İstanbul Teknik Üniversitesi 60 KPSS ile personel alımı! En az lise mezunu büro memuru, teknisyen...

İstanbul Teknik Üniversitesi; Büro Personeli, Teknisyen, Koruma ve Güvenlik Görevlisi ve Destek Personeli unvanlarında en az lise mezunu sözleşmeli personel alımı yapıyor. Başvuru yapacak adayların 2020 yılında yapılan KPSS’den en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

İstanbul Teknik Üniversitesi 60 KPSS ile personel alımı! En az lise mezunu büro memuru, teknisyen...
İstanbul Teknik Üniversitesi 60 KPSS ile personel alımı! En az lise mezunu büro memuru, teknisyen...
GİRİŞ 25.11.2021 09:02 GÜNCELLEME 25.11.2021 09:14

Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesine sözleşmeli personel alımı yapılacak. Başvuru yapacak erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmaları gerekmektedir. Peki İTÜ başvuru şartları neler?

KADROLAR VE ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinde belirtilen nitelikleri taşımak, 

 • Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak ve olumlu sonuçlanmak. 

 • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. 

 • 657 Sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile özürlü bulunmamak. Daha önce bu şekilde istihdam edilenlerden, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olması, 

 • 2020 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. Lisans Mezunları için 2020 KPSS P3, Önlisans Mezunları için 2020 KPSS P93 ve Ortaöğretim mezunları için 2020 KPSS P94 Puanı esas alınacaktır.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Başvuru işlemleri 23.11.2021 - 07.12.2021 tarihleri arasında yapılabilecektir. Başvurular şahsen veya posta yolu ile http://www.pdb.itu.edu.tr adresindeki Başvuru Formu doldurularak ilgili belgeler ile birlikte hazırlanarak ilan başvuru tarihinden itibaren 15 gün içerisinde İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığına yapılacaktır. Postada oluşan gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER

 • Başvuru Formu (Üniversitemiz www.pdb.itu.edu.tr web sayfasından temin edilebilecektir.) 

 • Diploma veya mezuniyet belgesinin fotokopisi (E-Devlet Üzerinden Alınan Belge Kabul Edilecektir.) 

 • Nüfus Cüzdanının / Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı fotokopisi, 

 • Sağlık durumuna ilişkin yazılı beyan, (Üniversitemiz www.pdb.itu.edu.tr web sayfasından temin edilebilecektir.) 

 • Askerlik Durum Belgesi, (Erkekler Adaylar İçin), (E-Devlet Üzerinden Alınan Belge Kabul Edilecektir.) 

 • 2020 KPSS (B) sonuç belgesi, 

 • Barkotlu SGK Tescil ve Hizmet Dökümü / İşyeri Unvan Listesi (E-Devlet Üzerinden Alınan Belge Kabul Edilecektir. İlgili başvuru alanının mezuniyetinden sonra geçen süreler dikkate alınacaktır) h) Adli Sicil Kaydı, (E-Devlet Üzerinden Alınan Belge Kabul Edilecektir.) 

 • KGG-1 ve KGG-2 başvuru kadrosu için Güvenlik Görevlisi kimlik kartı fotokopisi.

 • Mesleki sertifika istenen pozisyonlar için sertifika. 

 • Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadrosuna başvurular için kilo / boy bilgisi (Sağlık kuruluşlarından alınacak boy-kilo durumunu gösterir belge istenecektir) 

 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Lodostan asma tavan çöktü
Bahçeli'den son dakika indirim çağrısı: Yüzde 2 ila 5 arası gerekir!