gazoz gibi yüzeye çıkacak sonunda Karadeniz'in 60 km çevresinde yaşayan oksijen soluyan hiçbir canlı kalmayacak."

KARADENİZ NE ZAMAN PATLAYACAK?

Celal Şengör'ün ifade ettiği Karadeniz patlaması ihtimali, yürekleri ağıza getirdi. yaşanacak patlamada İstanbul da dahil pek çok şehrin yerle bir olacağını belirten Şengör, patlamanın gaz seviyesiyle alakalı olduğunun altını çizdi. 

 Şengör, "Karadeniz ne zaman patlayacak?" sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

"Geçen 100 yıldan beri 200 küsur metreden 180 metreye falan indi. Oksijenli kısım giderek azalıyor. Ne zaman patlar onu bilmiyorum. Ben onu incelemedim. Birkaç yüzyıl sonra patlayabilir."

“ŞÖHRETİN VERDİĞİ SAÇMALAMA HAKKINI KULLANIYOR SADECE”

X hesabından Şengör’ün açıklamalarına tepki gösteren Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Kutoğlu ise, “Karadenizin patlayacağı falan yok merak etmeyin. Celal hoca şöhretin verdiği saçmalama hakkını kullanıyor sadece. Bilim İnsanlarında ilerleyen yaşlarda çok görülen bir durumdur.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: PUSULA GAZETESİ
Ahmet Aydemir Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ahmet Aydemir

Editör Hakkında

İstanbul'da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Büyükçekmece'de tamamladı. İstanbul Üniversitesi, 'Gazetecilik’ bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe ilk adımını 2014'te attı. Profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere gündem, dünya, ekonomi ve spor kategorilerinde birçok haber hazırladı. Ahmet Aydemir, meslek hayatını Haber7.com'da aktif olarak sürdürüyor.
YORUMLAR 113
 • Samsunlu 4 ay önce Şikayet Et
  Peh peh peh.... hocam sağ ol... harika tespit.... güzel cevap...
  Cevapla
 • Türk 4 ay önce Şikayet Et
  Şengörmüdür nedir... Bu adam saçmalıyo herkes muhatap alıyo bunu.. Olucak iş değil..
  Cevapla
 • ALLAH dostu 4 ay önce Şikayet Et
  Şeriat isteriz Şeriat isteriz Şeriat isteriz Şeriat isteriz Şeriat isteriz Şeriat isteriz Şeriat isteriz Şeriat isteriz Şeriat isteriz Şeriat isteriz Şeriat isteriz Şeriat isteriz ALLAHIN KANUNLARINI İSTERİZ ALLAHIN KANUNLARINI İSTERİZ ALLAHIN KANUNLARINI İSTERİZ ALLAHIN ADALETİNİ İSTERİZ ALLAHIN ADALETİNİ İSTERİZ ALLAHIN ADALETİNİ İSTERİZ ALLAHIN ADALETİNİ İSTERİZ ALLAHIN ADALETİNİ
  Cevapla
 • Hasan Hüseyin 4 ay önce Şikayet Et
  şeriat olan ülkelere git AMA MAALESEF ŞERİAT OLAN ÜLKE İNSANLARI HEP AVRUPA YA GİDİYOR NEDEN ACABA İNSAN HAKLARI BATIDA VAR SEBEP BU OLABİLİR Mİ
  Cevapla
 • Sebahattin Uçan 4 ay önce Şikayet Et
  O malum şeyi yedikten sonra kendini bir türlü toparlayamadı...
  Cevapla
 • ALLAH dostu 4 ay önce Şikayet Et
  ALLAHA iman etmemiş adamdan profesör olur mu.??? ALLAHA imanda ilim ve bilimdir.
  Cevapla
 • Sen ol 4 ay önce Şikayet Et
  Kardes kimse seni tutmuyor, sen bilim adamı ol. Çağ aç çağ kapa seninle iftihar edelim. Eğer kabiliyetin yoksa da kimseye laf atma.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Mersin'deki 'Öcalan' skandalıyla ilgili yeni gelişme! Bakan Tunç duyurdu
Süper Lig'de yabancı kuralı değişti!