Mesele Filistin değilmiş! Taksim’deki olaylı eylemin arkasından marjinal sol çıktı

Toplumdaki Gazze hissiyatını istismar eden çevreler iktidara karşı muhafazakar maskeli provokatif eylemler gerçekleştirilmeye başlandı. Son adres ise Taksim'di...

GİRİŞ 07.04.2024 15:27 GÜNCELLEME 07.04.2024 15:41
Bu Habere 224 Yorum Yapılmış

Taksim’de Filistin için gerçekleştirildiği öne sürülen provokatif eylemle ilgili gerçekler ortaya çıktı.

43 kişinin gözaltına alındığı, 38’inin serbest bırakılıp 5’i hakkında adli işlem yapıldığı olaylarda ortamı geren isimlerin marjinal sol yapılanmaya mensup kişiler olduğu belirlendi.

Eylemde göstericilere yönelik orantısız güç kullanan 2 emniyet görevlisi açığa alındı.

Bakan Yerlikaya'dan İsrail protestosuyla ilgili açıklama: 2 emniyet görevlisi açığa alındıBakan Yerlikaya'dan İsrail protestosuyla ilgili açıklama: 2 emniyet görevlisi açığa alındı

Filistin İçin Bin Genç Hareketi” isimli oluşumun düzenlediği sözde Filistin’e destek eyleminde gözaltına alınan 9 kişinin MLKP ve DHKP-C terör örgütü ile iltisaklı olduğu belirtildi.

Aynı grubun 30 Mart 2024’te gerçekleştirdiği bir eylemde İsrail’in değil Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedef alındığı ve “Katil Erdoğan işbirlikçi AKP” şeklinde sloganlar atıldığı öğrenildi.

Eylem görüntülerinin, MLKP ve DHKP-C uzantılı sayfalarda “Arkadaşlarımız gözaltına alıntı” ifadeleriyle yayınlandığı bildirildi.

Toplumun Filistin hassasiyetini istismar eden terör uzantısı Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu, konuya ilişkin “Bugün #İsrailileTicareteDurDe diyen arkadaşlarımız işkence ile gözaltına alındı. Faşist Türk burjuva devleti ve onun sermayedarları İsrail’le işbirliği yapmaya ve soykırımcıları korumaya devam ediyor.” şeklinde alçak bir paylaşım yaptı.

Gençlik Komiteleri isimli marjinal sol gruptan da benzer yönde bildiri yayınlandı.

MARJİNAL SOLUN APARATLARI

Sözde Filistin’e destek eylemi yapmak isteyen ve gözaltına alınan 9 şahsın DHKP-C terör örgütü  ile iltisakı olduğu belirtildi.

Eylemde gözaltına alınan Dilara Ş.’nin güvenlik güçlerimize “İsrail polisi” diye hakaret ettiği ve sol tandaslı gençlik komiteleriyle birlikte yürüyüşlere katıldığı saptandı.

‘Filistin İçin Bin Genç’ isimli grubun eyleminde gözaltına alınan isimlerin marjinal sol örgütlerle bağlantılarını ortaya koyan bilgiler şöyle:

 • U. GÖK: Gençlik Komiteleri içerisinde faaliyet gösteriyor, adli kaydı var.

 • A.Y.SUMELİ: Gençlik Komiteleri içerisinde faaliyet gösteriyor, adli kaydı var.

G. ÖZDEMİR: Gençlik Komiteleri içerisinde faaliyet gösteriyor, adli kaydı var.

 • D.TEKİN: Gençlik Komiteleri içerisinde faaliyet gösteriyor, adli kaydı var.

 • H.A. SARIYAŞAR: Adli kaydı var

 • E. GÜRSOY: Adli kaydı var

 • E.N. KOÇAK: Adli kaydı var

 • E. A. OREL: Adli kaydı var

 • S. E. KADAİFÇİ: Adli kaydı var

SÖZDE FİLİSTİN SAVUNUCULARI

Gazze'de kurtuluş savaşı veren HAMAS teşkilatını "terör örgütü" diye suçlayan CHP de Taksim'deki sözde Filistin eylemlerine arka çıktı.

CHP lideri Özgür Özel, eylemcilerin gözaltına alınmasına tapki göstererek süreci yakından takip etmek üzeere 2 milletvekilini görevlendirdiğini belirtti.

HAMAS'a terör örgütü diyen CHP Gençlik Kolları da Filistin savunuculuğu rolüne bürünerek "İsrail ile ticarete son verin dedikleri için gözaltına alınan tüm arkadaşlarımızın yanındayız." şeklinde paylaşım yaptı.

KAYNAK: HABER7
Faruk Arslan Haber7.com - Özel Haber Sorumlusu
Haber 7 - Faruk Arslan

Editör Hakkında

İstanbul’da doğdu. Aslen Erzurumlu. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. 2010 yılından bu yana gazete ve internet haberciliğinde. 2013-2022 yılları arasında Akit Medya bünyesinde birçok vazife üstlendi. Dosya haberleriyle ödül ve plaketler aldı. Alanında uzman isimlerle röportajlar, mülakatlar, beyanatlar gerçekleştirdi. Çeşitli kurum, kuruluş ve STK’lara metin yazarlığı desteği verdi. Alanıyla ilgili seminerlerde, konferanslarda, çalıştaylarda, panellerde yer aldı. Uluslararası Medya Enformasyon Derneği ve İletişim Platformu Derneği üyesi. Kasım 2022’den beri Haber7 kadrosunda.
YORUMLAR 224
 • bülent duman 2 ay önce Şikayet Et
  Bunlara gereken en ağır ceza verilsin.
  Cevapla
 • Mehmet 2 ay önce Şikayet Et
  Kendilerine kucak açan Anadolu halkını aşağılayan, yediği kabın içine yapan herkes derhal vatandaşlıktan atılıp Yunanistan ve Ermenistan'a sınırdışı edilmelidir.
  Cevapla
 • Kartal göz 2 ay önce Şikayet Et
  Bunlar idam edilmediği sürece aynı hikayeler temcit pilavı gibi tekrar edecek. ABD kendi ülkesinde ki hainleri gebertir başka ülkelerdekileri besler fark bu.
  Cevapla
 • Türk usagi 2 ay önce Şikayet Et
  Filistini savunsan kominist savunmasan kominist tarafsiz kalsan kominist haksizliga karsi ciksan kominist iyi taktik Buda ABD. Usaklarinin taktigi
  Cevapla
 • necmettin 2 ay önce Şikayet Et
  bu oyunları çok göreceğiz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Katar son dakika duyurdu! İsrail ile Hamas arasında flaş ateşkes gelişmesi
8 yıl aradan sonra bir ilk! Sadece 250 adet üretilecek: Fiyatıyla dudak uçuklatıyor!