Ceviz suyunun faydaları nelerdir? Ceviz suyu neye iyi gelir?

Sağlıklı ve kalıcı kilo vermek için doğru beslenme ve egzersizin yanında zengin besin değerlerine sahip, uzun süre tok tutan kürlerin de düzenli olarak tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Ceviz suyu da bu kürlerin başında gelerek gün içinde daha uzun süre tok tutarak kontrolsüz yemek yemenin önüne geçerek daha hızlı kilo vermeyi sağlamaktadır. Peki ceviz suyu nasıl hazırlanır? Ceviz suyu ne işe yarar?

Ceviz suyunun faydaları nelerdir? Ceviz suyu neye iyi gelir?
Ceviz suyunun faydaları nelerdir? Ceviz suyu neye iyi gelir?
GİRİŞ 27.09.2021 11:26 GÜNCELLEME 27.09.2021 11:26

 Sağlıklı ve zinde bir vücut için doğal ürünlerle beslenilmesi, bununla birlikte bitkisel kürlerin hazırlanması tavsiye edilmektedir. Doğal ve evde hazırlanan bitkisel tarifler, daha kalıcı kilo vermeye yardımcı olurken birçok hayati hastalığın oluşmasına engel olmaktadır. Ceviz suyu da bitkisel zayıflama yöntemleri arasında en çok tercih edilendir. Ceviz suyu, hızlı ve kalıcı kilo vermeyi sağlarken yüksek kolesterolü normal seviyesine indirerek kalp ve damar sağlığını korumaktadır. Oldukça kolay hazırlanan ceviz suyu, her sabah aç karnına tüketilmesi önerilmektedir. 

Soğan ve sarımsağın faydaları nelerdir? Vücudu toksinlerden arındıran sarımsak ve soğan kürü...

Ceviz Suyu İle Nasıl Kilo Verilir?

Diyet yaparken çoğu insan çok az yemek yiyerek bağışıklık sistemini zayıflamasına neden olur. Böylece hastalıklara karşı vücut direncini azalır ve çok çabuk hastalanır. Diyet yaparken dikkat edilmesi gereken vitamin ve mineral bakımından zengin, daha hafif besinlerin tüketilmesine özen gösterilmelidir. Besinlerin doğru kombinasyonla ve doğru pişirme şekliyle tüketerek diyet listeleri oluşturulmalıdır. Ceviz suyu ise, vücudun günlük ihtiyacı olan besin değerlerini en doğal ve sağlıklı şekilde aldıktan sonra destekleyici kür olarak güne başlarken ya da gün içinde tüketilebilmektedir. Ceviz suyu diyetinin sağlığa olan faydaları ise şöyledir:

Altın yoğurt kürü nedir? Altın yoğurt kürü faydaları nelerdir?

  • Ceviz suyu, kan şekerini dengelemektedir. Bundan dolayı ani acıkmaların önüne geçer ve öğünlerde kontrolsüz yemek tüketiminin önüne geçer. 

  • Yüksek protein içeren ceviz suyu, uzun süre tok tutarak gün içinde daha çok yemek yeme ihtiyacını kısmen azaltır. 

  • Yüksek besin değerlerine sahip olan ceviz suyu, diyet yaparken çok sık meydana gelen vitamin ve mineral eksikliğini engelleyerek vücudun günlük ihtiyaç duyduğu besin değerlerini karşılamaktadır.

  • Vücudun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri karşıladığından bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı vücut direncini arttırmaktadır. 

  • Yanlış beslenmeden kaynaklı vücutta biriken ödemin kısa sürede atılmasını sağlamaktadır. Şişkinliği azaltarak kilo verme sürecini hızlandırır. 

  • Karın ve basen bölgesindeki yağ oranını dengeleyerek karın ve basen bölgesinin daha çabuk incelmesini yardımcı olur.

  • Sindirim sistemini düzenleyerek bağırsakların daha düzenli çalışmasına yardımcı olur. Kabızlıktan kaynaklı meydana gelen şişkinliğe iyi gelir. 

  • Kan dolaşımını hızlandırarak yüksek kolesterolün düşmesini sağlar. Kalp ve damar sağlığını koruyarak kalp krizi riskini azaltmaktadır.

1 haftada 7 kilo verdiren hurma diyeti nasıl yapılır? Hurma, yoğurt ve yulaf kürü tarifi...

Ceviz Suyu Diyeti Nasıl Yapılır?

Ceviz suyu, belli bir diyet ve spor programına bağlı olarak destekleyici bir kürdür. Yani diyetin daha çabuk sonuçlanması, daha kalıcı kilo vermek için sabahları aç karnına kahvaltıdan 20-25 dakika önce içilmesi tavsiye edilir. 

Ananasın faydaları nelerdir? Ananas diyeti nasıl yapılır? Ballı ananas maskesi tarifi...

Ceviz Suyu Nasıl Hazırlanır?

1 ya da 2 adet bütün ceviz geceden 1 bardak suyun içine atılır ve tüm gece bekletilir. Sabah olunca aç karnına içilir. Gün boyu tokluk hissi vererek bağırsakların daha hızlı çalışmasını sağlayarak vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olur. 

Akdeniz diyeti nasıl uygulanır? Akdeniz diyetiyle nasıl daha sağlıklı ve kalıcı kilo verilir?

Sarımsak ve Ceviz Suyu Kürü İle Zayıflama...

1 bardak suyun içerisine 2 adet ceviz ve 1 diş sarımsak atılarak gece boyu bekletilir. Sabah uyanınca kahvaltıdan 20-25 dakika önce su içilir ve ceviz ve sarımsaklar parçalar halinde yutulur. Sarımsak ve ceviz, vücuttaki iltihap ve enfeksiyonların sökülmesine yardımcı olarak kilo vermenin yanında bağışıklık sistemini de korumaktadır. 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Seksenler dizisinin ünlü oyuncusu Kemal Kuruçay hayatını kaybetti
Terör örgütüne art arda darbe! 16 terörist öldürüldü