Güçlendirilen resmi binalar 5,9'da çatladı

Simav'da 5 büyüklüğündeki 2009 depreminde hasar gören bazı kamu binaları binlerce lira harcanarak güçlendirilmesinin ardından 5.9'luk depremde yeniden hasar gördü.

Güçlendirilen resmi binalar 5,9'da çatladı
Güçlendirilen resmi binalar 5,9'da çatladı
GİRİŞ 26.05.2011 21:27 GÜNCELLEME 26.05.2011 21:27
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Devletin parasının güçlendirme çalışmaları adı altında birilerine peşkeş çekildiğine inanan Simavlılar, hayatlarını riste atan sorumluların devlet tarafından bulunarak hesap sorulmasını istiyor.

PTT Bank Simav Şubesinin de bir bölümünde kiracı olarak oturduğu Telekom binası da güçlendirildikten sonra 19 Mayıstaki depremde zarar gören kamu binalarından birisini oluşturuyor. 17 Şubat 2009 depreminde hasar gördüğü için 230 bin lira harcanarak 6 aylık bir süreçte güçlendirilen Simav Telekom hizmet binasının son depremde çatı katı, iç bölümleri ile taşıyıcı bazı kolonlarında çatlak ve patlaklar oluştu.

Merdiven girişinin de gördüğü zarardan dolayı kapatıldığı binaya yan taraftan giriliyor. Vatandaşlar PTT Şubesinden hizmet alabilmek için 25 metrelik hasarlı bölgeyi korku ve endişe içerisinde koşarak geçmek zorunda kalıyor.

Telekom veya PTT’den hizmet almak için binaya gelen vatandaşlar korku içerisinde işlerini bir an önce görüp dışarı çıkmanın hesabını yaparken, mesainin bitmesini dört gözle bekleyen çalışanlar ise diken üstünde görev yaptıklarını ifade ediyor.

Simavlılar depremden zarar gören Telekoma ait hizmet binasının bir an önce onarılmasını ve hasarlı bölgenin temizlenmesini bekliyor.

İHA

YORUMLAR 4
 • Ayhan Tüzün 13 yıl önce Şikayet Et
  ÇOK NORMAL !. Neden normal biz hırsız olmuşuz ! Neden normal para için namus satılır olmuş ! Neden normal devlet kademelerinde sözde memurlar ihalelere üç kağıt karıştırır olmuş ! Daha saymaya gerek yok okuyan kişilerin bir bölümü kendi yaptıkları veya tanıdıklarının yaptıkları ile devamını getirir ! Anlayan anladı !
  Cevapla
 • kemal gürbüz 13 yıl önce Şikayet Et
  hesap sorulmalı!. Dünyada bina güçlendirme diye bir saçmalık herhalde sadece bize özgü bir durum olsa gerek.Binanın malzemesi kötüyse sadece çatlakları ve patlakları kapatmak 230000 TL tutuyorsa bu işi yaptıran yetkililere hesap sorulmalıdır.Bu kadar para harcayana kadar yeni ve sağlam bir bina yapılması daha makuldür.Ülkemizin parası o kadar çok ki ne kadar yersen ye bir türlü bitmiyor.Ama yine de bu tip saçma sapan işler yapan kişilere hesap sorulmalı,cezalandırılmalı ve devlete verdikleri zararlar ceplerinden tahsil edilmelidir.
  Cevapla
 • tankoy oytun 13 yıl önce Şikayet Et
  bina güçlendirme diye mantıklı bir şey mevcut değil.. 50 kere söyledik...yıkıp yapın daha ucuz ve sağlam...yoksa para harcar ve psikolojikmen rahatlarsınız o kadar...
  Cevapla
 • faruk 13 yıl önce Şikayet Et
  230 bin lira mı!!!. Devlet nerede!!!Detaylı bir inceleme yapılmalı..230 bin lira nereye harcanmış acaba?..binayı temelden yapsalardı herhalde daha iyi olurmuş:..
  Cevapla
DİĞER HABERLER
TSK personeline ilişkin kanun teklifi TBMM'de kabul edildi
Memduh Paşa Yalısı soygununda paraların bir kısmı bulundu