Lütfi Elvan CHP'nin vaatlerine taktı

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, CHP'nin seçim vaatlerini eleştirdi.

Lütfi Elvan CHP'nin vaatlerine taktı
Lütfi Elvan CHP'nin vaatlerine taktı
GİRİŞ 12.04.2015 15:17 GÜNCELLEME 13.04.2015 09:21
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Bugünkü ana muhalefetin hesap kitap bilmeyen bir yaklaşım içerisinde halka bol vaatler vererek, halkı kandırma yoluna gitme yönünde çabaları oluyor" dedi.

Elvan, Antalya Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Antalya 25. Dönem Milletvekili Adayları Tanıtımı Toplantısı"nda, Torosların çocuğu olduğunu, bugüne kadar Torosların diğer yanında verdiği hizmeti, şimdi de tüm Toroslar'da hep birlikte vereceklerini söyledi.

Elvan, AK Parti'nin laf değil, iş ürettiğini, bunun örneklerinin 12 yıllık iktidarlarında yaptıkları hizmetlerden görülebileceğini belirtti. 2002 yılında devletle milleti kavuşturma yolunda kutlu bir yola çıktıklarının altını çizen Elvan, Türkiye'nin dört bir yanında yol, köprü ve fabrikalar yaptıklarını kaydetti.

"Son 12 yılda 15 milyar liralık kamu yatırımı gerçekleştirdik" diyen Elvan, şöyle devam etti:

"Bir aileye nasıl ki ateş topu düştüğünde tarumar olur, huzur kalmazdı, o ailenin bireyleri yarın ne yapacağını bilmez, AK Parti'den önce işte Türkiye o konumdaydı. İnsanlar bir kuru ekmeğin hesabını yapıyordu. Aylarca Bakanlar Kurulu toplanamıyordu. Kriz üstüne krizle karşı karşıya kalıyordu. 1990'lı yılların başından 2001-2002'ye kadar olan dönemde dünyanın hiçbir ülkesinde kriz olmamıştır. Hiçbir bölgesinde kriz yaşanmamış. Ona rağmen Türkiye'de 1994, 1999 ve 2001 yılında üst üste krizler yaşandı. Niye yaşandı bu krizler? O boş vaatler yüzünden ülkemiz bu konuma geldi. Biri dedi ki 'Ben çiftçiye 5 lira vereceğim.' Diğer parti dedi ki 'Ben 15 lira vereceğim'. Bir başka kişi de 'Ben her bir aileye iki anahtar veriyorum' dedi. Hesap kitap yapmadan, ülkenin gelirine giderine bakmadan boş vaatlerle ülkeyi yönetmeye çalıştılar. Bugünkü ana muhalefetin hesap kitap bilmeyen bir yaklaşım içerisinde halka bol vaatler vererek, halkı kandırma yoluna gitme yönünde çabaları oluyor ama halkımız bunları biliyor."

Halkın o dönemleri yaşadığını, bundan sonra yaşamak istemediğini vurgulayan Elvan, 1965 yılından iktidar oldukları tarihe kadar geçen aşağı yukarı 38 yılda bir hükümetin ortalama ömrünün bir yıl 4 ayda kaldığına dikkati çekti. Elvan, özellikle 1990-2000'li yıllarda bir yıldan daha az sürede hükümetlerin başta bulunduklarının görüldüklerini belirtti.

"Hem dışarıdaki mihraklar hem de içerideki yandaşları rahatsız oluyor"

Elvan, koalisyon hükümetleri döneminde bir yol projesine başlanıldığını ancak daha o yolun projesi bitmeden hükümetin iktidardan düştüğünü dile getirerek, koalisyon hükümetlerinin Türkiye'ye çok büyük tahribat yaptığını ifade etti.

AK Parti iktidarlarıyla ülkenin istikrara kavuştuğunu vurgulayan Elvan, "Türkiye'de güçlü bir istikrar var. O günleri bir daha yaşamak istemiyoruz. O günleri halkımız bir daha yaşamak istemiyor. Ardı ardına devasa projeleri yürütüyoruz. Büyük, mega projeleri hayata geçiriyoruz. Projelerimizden hem dışarıdaki bazı mihraklar hem de içerideki yandaşları rahatsız oluyor. Bu ülkede, devleti yatırım yaptığı zaman rahatsız olan kesimler var. Böyle bir anlayış olabilir mi?" dedi.

Elvan, Türkiye'nin çevresinin bir ateş topu durumunda bulunduğunu kaydederek, buna rağmen istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ettiklerini anlattı.

Bunun ancak AK Parti sayesinde olabildiğini ifade eden Elvan, şöyle konuştu:

"Hiç kimseden korkmuyoruz. Bir birilerinin dediği gibi 'Şapkamı alır giderim' demiyoruz. 12 yıldan beri demokrasi için mücadele ediyoruz. Milli iradenin hakim olabilmesi için mücadele ettik. Bu mücadelemiz devam edecek. Türkiye'nin güçlenmesine ve büyümesine yönelik mücadelemiz kesintisiz devam edecek. İnşallah bu istikrarı ülkede sürdüreceğiz. Daha da güçlendireceğiz, daha da büyüteceğiz."

ETİKETLER
chp Konya
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Kartal 5 yıl önce Şikayet Et
  Bakanım inancımız sonsuz Allah yar ve yardımcınız olsun.Antalyadan enaz 8 vekil bekliyoruz Konyadan sevgiler..
  Cevapla
 • selim 5 yıl önce Şikayet Et
  chp önce belediyelerinde iş yapsın da görelim.
  Cevapla
 • Vatandaş 5 yıl önce Şikayet Et
  Hay Yaşa Ağazından Bal damliyor Sayın eski Bakan.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Gıdalardaki usulsüzlükler pes dedirtti! İşte akla hayale gelmeyecek hileler...
18 Eylül gazete manşetleri