Koronavirüsün bıraktığı hasarlar için sinirli ot tüketiliyor!

Pandemi döneminde sıkça tercih edilen bitkisel ürünlerden sinirli ot, özellikle korona virüs atlatanların yoğun talebini görüyor.

Koronavirüsün bıraktığı hasarlar için sinirli ot tüketiliyor!
Koronavirüsün bıraktığı hasarlar için sinirli ot tüketiliyor!
GİRİŞ 27.07.2021 17:39 GÜNCELLEME 27.07.2021 17:39
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Dünya’yı etkisi altına alan korona virüsle mücadele küresel olarak hala devam ediyor. Vatandaşlar ise bitkisel ürünler kullanarak kendilerince tedbir alıyor. Uzun yıllardır aktarlarda satışı yapılan fakat pandemi döneminde talep yoğunluğu yaşanan sinirli ot ise bitkisel tedbirler arasında yerini alıyor. Demlenerek tüketilen sinirli ot, özellikle korona virüsü atlatan kişiler için büyük fayda sağlıyor. Solunum yolu sıkıntısı çekenler tüketmesi durumunda rahatlık sağlayan sinirli ot, son zamanlarda aktarlara en çok sorulan bitkisel ürünler arasında yerini alıyor. 

Çocuklarda epilepsi hastalığına dikkat!Çocuklarda epilepsi hastalığına dikkat!
ÇAY GİBİ DEMLENİP İÇİLEBİLİR


Eskişehir’de uzun yıllardır aktariye ürünlerinin satışını yapan Koray Özkılıç, sinirli otun yıllardır bilinen fakat son zamanlarda çok tercih edildiğini belirtiyor. Öte yandan sinirli otun faydalarını atlatan Özkılıç, “Sinirli otu 30 yıldır satıyoruz. Normalde bu ot zaten vatandaşlar tarafından biliniyor. Fakat son zamanlarda pandemiden dolayı popülaritesi arttı. Pandemide insanlar sinirli otun değerini anladı. Sinirli ot vücuttaki A, B ve D vitamini eksikliklerini kapatır. Korona virüsün akciğere verdiği zararla nefes alıp vermede yaşanan güçlüğe iyi gelir. Bronşit, astım, nefes darlığı, KOAH gibi rahatsızlıklara iyi gelir. Çay gibi demlenip içildiği takdirde ciğerleri açar ve solunumda rahatlık sağlar. Vatandaşlar özellikle pandemi döneminde sinirli ota yoğun ilgi gösteriyor. Özellikle korona virüse yakalananlar tedavi sonrası akciğerlerinde kalan hasardan dolayı yaşadıkları solunum sıkıntısı için çok fazla tercih ediyorlar. Korona virüse yakalanmamış olanlar ise tedbir amaçlı tüketiyorlar. Sabah ve akşam birer su bardağı içmeleri yeterli oluyor” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 3
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Yakında bunu da toplatırlar udu hindi yağı gibi
  Cevapla
 • Xyz 1 yıl önce Şikayet Et
  Bizim oralarda kırksinir derler. Çıban ve yaraların üzerine sararlardı. İyileştirici özelliği vardır.
  Cevapla
 • Zekeriya 1 yıl önce Şikayet Et
  Bitkilerde gercek sifa var. Yeterki dogru kullanilsin. Yanlis kullanilirsa hic bir faydasi olmaz.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Yeni sosyal destek yardım paketi açıklandı! Ödemelerde de artış...İşte detaylar
Ege'de ABD yığınağı! Pentagon'dan Türkiye-Yunanistan açıklaması