Celal Bayar Üniversitesi en az lise mezunu personel alımı başladı! Başvuru şartları neler?

Manisa Celal Bayar Üniversitesi en az 60 KPSS puan ile belirtilen kadrolara personel alımı yapacağını ilan etti. İşte merak edilenler...

Celal Bayar Üniversitesi en az lise mezunu personel alımı başladı! Başvuru şartları neler?
Celal Bayar Üniversitesi en az lise mezunu personel alımı başladı! Başvuru şartları neler?
GİRİŞ 20.03.2023 15:27 GÜNCELLEME 20.03.2023 15:27

Manisa Celal Bayar Üniversitesi 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrası uyarınca 144 sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. En az lise mezunu adaylar arasından istihdam sağlayacağını açıklayan üniversite, yine adaylardan en az 60 KPSS puan şartı arıyor. Başvuru şartları ve sürecine ilişkin merak edilen tüm detaylara ise yayınlanan ilanla duyuruldu. 

İŞKUR ile en az ilkokul mezunu 22 bin 290 beden işçisi alımı! |İŞKUR iş ilanları|İŞKUR ile en az ilkokul mezunu 22 bin 290 beden işçisi alımı! |İŞKUR iş ilanları|

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Manisa Celal Bayar Üniversitesi personel alımı başvuruları 15 mart 2023 tarihinde başlayıp 24 mart 2023 tarihine kadar devam edecek. 

Adaylar üniversitesinin web sayfasında yayınlanan ilandan temin edilerek doldurulacak başvuru formu ve müracaat edilen nitelik kodu için istenen belgeler ile birlikte Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesinde bulunan Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Kampüs

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELER?

1- Fotoğraflı Sözleşmeli İş Talep Başvuru Formu (Form aday tarafından eksiksiz doldurulup ilgili alana fotoğraf yapıştırıp imzalanacak ve ekine, başvurulan nitelik kodu için istenen belgeler eklenerek süresi içerisinde teslim edilecektir.)

2- Mezuniyet Belgesi (başvurulan nitelik kodu için ilan kodunun karşısında yer alan Aranılan Niteliklerde istenen mezuniyet şartını karşılayan mezuniyet belgesinin barkotlu e-devlet çıktısı veya ilgili alandaki diplomanın bir fotokopisi teslim edilecektir.)

3- 2022 KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesinin internet çıktısı. (Eczacı pozisyonu hariç) (başvurulan nitelik kodu için ilan kodunun karşısında yer alan KPSS Puan Türü şartını sağlayan sonuç kontrol kodu olan 2022 KPSS sonuç belgesinin internet çıktısı teslim edilecektir.)

4- Başvuru yapılan nitelik kodunun Aranılan Nitelikler kısmında istenen diğer şartlara ait belgeler. (başvurulan nitelik kodu için ilan kodunun karşısında yer alan Aranılan Niteliklerde sertifika, eğitim belgesi, mesleki tecrübe vb. belge istenmişse; bu şartları karşılayan belgeler teslim edilecektir.)

5- Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna müracaat edecek adaylar, son başvuru tarihi itibariyle en az 1 (bir) yıl geçerlilik süresi olan Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartının fotokopisi ile Koruma ve Güvenlik Görevlileri için özel şartlarda aranan boy/kilo durumlarını gösterir resmi bir sağlık kuruluşundan (aile hekiminden ya da tek hekimden alınabilir) alacakları belgeyi teslim etmeleri gerekmektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

a) T.C. Vatandaşı olmak.

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

c) Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

e) 657 sayılı Kanun’un 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Süper Lig'in efsaneleri dibe vurdu!
Deniz otobüsünde korku dolu anlar! Vatandaşlar çığlık çığlığa kaldı: Durdurun şunu!