96 yaşındaki asırlık çınardan aşı çağrısı: Aşısız olmaz!

Antalya'nın İbradi ilçesinde Ormana Mahallesi'nde yaşayan 2 kız 1 erkek çocuk, 20 torun 1 de torununun torununu gören 96 yaşındaki Hüseyin Gerçek 3'üncü doz korona aşısını olduktan sonra herkesi aşıya davet etti.

96 yaşındaki asırlık çınardan aşı çağrısı: Aşısız olmaz!
96 yaşındaki asırlık çınardan aşı çağrısı: Aşısız olmaz!
GİRİŞ 12.08.2021 14:50 GÜNCELLEME 12.08.2021 16:36
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Kış aylarında 6 ay süre ile Antalya merkezde, yaz aylarında ise 6 ay İbradı’nın Ormana Mahallesi’nde yaşayan 2 kız, bir erkek çocuk sahibi, 20 torun ve bir de torununun torununu gören Hüseyin Gerçek, aşıdan korkulmaması gerektiğini söyledi. 3. doz aşısını da yaptıran yaşlı adam, herkesi aşı vurdurmaya davet etti. Gerçek: "84 milyona bağırıyorum. Allah aşkına aşı olun. Aşısız olmaz, olmaz, olmaz. Mahallemde 50 kişiyi aşıya teşvik ettim" dedi.

Karın ağrısı şikayetiyle gitti, karnından 35 santimlik kitle çıkarıldıKarın ağrısı şikayetiyle gitti, karnından 35 santimlik kitle çıkarıldı

   

AŞIDAN KORKMAYIN 

Hiçbir zaman aşıdan korkmadığını dile getiren Hüseyin Gerçek, “Arkadaşlar biz bu aşıdan niye korkuyoruz anlamıyorum. Aşıdan korkmayacağız. Herkesin aşı olmasını istiyorum. Ben Çin aşısı yaptırdım. 2 tanesini Antalya’da, bir tanesini İbradı’da yaptırdım. Gayet memnunum. Hastalığa yakalanmadım. Ben bu halkımızı anlamıyorum. Devletimiz o kadar yalvarıyor. Sağlık Bakanımız yalvarıyor. Ekipler yalvarıyor. Daha halen inat ediyoruz. İnattan bir şey çıkmaz. Cesaretli olalım. Cesaret insanı aslana galip eder. Altını özellikle çiziyorum. Korkmayalım, herkes birbirini teşvik etsin. Herkese tavsiye ediyorum” dedi. İbradı’ya aşı olmak için gittiğinde kendisinden randevu sorulduğunu anlatan Hüseyin Gerçek, şöyle devam etti: "Doktor bana 'Sıran var mı, numaran var mı' dedi. Ben de 'Doktor bey ben buradan aşı olmadan çıkmam' dedim. Doktor hemşireyi çağırarak, 'Hüseyin beyin aşısını yapın' dedi." 
   


ORMANA'DA 50 KİŞİYİ TEŞVİK ETTİM 

Aşı olduktan sonra Ormana’ya geldiğini ve insanları teşvik ettiğini anlatan Gerçek, “Ben aşıyı yaptırıp geldikten sonra Ormana’dan hemşehrilerimiz İbradı’ya gitti. En az 50 kişi aşı oldu. Herkesi teşvik ediyorum. Bundan korkmayalım. Sağlık Bakanına, hükümetimize destek verelim. Ben de Hüseyin Gerçek olarak 84 milyona bağırıyorum. Allah aşkına aşı olun. Aşısız olmaz, olmaz, olmaz. Ben insanları teşvik ettiğim için doktor bana teşekkür etti. Mutlaka herkes aşı olsun” diye konuştu. 


  
150 YILLIK DEDEDEN KALMA EVDE OTURUYOR

Ormana’da dedesinden kalan yaklaşık 150 yıllık düğmeli evde oturan Hüseyin Gerçek, “Dedemden kalan tarihi düğmeli evde oturuyorum. 96 yaşındayım. Ben de bir tarih oldum. 96 yaşında olmama rağmen sadece dizlerimde rahatsızlık var. Uzun ve sağlıklı yaşamamın sırrı ise 'Hani derler ya 6 beyaz var' diye. Un, şeker ve tuz, bunlardan kaçınacağız. Süt, yoğurt ve peynir, bunlara devam edeceğiz. Bugüne kadar baş ağrısından başka herhangi bir hastalık yaşamadım. Ben Ormana’nın pekmezi, üzümü, suyu havası, organik yediğimiz ürünler ile besleniyorum.  Sağlığımda gayet yerinde. Burada yeniden tekrar ediyorum. Herkes aşısını yaptırsın” ifadelerine yer verdi. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hüseyin Gerçek'in videosunu sosyal medyadan paylaşarak, vatandaşları korona virüs aşısı olmaya davet etmişti.

 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 3
 • alfa 1 yıl önce Şikayet Et
  insanlar başka hastalıkların aşılarında neden tedirgin olmuyor acaba bir düşünün?
  Cevapla
 • çetin 1 yıl önce Şikayet Et
  çocuklara aşı yaptırmayan tipler bile var , kizamik vs
  Cevapla
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  35 yaşındayım. dede benden diri maşallah.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Sağlık Bakanlığı ilanları yayınlandı: 42 bin 500 personel alınacak
İstanbul'da tarihi anlar: Binlerce kişi katıldı