Kazlıçeşme'de kaç kişi vardı? İşte resmi rakamlar

Başbakan Erdoğan'ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, Kazlıçeşme mitinginin resmi rakamlarını açıkladı, CHP'ye de meydan okudu.

Kazlıçeşme'de kaç kişi vardı? İşte resmi rakamlar
Kazlıçeşme'de kaç kişi vardı? İşte resmi rakamlar
GİRİŞ 17.06.2013 17:22 GÜNCELLEME 17.06.2013 17:58
Bu Habere 66 Yorum Yapılmış

Yalçın Akdoğan Kanal 24'de Söz Bitmeden Programında Elif Çakır'ın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Akdoğan Gezi Parkı eylemleri ve sonrasında yaşanan olaylar ve AK Parti mitingleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Adoğan'ın o açıklamaları:

Akdoğan:  ''Biz mahkeme kararına saygılıyız, sonucu bekleyeceğiz. Ancak illagal örgütler kalkıp o alana girerse buna müdahale olur dedik.

Hükümet çözüm sürecini bu noktaya getirdi ve biz bunu artık geriye götüremeyiz. Avrupa'dan gelen açıklamalara baktığımızda bu çok da masum bir çevreci eylem değil. Bunun içinde faiz lobisinin olduğunu görüyoruz''.

''MİTİNGDE 1 MİLYON 300 BİN KİŞİ VARDI''

''AK parti'nin yaptığı mitingler de Türkiye ve dünyaya millet Başbakanına sahip çıkıyor mesajı verildi. Miting de resmi rakamlara göre 1 milyon 300 bin kişi vardı. Yollarda kalıp alana gelemeyenleri saymıyorum. Mitingler kışkırtma amacıyla yapılmadı, kucaklaşma amacıyla yapıldı. CHP buna tepki gösteriyor. O halde onlar da yapsın hodri meydan. Bakalım onlar bu kadar kişi toplayabilecek mi. Sandığı küçümseyerek demokratik bir anlayış inşa edilemez''.

AK PARTİ'Yİ DEVİRMEK İÇİN BİR HAZIRLIK YAPILDI

''Bazı odakların Ak Parti'yi devirmeye yönelik bir girişim içinde olduklarını görebiliyoruz. Ordaki iyi niyetli gençleri kastetmiyorum. Ancak o olayların arkasından başka şeyler amaçlandı''.  

BÜTÜN EYLEMCİLERİ AYNI AKTEGORİDE GÖRMEDİK

''Biz oradaki eylemcilere kategorik davranmadık. Ordaki herkesi aynı kategoride görmedik. Onlarla konuştuk. Başbakanımız da onlara hitap ederken hepsini aynı kategoriye koymadı. Bu olay olmasaydı AK Parti'yi devirmek için başka bir olay patlak verecekti. Bunun hazırlıklı bir şekilde yapıldığını görüyoruz. AK Parti farklı özgürlük alanları açtı''.

BAŞBAKAN'IN GÜÇLÜ İMAJINI BOZMAK İSTEDİLER

''Bu tarz olayları oyun zanneden bir gençlik var. Başbakanın imajından rahatsız oalnlar var. Bu eylemlerle AK Parti'yi zayıflatmak istediler. Hem ülkemizde hem de uluslararası güçler. Başbakan alttan almayan güçlü bir lider. Onun imajını bozma niyetiyle yola çıktılar. Mitingde şunu görüyoruz. 12 eylül referandumunda neyi gördüysek bu mitinglerde de onu gördük. Artık büyük resmi herkesin görmesi lazım'' dedi.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 66
 • kazanmakgaranti.tk 10 yıl önce Şikayet Et
  Maşaallah subhanallah. Allah bereket versin. :)
  Cevapla
 • burak gültekin 10 yıl önce Şikayet Et
  enteresan. recep ivedik`in dalış hocası diyor ki, "burada üç yüz cesit balık var..." recep ivedik de hocaya, "saydın mı? nerden biliyon? elinle saydın mı?" diyor... resmi makamlar neye gore soyluyor bunu? yontemi acıklasınlar da bilelim...
  Cevapla
 • musafa engin 10 yıl önce Şikayet Et
  250 bin mişş.1 milyondan fazla insan vardı.. Ak parti seçmeni değilim ama oynanan oyunu gördüğüm için ben de kazlıçeşmeye gittim.Alanda ne kadar insan vardıysa bir okadar da alan dışında vardı.Alana sürekli olarak birileri giriyor birileride çıkıyordu.1 milyonun çok ama çok üzerindeydi.
  Cevapla
 • my 10 yıl önce Şikayet Et
  NEDEN ! NEDEN!. NEDEN CHP'NİN BAŞINA AKILLI VE ZEKİ LİDER VASIFLARINA SAHİP GÜCÜNÜ HALK VE DEMOKRASİDEN ALAN ADİL BİRİ GELMİYOR? Aslında cevap çok basit onları asıl yöneten birilerinin işine gelmiyor da ondan ayrıca halk onları istemiyor. Siz bir ülkeyi ele geçirmek isterseniz onu yönetecek adamları siz seçer bir şekilde onları başa geçirir ve istediğiniz görevlere istediğiniz adamları atarsınız. Velev halk bunları indirmeye kalkar ise ülkede halkı karşı karşıya getirirsiniz ,ülkede etkinlik ,spor,eğlence gibi alanları gündemde tutar ekonomide faizleri yükseltir milletin gücünü zayıflatırsınız vb. bunlar gibi çok var.Zaten İYİLİK YAPIYORUM ZANNIYLA KÖTÜLÜK YAPANLAR bu ülkede çok var onların ya cebini yada duygularını galeyana getirmek yeterli.Ama bunları anlamak için deha olmaya gerek yok sadece düşünün ve yalanlar ortaya çıkar zaten.
  Cevapla
 • Erkan Bey 10 yıl önce Şikayet Et
  dadaş. Asıl hesabı seçimlerde göreceksin:)
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kurban Bayramı paylaşımı
Netanyahu'ya bir şok daha! Şimdiye kadar ki en büyüğü...