Miletvekilili seçilirse maaşını bağışlayacak!

Ankara 2. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Aynur Bayram, milletvekili seçilmesi halinde alacağı vekil maaşını noter huzurunda yaptığı taahhüdname ile bağışlayacağını açıkladı.

Miletvekilili seçilirse maaşını bağışlayacak!
Miletvekilili seçilirse maaşını bağışlayacak!
GİRİŞ 25.05.2011 17:57 GÜNCELLEME 25.05.2011 17:57
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

12 Haziran seçimlerine 17 gün kala partiler miting alanlarından seçmenlerine türlü türlü vaatlerde bulunurken, bir vaatte Ankara 2. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Aynur Bayram'dan geldi. Bayram seçmenin karşısına alışıldık vaatlerin dışında çok farklı bir vaatle çıkarken, vermiş olduğu sözüde noter huzurunda belgelettirdi.

Milletin ve şahsının maruz kaldığı baskılara ve engellemelere karşı “Yasaksız Türkiye” sloganıyla 11 Nisan’da Bağımsız Milletvekili adaylığına başvurduğunu dile getiren Bayram, hiçbir maddi beklenti içinde olmaksızın dostlarının ve gönüllü hürriyet sevdalılarının yardımlarıyla mütevazı bir seçim kampanyası yürüttüğünü belirterek, 12 Haziran'da milletvekili seçilmesi halinde alacağı vekil maaşını bağışlayacağını açıkladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin rant yeri olmadığını, hizmet yeri olduğunu söyleyen Bayram, sözlerini şöyle sürdürdü;

,''Ben milletvekilliği nimetlerinden nemalanmak amacıyla yola çıkmadım. Kadın nüfusunun % 60'ının başörtülü olduğu ülkemde eğitim ve çalışma hakkımızı almak için savaşıyorum. Bu bir var olma, hak ve hürriyet mücadelesidir. Bu nedenle milletvekilliğinin maddi getirisinden feragat ediyorum. Eğer milletvekili seçilirsem, alacağım maaşın asgari ücret dışında kalan bütün kısmını, her ay kadınlarımıza, çocuklarımıza, engelli vatandaşlarımıza ve öğrencilerimize hizmet eden kurum ve kuruluşlara sırasıyla olmak üzere bağışta bulunacağımı kabul ve taahhüt ederim.''

Ankara 2. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Aynur Bayram, seçmenine verdiği taahhüdü de Ankara 32. Noterliği'nin 24.05.2011 (A). 14576 yevmiye numaralı senediyle belgelediğini açıkladı.


kullan

NOT: Noter taahhütnamesinde bedel belirtilmesi durumunda notere ödenmesi gereken, milletvekilliği süresi boyunca aylık hesaplanan harç ve binde 8 damga vergisinin toplamda yaklaşık 5.000 TL'yi bulması ve seçim kampanyamızın kısıtlı imkânlarla imece usulü yardımlaşma ve desteklerle yürütülmesi sebebiyle bu meblağı karşılayamadığımız için resmi metinde yukarıdaki ifade kullanılamamıştır. Taahhüdümün bir gereği olarak, milletvekilliğimin gerçekleşmesi sonrasında www.aynurbayram.com internet adresimde her ay bağış yapılan kurum ve kuruluşlar adları ve makbuzlarıyla yayınlanacaktır.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 6
 • Bildiğim KADARIYLA 13 yıl önce Şikayet Et
  Maaşımı değil, maaşımdan diyor. Teahhütnameyi okursanız ''Eğer milletvekili seçilirsem, alacağım maaşımdan her ay ...... bağışta bulunacağımı kabul ve taahhüt ederim.'' diyor. Buna göre her ay 1 (BİR) kuruş bile bağışta bulunsa sözünü yerine getirmiş olur.
  Cevapla
 • mehmet mehmet 13 yıl önce Şikayet Et
  hayal. web sitenizden projelerinizi okudum kusura bakmayın o projeleri tek milletvekili olarak degil ancak arkanızda grup destegi olursa gerçekleştirebilirsiniz çünki birçok projeniz için mevcut kanunlarda degişiklik gerekiyor e tek oylamı kanun degişikligi yapacaksınız yinede cesaretiniz özgüveniniz için tebrikler
  Cevapla
 • Burcay ADIGÜZEL 13 yıl önce Şikayet Et
  dört yıl bağışlar. dört yıl bağışlar,ömür boyu süper emeklisini alır.bende olsam bağışlarım
  Cevapla
 • metehan 13 yıl önce Şikayet Et
  maaşa ne gerek. maaşlarını almayı unutuyorlar zaten
  Cevapla
 • serkan yazıcı 13 yıl önce Şikayet Et
  bağışlamazsa :). dokunulmazlığı olacak herhangi bir yaptırımı da olmayacak :)
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail basını yazdı! Ateşkes anlaşmasında Türkiye detayı
Bakan Koca'dan son dakika başıboş sokak köpeği açıklaması! 'Zorunluluk' deyip duyurdu