Kılıçdaroğlu'na Mardin şoku

Saat 16'da başlaması gereken miting 18'de başladı. Şehir içinde halkı mitinge çekmek için anonslar yapıldı ancak manzara Kılıçdaroğlu'nu üzdü.

Kılıçdaroğlu'na Mardin şoku
Kılıçdaroğlu'na Mardin şoku
GİRİŞ 26.05.2011 23:59 GÜNCELLEME 26.05.2011 23:59
Bu Habere 39 Yorum Yapılmış

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mardin mitinginde istediğini bulamadı.

CHP İl Yönetimi tarafından daha önce Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenmesi düşünülen ve fazla katılımcı olacağı gerekçesi ile Yenişehir'deki Karayolu Meydanı'na alınan miting, CHP'lileri hayal kırıklığına uğrattı.

Bine yakın kişinin katıldığı miting öncesi CHP'liler görevliler tarafından anonslarla vatandaşlara alana gelmeleri yönünde çağrılarda bulunuldu.

16.00'da başlaması gereken miting, Kemal Kılıçdaroğlu'nun helikopterinin bozulmasından ve Mardin'e geç gelmesinden dolayı 18.00'de başladı. Mardin Havaalanı'na özel bir uçakla gelen Kemal Kılıçdaroğlu'nu Mardin İl Başkanı Mehmet Kılıçarslan ve Mardin milletvekili adayları karşıladı.

Miting alanında vatandaşlara seçim otobüsünün üzerinde hitap eden CHP lideri Kılıçdaroğlu, konuşmasına yoldan gelirken bir vatandaşın kendisine sorduğu bölgeye nasıl barışı getireceksiniz sorusuna cevap vererek başlamak istediğini söyledi.

kullan

Bölgeye barış ve huzuru getirmek için Mardin örneği veren Kılıçdaroğlu, "Mardin medeniyet şehridir. Mardin Türklerin, Kürtlerin, Arapların, Süryanilerin birlikte yaşadığı şehirdir. Burada yaşayanlar nasıl ki birlikte huzur ve barış içinde yaşıyorlarsa bizler de bu modeli bütün Türkiye'de uygulayacağız. Burada hiç kimse birbirinin dinine, diline ve ırkına karışmaz. Çatışmayı bitireceğim, kardeşliği egemen kılacağım, huzuru sağlayacağım. Bu ülkede herkesin huzur içinde yaşamasını istiyorum doğu da bizim, batı da bizim, güney de bizim, kuzey de bizim, bu ülkede herkes ama herkes huzur ve barış içinde yaşamalı" dedi.
Konuşması sık sık "Başbakan Kılıçdaroğlu", "Mardin Seninle Gurur Duyuyor" sloganları ile kesilen Kılıçdaroğlu, partisinin seçim vaatlerini anlattı.

Kılıçdaroğlu seçim vaatlerinden sonra Başbakan Erdoğan'ın CHP'nin Hakkari mitingiyle ilgili açıklamalarını eleştirdi. Kemal Kılıçdaroğlu, "Diyor ki sen Hakkari'ye gittin mitingde Türk bayrağı yoktu, Türk bayrağı bu ülkede yaşayan 75 milyon yurttaşın ortak paydası, ortak simgesidir, gönlüdür, şerefidir, eğer sen bayrak üzerinden siyaset yapıyorsan yanlış yapıyorsun. Hiç kimse din üzerinden siyaset yapmasın, hiç kimse bayrak üzerinden de siyaset yapmasın, hiç kimse ırk üzerinden de siyaset yapmasın" dedi.

Kılıçdaroğlu, mitingde açılan "Güvenlik Bakanı değil, Yatırım Bakanı istiyoruz", "300 bin öğretmen açıkta. Hayaldi gerçek oldu", "Çiftçi Emekli ağlar, Bizim Muammer Güler" pankartlarını okuyarak AK Parti'yi eleştirdi.

Kılıçdaroğlu'nun mitingine aslen Mardinli olan ve İstanbul adayı olan Aydın Ayaydın da katılarak destek verdi.

İHA

YORUMLAR 39
 • 1299 13 yıl önce Şikayet Et
  bu ne ki? seçimden sonraki sabahı merak ediyorum.. Allah Milletimize basiret ihsan etsin. Bu yalancı, müfteri, statükocu, silahlı terör örgütü avukatı yanar dönerlere fırsat vermesin. Allah chp zihniyetinden Ülkemizi korusun.
  Cevapla
 • robin 13 yıl önce Şikayet Et
  ASIL ŞOK 13 HAZİRAN SABAHINDA BU NE Kİ. sayın gandiye o kalabalık çok bile ayrıca o kalabalığın yarısı ordan geçerken burda ne oluyor diye dikilip bakan insanlardır
  Cevapla
 • milletin ferdi 13 yıl önce Şikayet Et
  Bazı arkadaşlar MHP ve CHP mitinglerini ya dağıtırken yada başlamadan önce veriyorsunuz, bu görüntü miting dağıldıktan sonra demişler.. İyi de, Kılıçdaroğlu’nun mitingin dağıldığından haberi yok mu:)? Ne boş boş konuşuyor orada:)? Yoksa mitingdekiler Kılıçdaroğlu’nun konuşmakta olduğunun farkına mı varmayıp, dağıldılar:)?
  Cevapla
 • Küskün yorumcu 13 yıl önce Şikayet Et
  MArdin modelini ülkede uygulayackmış. Sanki o modeli Mardinliler buldu. O Osmanlı modelidir. Ama tarihi bilmedigindendir -ki zaten sayılarla da arası iyi değil- boşuna konuşuyor
  Cevapla
 • Metin Yazar 13 yıl önce Şikayet Et
  Gerçekti,hayal oldu.. İmralı ve Kandil CHP'lilere -pardon- BDP'lilere ' Kılıçtaroğlu'nun mitingine bu kez gitmeyin' dedi,onlar da gitmediler. Böylelikle Güneydoğuki sol-materyalist-ırkçı seçmenin gerçek patronunun 'kendileri' olduğunu başta CHP'liler olmak üzere herkese hatırlatmış oldular. Mitiglerinizdeki kalabalığa bakıp da sakın ola tatlı hayallere dalmayın,biz adamlarımızı göndermezsek en fazla bin kişiye miting yaparsınız dediler.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’dan asgari ücret açıklaması
Transfer kazanı kaynıyor! Son dakika gelişmeleri...