Yıldırım Beyazıt Üniversitesi KPSS 60 puan ile 116 personel alımı! Başvurular ne zaman bitiyor?

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi KPSS 60 puan ile Teknisyen ve Büro Personeli kadrolarına toplamda 116 personel alımı için ilan yayınladı. En az lise mezunu adaylar arasında istidam sağlayacak olan üniversite, başvuru detaylarına ilişkin her ayrıntıyı paylaştı. İşte başvuru ekranı...

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi KPSS 60 puan ile 116 personel alımı! Başvurular ne zaman bitiyor?
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi KPSS 60 puan ile 116 personel alımı! Başvurular ne zaman bitiyor?
GİRİŞ 19.01.2022 09:32 GÜNCELLEME 19.01.2022 09:33

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin Ankara ili ve ilçelerindeki birimlerinde istihdam edilmek üzere, “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” ile “657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu”nun 4. maddesinin B fıkrasına göre 116 sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. En az lise mezunu adaylar arasından kontenjan sayısının 4 katına kadar sına çağıracak olan kurum, en az 60 KPSS puan şartı arıyor. Peki başvurular ne zaman başlayacak? İşte başvuru şartları ve merak edilen diğer tüm detaylar...

BAŞVURULAR NE ZAMAN BİTECEK?

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvuruları 13 Ocak 2022 tarihinde başlayıp 27 Ocak 2022 tarihinde sona erecek.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Teknisyen ve Büro Personeli başvuruları  https://ilan.aybu.edu.tr/ adresi üzerinde yer alan “İş Talep Başvuru Formu” ve “Beyan Formu” nu bilgisayar ortamında doldurmak koşulu ile online olarak yapılacak.

GEREKLİ BELGELER NELER?

1. İş Talep Başvuru Formu: AYBÜ Personel Daire Başkanlığı Web Sitesinden ilgili form indirilip (https://aybu.edu.tr/GetFile?id=ca776aba-6c2d-41d8-959d-73ae0bec8126.xls) ıslak imzalı şekilde imzalandıktan sonra tekrar sisteme yüklenecektir. 

2. Beyan Formu: AYBÜ Personel Daire Başkanlığı Web Sitesinden ilgili form indirilip (https://aybu.edu.tr/GetFile?id=b98cf439-782e-4b46-9399-49711f538015.docx) ıslak imzalı şekilde imzalandıktan sonra tekrar sisteme yüklenecektir. 

3. Mezuniyet Belgesi: E-devletten alınan, sorgulama kodu veya karekod üzerinde silinti ve kazıntı olmayan mezuniyet belgesi. 

4. Nüfus Kayıt Örneği: E-devlet Barkotlu 

5. KPSS Sonuç Belgesi: ÖSYM Barkotlu Çıktı, BP13 kodlu Büro Personeli kadrosuna başvuracaklar için EKPSS Sonuç Belgesi (Sorgulama kodu üzerinde silinti ve kazıntı olmayacaktır) 

6. Tecrübeyi Gösteren Belge: Eğer ilanın açıklamasında tecrübe şartı bulunuyorsa; SGK, BAĞKUR, Emekli Sandığı dökümü veya İlgili Makama Belgesi 

7. Yabancı Dil Belgesi: Eğer ilanın açıklamasında dil şartı bulunuyorsa; ÖSYM’den internet üzerinden alınan sorgulama kodu üzerinde silinti ve kazıntı olmayan belge.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

  • Başvuracak adayların aşağıda belirtilen şartlar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48.maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak. 

  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak. 

  • Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış veya muaf olmak veya tecilli olmak. 

  • Tüm başvurular için 35 yaşından gün almamış olmak. 

  • 657 Sayılı Kanunun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile çalışmaya ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile ilgili engeli bulunmamak. (Göreve asaleten atanma aşamasında atanmaya hak kazanan tüm adaylardan hastanelerden alınacak rapor istenecektir.) 

  • Başvuracak adaylardan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre kamu kurumlarında istihdam edilenlerin, “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmü gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. 

  • KPSS sınavına girmiş olmak. BP13 kodlu Büro Personeli kadrosuna başvuracaklar için EKPSS sınavına girmiş olmak. (Lisans mezunlarında KPSS-P3, Ön lisans mezunlarında KPSS-P93, Ortaöğretim mezunlarında KPSS-P94 ve EKPSS-P1 puanı esas alınacaktır. Kişinin başvurduğu pozisyon için aranan mezuniyet düzeyine göre KPSS puan türüne sahip olması gerekmektedir.) 

  • İlan edilen pozisyonların kadro sayısının 4 (dört) katı kadar YEDEK aday belirlenecektir. Asil kazananlardan süresi içerisinde başvurmayan olduğu takdirde veya aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine yedek kazananlardan sırasıyla yerleştirme yapılacaktır.

  • İlanda bulunmayan hükümler için genel mevzuat hükümleri uygulanır. 

  • Yerleştirme sonuçları www.aybu.edu.tr adresinden açıklanacaktır. Sonuçların açıklanması tebliğ mahiyetinde olacağından, ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

RESMİ İLAN METNİ

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İşgalci İsrail'de kriz bitmiyor! Netanyahu: Medyadan duydum! Asla kabul edilemez
Ankara'da acı olay: Cam silerken 7. kattan düşen kadın öldü