Bitlis Eren Üniversitesi KPSS 60 puan ile personel alımı yapıyor! Başvuru şartları neler?

Bitlis Eren Üniversitesi en az lise mezunu adaylar arasından belirtilen kadrolara personel alımı yapılacağı ilan edildi. İşte merak edilen ayrıntılar...

Bitlis Eren Üniversitesi KPSS 60 puan ile personel alımı yapıyor! Başvuru şartları neler?
Bitlis Eren Üniversitesi KPSS 60 puan ile personel alımı yapıyor! Başvuru şartları neler?
GİRİŞ 20.03.2023 13:27 GÜNCELLEME 20.03.2023 13:27

Bitlis Eren Üniversitesi 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca Büro Personeli, Spor Uzmanı, Teknisyen, Aşçı, Aşçı Yardımcısı ve Şoför kadrolarına personel alımı yapacağını açıkladı. Başvuru sürecine dair merak edilen tüm detay paylaşılıp kadroya göre değişiklik göstermek ile birlikte adaylardan en az 60 KPSS puan şartı aranıyor. 

İŞKUR ile en az ilkokul mezunu 22 bin 290 beden işçisi alımı! |İŞKUR iş ilanları|İŞKUR ile en az ilkokul mezunu 22 bin 290 beden işçisi alımı! |İŞKUR iş ilanları|

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Bitlis Eren Üniversitesi personel alımı başvuruları 14 mart 2023 tarihinde başlayıp 28 Mart 2023 tarihine kadar devam edecek. 

Adaylar Bitlis Eren Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Rahva Yerleşkesi BİTLİS adresine şahsen başvuruda bulunabilecek. Eksik belge ile yapılan başvurular ile faks, internet veya posta ile yapılacak başvurular işleme alınmayacak.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELER?

1- Fotoğraflı başvuru formu

2- Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi.

3- Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf.

4- Diploma veya Mezuniyet Belgesinin aslı veya onaylı örneği (e-Devletten alınabilir).

5- 2022 Yılı KPSS sınav sonuç belgesi (Barkod sorgulaması yapılacaktır).

6- Başvurulan unvanda isteniyorsa iş tecrübesini gösterir onaylı belge.

7- Sabıka Kaydı/Adli Sicil Belgesi (E-devletten temin edilebilir.)

8- Askerlik Durum Belgesi(E-devletten temin edilebilir.) 9- Onaylı Hizmet Belgesi.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.

657 sayılı Kanunu’nun 53. madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak.

Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar ve kamu görevine iadesi reddedilenler başvuruda bulunamaz.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi gereğince sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.

KPSS B grubu sınavlarından; Lisans mezunları için 2022 KPSS P3 puanı, Ön Lisans mezunları için 2022 KPSS P93, Ortaöğretim mezunları için 2022 KPSS P94 puanı esas alınacaktır.

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 6. maddesi gereğince “İşe alınması açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini taşımadığının sonradan anlaşılması, işe alınma açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini sonradan kaybetmesi…” hallerinde hizmet sözleşmesi kurumca tek taraflı olarak feshedilir.

17.04.2021 tarih ve 31457 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu” gereğince sözleşme yapmaya hak kazanan adaylar hakkında arşiv araştırması yapılacak olup arşiv araştırması sonucuna göre sözleşme imzalanacaktır.

İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Böylesi görülmedi! Arjantin'in golü 2 saat sonra iptal edildi
Bakan Yerlikaya: Rusya'da bombalı saldırı düzenleyen terörist Bodrum'da yakalandı