Suriye'den Trump'a ilk tepki: İhlal sayarız

Esed rejiminden ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'de 'güvenli bölge' planına ilk tepki geldi.

Suriye'den Trump'a ilk tepki: İhlal sayarız
Suriye'den Trump'a ilk tepki: İhlal sayarız
GİRİŞ 31.01.2017 13:31 GÜNCELLEME 31.01.2017 13:33
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Esed rejiminden ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'de 'güvenli bölge' planına ilk tepki geldi. Resmi haber ajansı SANA'nın haberine göre rejim, kendisine danışılmadan böyle bir adım atılmasının egemenliğinin ihlali olacağını açıkladı.

Esed rejimi, kendisine danışılmadan topraklarında 'güvenli bölge' oluşturulmasının hem 'güvensiz' hem de egemenliğinin ihlali olacağını açıkladı.

Resmi haber ajansı SANA'da yer alan haberde ayrıca Suriye Dışişleri Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'nin Şam'da yapılan toplantıda konu üzerinde anlaştığı duyurulsa da ayrıntılı bilgi paylaşılmadı.

İLK TEPKİ

SANA'nın haberi, ABD Başkanı Donald Trump'ın geçen hafta Suriye'de savaştan kaçan siviller için "güvenli bölgeleri mutlaka kuracağız" demesinden bu yana Suriye hükümetinin açıklanan ilk tepkisi oldu.

SELMAN VE TRUMP SURİYE'DE 'GÜVENLİ BÖLGE' ÜZERİNDE 'UZLAŞMIŞTI'

Beyaz Saray'dan pazar günü yapılan açıklamada, Trump ile telefonla görüşen Suudi Arabistan Kralı Selman'ın, Trump'ın daha önce desteklediği 'güvenli bölgelerin' kurulması fikrini kabul ettiği bildirilmişti.

 

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • akıncı 3 yıl önce Şikayet Et
    sarhoşun biri hedef almıştır vurabilecek miyim diye
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Okulların açılacağı yeni tarihler açıklandı! Bakan Selçuk'tan son dakika duyurusu
Ali Koç, Mert Hakan için Galatasaray'a tepki gösterdi