At kestanesi kremi faydaları nelerdir? Doğal at kestanesi kremi nasıl yapılır?

At kestanesi kremi, cilt bakımında son yıllarda en çok tercih edilen kremler arasındadır. cilt onarımını destekleyerek cildin daha genç ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Cilt hastalıkları ve yaraları kısa sürede tedavi eden at kestanesi kremi, birkaç malzemeyle evde kolayca hazırlanabilir. Peki at kestanesi kremi ne işe yarar? At kestanesi kremi neye iyi gelir?

At kestanesi kremi faydaları nelerdir? Doğal at kestanesi kremi nasıl yapılır?
At kestanesi kremi faydaları nelerdir? Doğal at kestanesi kremi nasıl yapılır?
GİRİŞ 05.07.2021 09:44 GÜNCELLEME 05.07.2021 09:44

At kestanesi kremi, toplumda sağlıklı ve doğal olan ürünlerin kullanım bilincinin artmasıyla popülerleşmeye başlayan kremler arasında yer alır. Özellikle cilt bakımında oldukça etkili olan at kestanesi kremi, cildin erken yaşlanmasına, sivilce problemlerine engel olarak daha sağlıklı ve dinamik bir görüntü kazandırır. Kas ve kemik ağrılarına da iyi gelen at kestanesi kremi, aktar ve eczanelerde rahatlıkla satın alınabilmesinden ziyade evde de yapılabilir. 

Saç yağlanması yıkanmadan nasıl geçer? Doğal yollarla yağlı saç derisi nasıl temizlenir?Saç yağlanması yıkanmadan nasıl geçer? Doğal yollarla yağlı saç derisi nasıl temizlenir?

At Kestanesi Kremi Faydaları Nelerdir?

Vücudu içten dışa tüm hastalıklardan koruyan at kestanesi kremi, cilt bakımında da oldukça fazla tercih edilmektedir. Güçlü antioksidan olması sayesinde vücudu toksinlerden arındırarak hastalıklara karşı korumaktadır. Sigara ve alkolden kaynaklı iç organlarda meydana gelen tahribin onarılmasında da etkilidir. Krem olarak kullanılmasının dışında çayı da yapılan at kestanesi özellikle solunum yolu hastalıklarına ve hazımsızlığa iyi gelmektedir. At kestanesi kremi, göz çevresi dışından vücudun her bölgesine sürülebilir. At kestanesi kreminin faydaları şöyledir:
Güneş gibi zararlı ışınlardan kaynaklı meydana gelen lekelerin çabucak geçmesine yardımcı olur. 

Aronya meyvesi nedir, hangi hastalıklardan korur? Aronya meyvesinin faydaları nelerdir?Aronya meyvesi nedir, hangi hastalıklardan korur? Aronya meyvesinin faydaları nelerdir?

 • Vücutta meydana gelen iltihap ve enfeksiyonun en doğal şekilde atılmasına yardımcı olur. 

 • Masaj yağı olarak kullanıldığında yorgunluktan ve hareketsizlikten kaynaklı meydana gelen eklem ağrılarının daha çabuk geçmesini sağlar. 

 • Stresi ve stresten kaynaklı kasılmaları azaltır. 

 • Varis ağrılarını hafifletir. 

 • Kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerinin azalmasına yardımcı olur. 

 • Romatizma ağrılarını hafifletir. 

 • Solunum yolu hastalıklarına karşı bağışıklığı güçlendirir. 

 • Damar tıkanıklığını önleyerek kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir. 

 • Kan dolaşımını hızlandırır.

 • Sivilce tedavisinde kullanılır. 

 • Ciltteki yıpranma ve görülen işlemlerden kaynaklı açılan gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur. 

 • Saç diplerine sürüldüğünde saçların daha gür ve sağlıklı uzamasına yardımcı olur. 

 • Ciltte meydana gelen yaraların çabucak iyileşmesine yardımcı olur. 

 • Cildin sarkmasına engel olarak daha genç ve dinamik görünmesini sağlar. 

 • Hemoroide iyi gelir.

Sumağın faydaları nelerdir? Sumak çayı hangi hastalıklara iyi gelir? Sumağın faydaları nelerdir? Sumak çayı hangi hastalıklara iyi gelir?

At Kestanesi Kremi Nasıl Yapılır? 

Eczane ve aktarlardan kolaylıkla temin edilebilen at kestanesi kremi evde de kolayca yapılabilmektedir. At kestanesi kremi için gerekli malzemeler:

 • 100 ml lavanta yağı

 • 100 ml at kestanesi yağı

 • 10 ml organik meyve asidi

 • 25 gr balmumu

Küçük bir cezvenin içine ilk olarak balmumu eklenir ve eriyene kadar beklenir. Ardından diğer malzemeler de eklendikten sonra iyice özdeşleşene kadar karıştırılır. Hazırlanan krem cam ve kapaklı bir kabın içine konduktan sonra 1 hafta kadar buzdolabında beklettikten sonra kullanılmaya başlanabilir. 

Biberiye çayının faydaları nelerdir? Biberiye çayı nasıl demlenir?Biberiye çayının faydaları nelerdir? Biberiye çayı nasıl demlenir?

At Kestanesi Kremi Nasıl Kullanılır?

At kestanesi kremi, sivilce, yara ve bakım amaçlı kullanıldığında vücuda nazikçe masaj yaparak uygulanmalıdır. 

Evde At Kestanesi Çayı Nasıl Yapılır? 

At kestanesi kabukları iyice ezilir. Ezilen 1 çorba kaşığı at kestanesinin üzerine 3 bardak su eklenir ve kaynatılır. Kaynayan karışım 3 saat kadar oda sıcaklığında bekletilir. Beklettikten sonra suyu süzülerek içilebilir. Solunum yolları hastalıklarına karşı ve bağışıklığın güçlenmesi için ilaç niyetine tüketilebilir. 

At Kestanesi Kremi Fiyatı?

500 ml at kestanesinin ortalama fiyatı 25-30 TL arasıdır.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son Dakika... Tuzla'da fabrika yangını: Bitişikteki fabrikaya ve ormanlık alana sıçradı!
Osmanlı'dan gelen 200 yıllık gelenek! 'Deliler' ortaya çıktı