Milli Saraylar İdaresi en az lise mezunu personel alımı başladı! Başvuru için bugün son...

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı en az lise mezunu personel alımı resmen başladı. Başvuru şartları ve tarihine ilişkin detayların belli olduğu alımda, adaylardan en az 60 KPSS puan şartı aranıyor. İşte başvuru ekranı

Milli Saraylar İdaresi en az lise mezunu personel alımı başladı! Başvuru için bugün son...
Milli Saraylar İdaresi en az lise mezunu personel alımı başladı! Başvuru için bugün son...
GİRİŞ 24.04.2022 09:33 GÜNCELLEME 24.04.2022 09:34
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında 144 sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. En az lise mezunu adaylar arasından istihdam sağlayacağını açıklayan başkanlık, yine en az 60 KPSS puan şartı aradığını duyurdu. Ayrıca yayınlanan ilanda başvuru tarihi, kadrolar ve şartlara ilişkin merak edilen tüm detaylara yer verdi. 

Son Başvuru Ne Zaman?

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı sözleşmeli personel alımı başvuruları 15 Nisan 2022 tarihinde başlayıp 24 Nisan 2022 tarihine kadar devam edecek. 

Adaylar e-Devlet üzerinden Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) internet sitesi üzerinden e- Devlet şifresi ile başvurularını online olarak tamamlayabilecek.

BAŞVURU EKRANI

Başvuru Şartları Neler?

 1. Başvuru özel şartlarına sahip olmak,

 2. 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlara sahip olmak.

 3. 18 yaşını tamamlamış olmak.

 4. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

 5. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak.

 6. Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta iken görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak.

 7. Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş olmak.

 8. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

 9. Adaylar, Başkanlık tarafından ilan edilen sözleşmeli personel pozisyonlarından yalnızca birine müracaatta bulunabilecektir.

 10. 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel pozisyonunda görev yapmakta iken, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinde belirtilen istisnalar hariç olmak üzere hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez. 

 11. Büro Personeli pozisyonu için ÖSYM tarafından2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP(3) puan türünden 60(altmış) ve üzerinden KPSS puanı almış olmak.

 12. Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonu içinÖSYM tarafından2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans mezunları için KPSSP(3), ön lisans mezunları için KPSSP(93), ve ortaöğretim mezunları için KPSS (94) puan türünden 60(altmış) ve üzerinden KPSS puanı almış olmak.

 13. Destek Personeli (Temizlik Görevlisi) pozisyonları için KPSS puan şartı aranmaz.

 14. Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı tarafından daha önce aynı unvan için yapılan sözlü sınava katılmaya hak kazanmamış olmak.(Aynı unvan için daha önce yapılan sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir)

 15. Sınava ilişkin bilgiler kısmında yer alan başvuru özel şartlarını taşımak.

RESMİ İLAN METNİ

YORUMLAR 1
 • Sami koray 2 yıl önce Şikayet Et
  Kardeşim bilindiği gibi bizler yıllardır milyonlarca üniversite mezunları olarak halen işsizleriz,türkücü ceylanın türküsündeki mahmudo niye doğdun,a çevirdiniz.bizler kendi kendilerimize doğmadık,allah verdi bizleri.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
15 Temmuz gazisi FSM'deki direnişi anlattı: Selaların verildiği an...
Adana'da çok şiddetli fırtına! Elektrik direkleri koptu, ağaçlar devrildi