İŞKUR'dan kamu kurumlarına personel alımı sona eriyor!

Türkiye iş Kurumu (İŞKUR) tarafından kamuya ilköğretim, lise ve önlisans mezunu personel alımı ilanları yayınlandı. Başvuru yapacak adaylardan KPSS şartı aranmamaktadır. İşte İŞKUR’un güncel iş ilanları...

İŞKUR'dan kamu kurumlarına personel alımı sona eriyor!
İŞKUR'dan kamu kurumlarına personel alımı sona eriyor!
GİRİŞ 02.04.2021 08:10 GÜNCELLEME 02.04.2021 08:22

Türkiye iş Kurumu tarafından yayımlanan ilanlara göre Devlet Su İşleri, Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Bursa Uludağ Üniversitesi bünyesine ilköğretim, ortaöğretim ve önlisans mezunu personel alımı yapılıyor. İlanlara nasıl başvuru yapılacağı ve başvuru şartları aşağıda yer almaktadır.

VGM, DSİ ve BUÜ Personel Alım İlanı

* İlanların detayları ve ilan numaraları aşağıda yer almaktadır. Başvuru yapacak adayların https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresine giriş yaptıktan sonra sol kısımda yer alan ‘’İlan No’’ yazan kutucuğa iş ilan numaralarını girmeleri gerekmektedir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) Eski hükümlü adaylar içerisinden 1 Diğer Teknisyen ve Tekniker kadrosunda alım yapacak. Başvuru yapacak adayların önlisans mezunu olmaları gerekmektedir.

İlan No: 00005960964

Devlet Su İşleri

Devlet Su İşlerine (DSİ) bağlı olan Battalgazi Sulama Birliği 12 kişilik kadro ile Çiftçi (Tarla Ürünleri)(Zirai Sulamacı) alımı yapacak. Başvuru yapacak adayların en az ilkokul mezunu olmaları gerekmektedir.

İlan No: 00005960368

Bursa Uludağ Üniversitesi

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) 7 kişilik kadro ile Hastane Hizmetlisi alacak. Başvuru yapacak adayların lise mezunu olmaları gerekmektedir.

İlan No: 00005960870

Başvuru Şartları Neler?

 • Türk vatandaşı olmak,

 • 18 yaşını tamamlamış olmak,

 • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, kamunun sağlığına karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya fuhuş suçlarından mahkûm olmamak,

 • Anayasal düzen ve bu düzenin işleyişine, özel hayat ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu ve uyuşturucu madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak,

 • Askerlik ile ilişiği bulunmamak,

 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak,

 • Adaylar vardiyalı çalışma düzenini kabul etmiş sayılır ve vardiyalı çalışma durumunda bir engel durumu olmaması gereklidir.

 • Adayların görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi ve/veya kronik hastalığının bulunmaması gerekmektedir.

 • Adayların, başvurunun son günü itibarıyla duyuru ekinde yer alan tabloda gösterilen ve tercih ettikleri görev unvanlarına ilişkin meslek kolunun gerektirdiği şartları taşımaları gerekmektedir.

 • Adaylardan, gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenler ile şartları taşımadığı sonradan tespit edilenler ilan/sınav/göreve başlama sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

 • Sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar, sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır.

 • Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Türkiye için hazırlık yapıyorlar: 50 milyar dolarlık yatırım yapacaklar
Rusya-Ukrayna krizinde son dakika gelişmesi: Erdoğan'ın planına destek artıyor