İŞKUR üzerinden SDÜ en az ilkokul mezunu işçi alımı yapacak! Başvuru şartları neler?

Süleyman Demirel Üniversitesi, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden en az ilkokul mezunu 18 sürekli işçi alım ilanı yayınladı. KPSS şartı aranmayan adaylar Beden işçisi ve silahlı-silahsız güvenlik görevlisi kadrolarında istidam edilecek. İşte 2021 İŞKUR sürekli işçi alımı detayları...

İŞKUR üzerinden SDÜ en az ilkokul mezunu işçi alımı yapacak! Başvuru şartları neler?
İŞKUR üzerinden SDÜ en az ilkokul mezunu işçi alımı yapacak! Başvuru şartları neler?
GİRİŞ 20.09.2021 09:24 GÜNCELLEME 20.09.2021 09:25

Süleyman Demirel Üniversitesi, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden 10 Beden işçisi, 8 silahlı-silahsız güvenlik görevlisi olmak üzere toplamda 18 sürekli işçi alımı yapacağını duyurdu. KPSS şartı olmaksızın yapılacak alım sürecinde adaylardan en az ilkokul mezunu olma şartı aranıyor. Ayrıca ilan ile tüm adaylara başvuru şartlarından tarihine kadar merak edilen tüm detaylara değinildi. İşte 2021 beden İşçisi ve silahlı-silahsız güvenlik görevlisi alımı detayları...

Tarım Bakanlığı 100 kamu personeli alımı yapacak! Başvurular ne zaman başlayacak?Tarım Bakanlığı 100 kamu personeli alımı yapacak! Başvurular ne zaman başlayacak?

Kamuya ve belediyelere KPSS 60 puan ile 1.728 memur ve personel alımı yapılacak! Kamu 2021 ilanlarıKamuya ve belediyelere KPSS 60 puan ile 1.728 memur ve personel alımı yapılacak! Kamu 2021 ilanları

İŞKUR üzerinden en az ilkokul mezunu 4.084 temizlik görevlisi alımı! Başvuru şarları neler?İŞKUR üzerinden en az ilkokul mezunu 4.084 temizlik görevlisi alımı! Başvuru şarları neler?

Başvurular Ne Zaman Sona Erecek?

Süleyman Demirel Üniversitesi beden İşçisi ve silahlı-silahsız güvenlik görevlisi alımı başvuruları 17 Eylül 2021 tarihi itibari ile başlayacak. Adaylar ilana 21 Eylül 2021 tarihine kadar İŞKUR üzerinden başvurularını tamamlayabilecek.

Başvuru Şartları Neler?

1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’ de Meslek ve Sanatlarını serbestçe yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İş yerlerinde çalıştırılabilmelerine ilişkin Kanun Hükümleri Saklı Kalmak kaydıyla TÜRK vatandaşı olmak. 

2.657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak. 

3. 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile; 

a) Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak.
 b) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, Milli Savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasina fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığını aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak. 
c) Anayasal Düzen ve bu düzenin işleyişine, Özel hayat ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu ve uyuşturucu madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma ve kovuşturma bulunmamak. 

4. Askerlik ile ilişiği olmamak, (yapmış olmak veya muaf olmak) 

5. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak. 

6. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak. 

7. İşe giriş muayenesi ile görev tanımına uygun çalışmasına engel bir durumu olmamak. 

8. Yapılacak görev gereği mesai saatleri dışında vardiyalı çalışmaya ve hafta sonları çalışmaya herhangi bir engeli olmamak.

9. Atama için öngörülen şartlara sahip olmayanların, yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanların ve kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları geçersiz sayılarak, atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. 

10. Alinacak işçilerin deneme süresi 60 gün (2 ay) olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi bildirim süreleri beklenmeksizin tazminatsiz feshedilecektir. 

11. Adaylar ilan edilen kadrolardan İŞKUR'da yayımlanan listeden sadece bir tanesine (SDÜ. Güvenlik Görevlisi yada SDÜ. Genel Beden İşçisi) başvuru yapabileceklerdir. 

12. Diğer hususlarda ilgili mevzuat/yönetmelik hükümleri gereğine göre işlem tesis edilir 

13. Başvuran adaylar başvuru şartlarını ve işyerindeki çalışma koşullarını peşinen kabul etmiş sayılır

Özel Başvuru Şartları Neler?

Süleyman Demirel Üniversitesi ilan ile Beden işçisi ve silahlı-silahsız güvenlik görevlisi alımı için adaylarda aranılan özel başvuru şartlarını açıkladı. İşte şartlar;

Beden İşçisi Özel Başvuru Şartları Neler?

1. En az ilkokul mezunu olmak. 

2. İlan tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş ve 30 yaşını doldurmamış olmak. 

3. Üniversitenin tüm yerleşkelerinde (Merkez ve ilçeler) iç ve dış mekânda vardiyalı sistemde çalışmaya ve hafta sonları çalışmaya engel durumu olmamak. 

4. Görevin yapılmasına engel olabilecek seviyede vücut ve akıl hastalığı ile ilgili engeli 
bulunmadığını (Ağır yük taşıma, kaldırma ve temizlik gibi işleri yapmasına engel kas ve iskelet sistemi bozukluğu olmamalı, astım gibi tozdan etkilenen bir hastalığı olmamalı, vücudun temizlik malzemelerine karşı hassasiyetine yönelik cilt hastalığı olmalı vb.) sağlık raporu ile belgelemek

5. İlan tarihi itibariyle başvuruda bulunulan görev yerlerinde ikamet ediyor olmak. İşe başladıktan sonra da görev yerinin bulunduğu belediye sınırları içerisinde ikamet etmeye devam edecek olmak. 

6. Noter kurası sonucunda belirlenen kişiler parkur sinavına tabi tutulacaktır. Bu testi başarılı bir şekilde tamamlayanlar arasından parkuru tamamlama süresine göre sıralama yapılarak asıl ve yedek liste belirlenecektir. 

Güvenlik Görevlisi Özel Başvuru Şartları Neler?

1. En az lise veya dengi okul mezunu olmak. 

2. İlan tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş ve 45 yaşını doldurmamış olmak. 

3. Geçerli Özel Güvenlik Sertifikası ile kimlik kartına sahip olmak. (Kimlik geçerlilik süresi dolanlar için yenileme eğitiminin yapılmış olması gerekmektedir.) 

4. En az 170 cm boyunda olmak ( Aile Hekimi raporu ile belgelendirilmelidir.) 

5. Üniversitenin tüm yerleşkelerinde (Merkez ve İlçeler) iç ve dış mekânda vardiyalı sistemde ve hafta sonları çalışmaya engel durumu olmamak. 

6. Görevin yapılmasına engel olabilecek seviyede vücut ve akıl hastalığı ile ilgili engeli bulunmadığını sağlık raporu ile belgelemek. 

7. En az bir yıl süre ile iş deneyimine (kamu ve özel iş yerlerinde) sahip olmak, bu deneyimini sigorta hizmet döküm belgesi ile belgelemesi gerekir. 

8. İlan tarihi itibariyle başvuruda bulunulan görev yerlerinde ikamet ediyor olmak. İşe başladıktan sonra da görev yerinin bulunduğu belediye sınırları içerisinde ikamet etmeye devam edecek olmak.

9. Noter kurası sonucunda belirlenen kişiler parkur sinavına tabi tutulacaktır. Bu testi başarılı bir şekilde tamamlayanlar arasından parkuru tamamlama süresine göre sıralama yapılarak asıl ve yedek liste belirlenecektir. 

BEDEN İŞÇİSİ RESMİ İLAN METNİ
GÜVENLİK GÖREVLİSİ RESMİ İLAN METNİ

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İYİ Partili vekilden akıllara zarar sözler: Çocukları ve kadınları da öldürecekler!
İstanbul'da anaokulunda korkunç görüntüler! Komplo iddiası