İstanbul Üniversitesi KPSS 55 puan ile personel alımı ilanı! Başvurular ne zaman bitiyor?

İstanbul Üniversitesi KPSS 55 puan ile sözleşmeli personel alımı ilanı yayınladı. Hemşire, ebe ve büro personeli kadrolarına alım yapacağını açıklayan kurum başvuruları 13 Ocak itibari ile toplamaya başladı. İşte detaylar…

İstanbul Üniversitesi KPSS 55 puan ile personel alımı ilanı! Başvurular ne zaman bitiyor?
İstanbul Üniversitesi KPSS 55 puan ile personel alımı ilanı! Başvurular ne zaman bitiyor?
GİRİŞ 19.01.2022 09:32 GÜNCELLEME 19.01.2022 09:33

İstanbul Üniversitesi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca 32 sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. Hemşire, ebe ve büro personeli kadrolarına alım yapacağını açıklayan kurum, adaylardan en az 55 KPSS puan şartı arıyor. Başvuru sürecine ilişkin merak edilen tüm detaylar ise yayınlanan ilan ile tüm adaylara açıklandı.

BAŞVURULAR NE ZAMAN SONA ERECEK?

İstanbul Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvuruları 13 Ocak 2022 tarihinde başlayıp 27 Ocak 22 tarihine kadar devam edecek.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

İstanbul Üniversitesi Hemşire, ebe ve büro personeli alımına başvuru için adayların www.istanbulc.edu.tr ve https://personel.istanbulc.edu.tr/adresindeki Başvuru Formunu eksiksiz doldurarak gerekli belgeler ile birlikte Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekiyor.

GEREKLİ BELGELER NELER?

  • Fotoğraflı Başvuru formu

  • Nüfus Cüzdanı aslı ve fotokopisi

  • Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi

  • KPSS sınav sonuç belgesi

  • Büro Personeli (Muhasebe) başvurusu için 2 yıl deneyim şartını sağladığına dair belge

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

1-Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.

2-Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

3-Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dâhil) şartını kabul etmek, vardiyalı çalışmasına engel durumu bulunmamak.

4-Başvuracak adaylar 2020 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmalıdır. Lisans Mezunları için 2020 KPSS-P3 puan türü esas alınacaktır.

5-5917 sayılı Kanunun 47. Maddesi’nin 5. Fıkrası (A)2 bendi gereğince, 4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifaen görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilenler; fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar.

RESMİ İLAN METNİ

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
 Emekli maaşı ne kadar oldu: İşte ek zammı kapsayan emekliler...
Türkiye'den büyük çıkarma! Kritik Nijer hamlesi!