Kütahya'da orman yangını

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde çıkan orman yangını kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışmaları sürdürülürken, yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

Kütahya'da orman yangını
Kütahya'da orman yangını
GİRİŞ 04.04.2024 22:07 GÜNCELLEME 05.04.2024 01:06
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Kargılı ve Değirmisaz köyleri arasındaki ormanlık alanda henüz bilinmeyen nedenle yangın başladı.

112 Acil Çağrı Merkezi'ne yapılan ihbar üzerine bölgeye çok sayıda kara ekibinin yanı sıra 14 arazöz, 5 su ikmal aracı, 3 itfaiye aracı sevk edildi.

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, karaçam ağaçlarının yoğun olduğu bölgede yaptıkları çalışmalar sonucu yangını kontrol altına aldı.

Bölgede soğutma çalışmaları sürdürülürken, yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • Avşaroğlu 1 ay önce Şikayet Et
    Bu mevsimde neyin yangını? Doğrudan PKK'dan şüpheliyim. Bu gibi tuhaf durumlarda cevap olarak PKK'lı temizlensin. Ormanlarımızı yakarlarsa kendilerinin de yanacağını bilsinler.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'den kriptoya ayar: Artık zorunlu olacak!
ABD içeriden fokurduyor! Joe Biden'ı endişelendiren liste...