Direnişin sembol ismi Cüneydi hakkında yeni karar!

Kudüs direnişinin sembol ismi 16 yaşındaki Cuneydi’nin gözaltı süresi çıkarıldığı askeri mahkeme tarafından pazartesiye kadar uzatıldı.

Direnişin sembol ismi Cüneydi hakkında yeni karar!
Direnişin sembol ismi Cüneydi hakkında yeni karar!
GİRİŞ 13.12.2017 23:33 GÜNCELLEME 14.12.2017 00:52
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Çok sayıda İsrail askeri tarafından gözleri bağlı şekilde götürülürken çekilen fotoğrafıyla adeta Kudüs direnişinin sembolü olan 16 yaşındaki Fevzi el-Cuneydi’nin gözaltı süresi çıkarıldığı askeri mahkeme tarafından pazartesiye kadar uzatıldı.

AMCASI KONUŞTU

Ramallah yakınlarındaki Ofer Askeri Cezaevinde görülen dava sonrası AA muhabirine konuşan amca Reşat el-Cuneydi, bugün görülen duruşmada savcılığın yeğeniyle ilgili hazırladığı iddianameyi mahkemeye sunduğunu söyledi.

GÖZALTI SÜRESİ UZATILDI

İddianamede yeğenine isnat edilen suçlamanın "askerlere taş atmak" olduğunu belirten amca Cuneydi, mahkemenin duruşmayı pazartesine ertelediğini ve yeğeninin bu süre zarfında askeri cezaevinde kalmasına karar verdiğini belirtti.

"Yeğenim savcılık iddiasını reddetti"

"YEĞENİM SAVCILIK İDDİASINI REDDETTİ"

Yeğeninin mahkemede kendisine yöneltilen suçlamayı reddettiğini kaydeden amca Cuneydi, "Yeğenim İsrail askerlerine taş attığı yönündeki savcılık iddiasını reddetti. Ailesinin bazı ihtiyaçlarını karşılamak için dışarıya çıktığını ve bu esnada olayların ortasında kaldığını söyledi. Hatta ses bombalarından, olayların olduğu yerden kaçmaya çalışırken bir anda çok sayıda askerin üzerine çullanarak gözlerini bağladığını belirtti." diye konuştu.

On altı yaşındaki Cuneydi pazartesi yeniden askeri hakimin karşısına çıkacak.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
fevzi el cüneydi
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • hasan cabbar 3 yıl önce Şikayet Et
  nerede savunduğunuz parti başkanlarının yaptırımları ?
  Cevapla
 • Misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  Diren Aslanım Hz.Yusuf misali Allah’ın adaleti sonsuz ,Elbet o gün geldiğinde Allah katında bu yaptıkları zulüm yanlarına kalmaz,En ağır azap tattırılır.
  Cevapla
 • Can 3 yıl önce Şikayet Et
  Demokrasi, insan hakları ve hümanizm in ana yurdu olan! kıta avrupasından yine ses çıkmıyor... yoksa bu olaydan ötürü avazları çıktığı kadar bağırıyorlarda biz mi duymuyoruz?
  Cevapla
 • kahrolsun İsrail 3 yıl önce Şikayet Et
  Müslümanlara çektirdiğinizin kentilyon mislini yaşarsınız inşallah. Oynadığınız oyunlar başlarınıza yıkılır inşallah. Amiiin.
  Cevapla
 • Osmanlı Torunu 3 yıl önce Şikayet Et
  Amiiiiiiiiin milyonlarca kere amiiiiiiiiiin inşallah VELÂ GALİBE İLLALLAH :-) :-) :-) :-)
  Cevapla
 • AkTolgali 3 yıl önce Şikayet Et
  alcak irk, elbet sonunuz gelecek.gucunuz silahsiz cocuk yasli ve kadinlara yetiyor ancak.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Galatasaray'ın ligde tadı yok!
Türkiye'nin en pahalı il ve ilçeleri açıklandı