İran ordusundan Ruhani'ye sert tepki!

İran Genel Kurmay Başkanı Muhammed Bakıri, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin, devlet televizyonunda düzenlenen açık oturumda sarf ettiği sözlere tepki gösterdi.

İran ordusundan Ruhani'ye sert tepki!
İran ordusundan Ruhani'ye sert tepki!
GİRİŞ 08.05.2017 13:50 GÜNCELLEME 08.05.2017 13:50
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

İran Yargı Erki'ne ait Mizan Haber Ajansının haberine göre, Bakıri, Cumhurbaşkanı Ruhani'nin açık oturumdaki sözlerine tepki göstererek, "Bir yetkilinin, halkın gücünün göstergesi olan füzeleri, nükleer anlaşma gibi küçük bir konuyla ilişkilendirmesi kabul edilemez." diye konuştu.

Nükleer anlaşmada, füze konusuna hiç atıfta bulunulmadığını vurgulayan Bakıri, anlaşma sırasında, tarafların defalarca ülkelerin savunma haklarına vurgu yapıldığı hatırlatmasında bulundu.

Öte yandan, İran Devrim Muhafızları'na bağlı Gönüllüler Ordusu komutanı Golamhüseyin Gaybperver de Ruhani'nin sözlerine tepki göstererek, "Ülkemizin hedeflerinden olan sloganların füze üzerine yazılmasının neresi kötü anlayamıyorum." ifadesini kullanmıştı.

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, cumhurbaşkanı adayları arasında hafta sonu devlet televizyonunda düzenlenen bir açık oturumda, muhaliflerinin nükleer anlaşmayı bozmak istediğini ileri sürmüş ve "füze üzerinde slogan yazmayı" buna örnek olarak aktarmıştı.

İran'da silahlı kuvvetler, dini lider Ali Hamaney'e bağlı olarak görev yapıyor.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • ARMADA 3 yıl önce Şikayet Et
    İran'da Kendi Aralarında Cümbüş Var Galiba Allahım Devamını Getirsin İnşallah
    Cevapla
  • ... 3 yıl önce Şikayet Et
    darbe isteriz
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
Savunma sanayinde devrim niteliğinde gelişme yaşandı! Oyunun kuralını değiştirecek