Ahmet Kaya'nın filmini çeken yönetmen isyan etti! "Neden sahip çıkılmıyor"...

Ahmet Kaya'nın filmini çeken yönetmen isyan etti! Usta türkücünün filmi 'İki Gözüm Ahmet' geçtiğimiz günlerde vizyona girmiş ancak beklenen sükseyi yapamamıştı. Rahmetli oyuncunun karısı Gülten Kaya'da filme karşı çıkmasına rağmen sinemalarda seyircinin beğenisine sunulan yapım ilgi göremeyince yönetmen çılgına döndü. Gani Rüzgar Şavata "Neden sahip çıkılmıyor" diyerek serzenişte bulundu!

Ahmet Kaya'nın filmini çeken yönetmen isyan etti! "Neden sahip çıkılmıyor"...
Ahmet Kaya'nın filmini çeken yönetmen isyan etti! "Neden sahip çıkılmıyor"...
GİRİŞ 09.09.2021 12:45 GÜNCELLEME 09.09.2021 12:45
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Ahmet Kaya'nın filmi beklenen ilgiyi göremedi. Ünlü türkücünün hayatını ve sanatçılık kariyerini sahneye taşıyan yönetmen Gani Rüzgar Şavata filme beklediği ilgiyi göremeyince çılgına döndü. Film henüz yapım aşamasındayken Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya'nın filmin yapılmasını istememesi sonucu yapım şirketine dava açması ve kazanamaması da olay olmuştu. Tüm bu olumsuzluklara rağmen filmi vizyona soktuğunu söyleyen Gani Rüzgar Şavata "filme neden sahip çıkılmıyor" diyerek isyan etti...

"Ahmet Kaya'nın Ailesi Sizlersiniz!"

Diyarbakır'da özel bir gösterim düzenleyen yönetmen Gani Rüzgar Şavata, açılan davalar için, Ahmet Kaya'nın ailesinin sadece Gülten Kaya'dan ibaret olmadığını belirterek, "İki senedir Ahmet Kaya niye vizyona giremedi? Dün pandemi yoktu, neden engel olundu? Bir günde gökten vahiy mi geldi? Mahkeme neden Ahmet Kaya'yı durdurdu? Peki, asıl Ahmet Kaya'yı durduranlar kimlerdi? Bana hep soruyorlar, Gülten Kaya sizleri mahkemeye verdi de mahkeme durdurdu.Hayır, Gülten Kaya filmi durdurmadı, başka güçler durdurdu. Bazı gizli kalmış sorular var, Gülten Kaya karşı. Ahmet Kaya'nın ailesi yalnız Gülten Kaya'dan mı ibaret? Ahmet Kaya'nın ailesi sizlersiniz. Ahmet Kaya'nın ailesi, Ahmet Kaya'nın dilini bilenlerdir. Ahmet Kaya'nın doğduğu bir anne vardır, babası vardır, 3 tane bacısı vardır, abisi vardır, ilk eşi Emine Kaya ve ilk eşinden Çiğdem Kaya vardır.

Abisi Mustafa Kaya bizimle beraber filmde oynuyor. Emine Kaya'nın ve Çiğdem Kaya'nın bir gün sesini duydunuz mu? Gülten Kaya daha şurada 11 sene evli kalmış, 5 sene bile beraber yaşamamışlar. Sanki Ahmet Kaya'yı Gülten Kaya dünyaya getirdi, sanki onunla sanatçı oldu. Ahmet Kaya 44 yaşında vefat etti, Ahmet Kaya'nın 33 senesi nerede? Bunu anlatmaya çalıştık ama anlatamadık, anlattıramadık
." şeklinde konuştu.

"Filmi Para İçin Yapmadık. Neden Sahip Çıkılmıyor?"

Filmin 700 salonda gösterimde olduğunu ve Türkiye ile Avrupa'da toplamda sadece 100 bin izlendiğini belirten Şavata, "Ben bugün isyandayım, benim isyanım halkımın bizi anlayamamasıdır. Bu film vizyondadır, 265 AVM'de 700'e yakın salonda oynamaktadır. Ama bugün gelinen nokta, 50 bin Avrupa'da, 50 bin de Türkiye'de izlenmiştir. Neden sahip çıkılmıyor? Eğer para için arkadaşlarımızla bu filmi yapsaydık, bugün bu hastalık döneminde vizyona girmezdik. Bu filmi para için yapmadık" dedi.

Gülten Kaya 3 Tane Mahkeme Kaybettin Yeter!

Gülten Kaya'ya da seslenen Şavata, "Ben burada Gülten Kaya'ya sesleniyorum, yeter 3 tane mahkeme kaybettin, halen kaybetmektesin, korkun kimedir, korkun neyedir? Sen bugün bu filmi çekemezdin, o gecedeki 70 kişiyi karşına alamazdın. Orada yapımcılar, yönetmenler, oyuncular ve aktörler vardı, bugün çoğuyla da kankasın, bugün çoğuyla arkadaşsın.Sen o geceyi deşifre edemezdin, ben yaptım, arkadaşlarımla yaptık, bu gücü halktan aldık. Burada demogoji yapmıyorum. Benim burada isyanım, halkımın beni anlayabilmesidir. Halk beni anlayabilmelidir, halk Ahmet'in filmini öksüz bırakmamalıdır, Ahmet'in filmine halk sahip çıkmalıdır
" diye konuştu.

YORUMLAR 15
 • şahin avcı 1 yıl önce Şikayet Et
  tamam haksızlığa uğramış bir şekilde kaçtı gitti amaaaa haksızlığa uğratanlar zaten bir zamanlar onun fikirlerinin arkasındaki para babalarıydı o da teröre şarkılarıyla destek veren biriydi... kör ölür badem gözlü olur misali bırakalım bu gereksiz güzellemeleri.
  Cevapla
 • serkan 1 yıl önce Şikayet Et
  noldu köşeyi dönecekken dönemedin mi geçmiş olsun
  Cevapla
 • isimsiz 1 yıl önce Şikayet Et
  derdin para değilse ne yaygara yapıyon
  Cevapla
 • isimsiz 1 yıl önce Şikayet Et
  doğru söylüyor şavata, filmi para için yapmıyor, pkk ya hala eleman temini sağlamak için gençlerin beynini yıkıyor, ahmet kaya ayrıca tüm türkiye halkına mal olmuş biridir, pkk sarkıcısı değildir o, iyiki izlenmemiş film, halk doğru olan cevabı vermiş kendisine zaten.
  Cevapla
 • mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayın yönetmen..Z Kuşağı çoğalıyor.Gençleri anlayamazsak niye izlesinler o filmi...Gençleri çözmemiz lazım...Konu Marvel veya star wars oldu mu salonları hınçla hınç dolduruyor ama büyük üstadın salonları doldurmuyorsa bir problem var demek.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tevfik Göksu, Ekrem İmamoğlu'nun İBB'yi iflasın eşiğine getirdiğini açıkladı
Son Dakika... Süleyman Soylu: Anıtkabir'i patlatacaklardı!