Abdülkadir Selvi'den ilginç iddia! Özel'in Erdoğan'a teklifi bu olacak

Gazeteci Abdülkadir Selvi, önümüzdeki günlerde gerçekleşmesi beklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özel görüşmesine ilişkin ilginç bir iddiada bulundu.

Abdülkadir Selvi'den ilginç iddia! Özel'in Erdoğan'a teklifi bu olacak
Abdülkadir Selvi'den ilginç iddia! Özel'in Erdoğan'a teklifi bu olacak
GİRİŞ 19.04.2024 18:50 GÜNCELLEME 19.04.2024 18:51
Bu Habere 123 Yorum Yapılmış

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Ramazan Bayramı'nda bayramlaşmak için aramasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özel ile yüz yüze görüşebileceğini belirterek "Sayın Özel'e kapımız açık, ele alacağımız konu başlıklarımız çok, ziyarete geldikleri anda oturur konuşuruz" demişti. CHP lideri  Özgür Özel ise gündemlerini olgunlaştırmasının ardından Cumhurbaşkanı'ndan randevu talep edeceğini ifade ederek “Nezaket ziyareti olmayacak. Türkiye’nin gelecek dönemine ilişkin bir görüşme olacak” açıklamasında bulunmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel görüşmesine ilişkin gazeteci Abdülkadir Selvi'den ilginç bir iddia geldi. Selvi bugünkü yazısında Özel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yapacağı görüşmede bir şart karşılığında karşılığında başkanlık sisteminde yapılacak değişikliklere destek vermeyi teklif edeceğini söyledi. 

KUTUPLAŞMA ÜLKEYE FAYDA SAĞLAMIYOR

Özel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmesinin nezaket ziyaretinin ötesinde bir anlam taşıyan ve ülke sorunlarının ele alındığı bir toplantıyı işaret ettiğini söyleyen Selvi, siyasette kutuplaşma ve gerginliğin ülkeye bir yararı olmadığına ve İktidar ile muhalefet arasındaki diyaloğun sağlıklı bir durum olduğunu belirtti. 

Geçmişteki siyasi deneyimlere ilişkin bir örnek veren Selvi, 12 Eylül öncesi için şu sözleri sarf etti; 

12 Eylül’den önce Demirel ile Ecevit cenazede bile tokalaşmamıştı. Sonuç ne oldu? Oysa iki lider el ele verip Cumhurbaşkanı seçse, ülkeyi seçime götürse 12 Eylül yaşanır mıydı?

CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da diyaloğu değil, hakareti esas alarak siyaset yürüttüğünü söyleyen Selvi, "Maalesef şehitlerimiz geldiği zaman bile Cumhurbaşkanı’nı aramazdı. Son zamanlarda cenazede bile selamlaşmıyorlardı." dedi.

ÖZEL'İN İLK GÜNDEMİ GEZİ TUTUKLULARI OLACAK

Özgür Özel'in görüşme için konu başlıklarını henüz belirlemediğini ancak CHP kulislerinden edindiği bir duyumu aktaran Selvi, görüşmeye ilişkin ilginç bir iddiada bulundu. Selvi, Özel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Gezi tutuklularına yönelik bir esneme yapılması durumunda başkanlık sisteminde yapılacak değişikliklere destek vermeyi teklif edeceğini iddia etti. Selvi "Bize düşen süreçleri takip edip, kulisleri aktarmak." diyerek şu ifadeleri kullandı;

Özgür Özel’in görüşeceği konu başlıkları henüz belirlenmedi ama CHP kulislerinde Gezi’den dolayı hapis cezasına çarptırılanların durumunun ilk gündem maddesi olacağı söyleniyor. Bu konuda bir esneme sağlanırsa Başkanlık sisteminde yapılacak düzenlemelere destek verebilecekleri ifade ediliyor.

Yalçın Taşbaşı Haber7.com - Özel Haber Editörü
Haber 7 - Yalçın Taşbaşı

Editör Hakkında

Yalçın Taşbaşı 1991 yılında İstanbul'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da, üniversite eğitimini ise Kayseri'de Erciyes Üniversitesi'nde tamamladı. 2014 yılında gazetecilik bölümünden mezun olmasının hemen ardından vatani görevini tamamlayarak iş hayatına giriş yaptı. 2015 yılında yeniakit.com.tr'de internet editörlüğü görevine başladı. Burada 7 yıl süren görevinin ardından 2022 yılında Haber7.com'da özel haber editörü olarak göreve başladı ve çalışmalarına devam ediyor.
YORUMLAR 123
 • Ahmet Kır 1 ay önce Şikayet Et
  Sakın ola ki, GEZİ veya BAŞKA nedenlerle HÜKÜMETİ DEVİRME GİRİŞİMİNDE bulunan FETÖ-PKK-MLKP benzeri terör grupları için ÖZGÜR ÖZELE taviz verilmesin! BU BİR OYUNDUR! Bunların dini imanı olmadığı gibi ZERRECE VİCDANI da yoktur. Bunları çok iyi bilirim. O olaylarda Tayyipi deviremediler, GELECEKTE YAPACAKLAR! ŞEYTAN SAĞDAN YANAŞIYOR! Bu akıl ÜST AKILDIR, MERHAMEDE MUHTAÇ hale geliriz!
  Cevapla
 • Kademeli emeklilik 1 ay önce Şikayet Et
  Kademeli emeklilik ve Bağkur tescil mağdurları ve staj ve çıraklık mağdurlarını da unutmayın lütfen
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Ben duymadım
  Cevapla
 • vatansever 1 ay önce Şikayet Et
  bu gezici seviciler, gezicileri madem çok seviyorlar, onların kamuya ve özel sektöre kısaca ülkeye verdikleri zararları ödesinler önce, o zaman düşünürüz... ülkeye verilen zararı niye dile getirmemiş eş başkan özel... yoksa bu ülke onun ülkesi değil mi?
  Cevapla
 • Diriliş... 1 ay önce Şikayet Et
  chp ye oy verenler pkk ye oy verenlerle aynıdı ikiside terör sevici.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İtalya'dan Türkiye'ye G7 daveti: Erdoğan teklifi kabul etti
Sorunun çözümünde son viraj: Yenişehirlioğlu kimlerle görüştü?