Almanya'dan geldi! Ağrılarına şifayı osteopati yönteminde buldu

Almanya'da ikamet eden ve geçmeyen ağrıları sebebiyle İskenderun Gelişim Hastanesi'ne başvuran Ayşe Sülkü uzman fizyoterapist osteopat Mehmet Ali yılmaz'ın uyguladığı Osteopati yöntemiyle eski sağlığına kavuştu..

Almanya'dan geldi! Ağrılarına şifayı osteopati yönteminde buldu
Almanya'dan geldi! Ağrılarına şifayı osteopati yönteminde buldu
GİRİŞ 18.08.2021 17:44 GÜNCELLEME 18.08.2021 17:45

Ağrılarının osteopati uygulaması sonrası son bulduğunu söyleyen Ayşe Sülkü, “Birkaç yıldan bu yana, ağrılarım dolayısıyla hareket edemez durumdaydım. Almanya’dan geldiğimde ağrılarım için birçok polikliniğe başvurdum, fakat ağır ağrıkesiciler kullanmama rağmen ağrılarım bir türlü geçmiyordu. Osteopatiyi araştırdım ve denemek istedim. Mehmet Ali Bey’in uyguladığı tedavi yöntemiyle ilk seansta bile çok rahatladım. Osteopatinin başarılı sonucu, beni çok mutlu etti. Mehmet Ali Bey’e çok teşekkür ederim” dedi.

Bu belirtilere dikkat! Tehlikeyi görmezden gelmeyinBu belirtilere dikkat! Tehlikeyi görmezden gelmeyin

 
OSTEOPATİ ELLE UYGULANIYOR

Osteopatinin ağrılar üzerinde etkili bir yöntem olduğunu belirten Fizyoterapist Osteopat Mehmet Ali Yılmaz, “Oturup kalkarken; kürek kemiğine ve başına doğru yansıyan ağrılar nedeniyle bize başvuran hastamızda tespit ettiğimiz mekanik kitlenmelerden dolayı, ayak parmağından, kafatasına kadar değerlendirme yapıp osteopati yöntemini uygulayarak, rahatlamasını sağladık. Hastanın geçmişte yaşadığı travmalar, özellikle trafik kazası öyküsü, doğum esnasında pöç kırığının oluşması ve bacak kırığı öyküsünden sonra, bunun mekaniğe yansımasını tek tek değerlendirdik. Bu bölgedeki kısıtlı bulduğumuz bağlantılı yapıları yumuşak tekniklerle gevşettik. Hasta ilk seansta bile farkı görmüş oldu. Osteopati, elle uygulanan bütüncül bir yaklaşımdır. İlgili uzman hekimlerimiz tarafından ameliyat seviyesine gelmediği belirlenen hastalarımızın ağrılarının, azaltılması ya da giderilmesinde osteopatiyi öneriyoruz” dedi.   
 
MANUEL TERAPİ AĞRILARA SON VEREBİLİR

Osteopatinin; kas ve iskelet sistemi hastalıkları başta olmak üzere, birçok rahatsızlıklarda uygulandığını ifade eden Mehmet Ali Yılmaz, “Osteopati; sadece elle uygulanabilen, anatomiyi, fizyolojiyi ve biyomekaniği esas alan bütüncül bir tedavi yöntemidir. Osteopatinin amacı; hareket kısıtlılığını tespit edip serbestleştirerek, normal dolaşımı sağlayıp, vücudun kendi kendine iyileşme potansiyelini açığa çıkarmaktır. Eğer vücudun herhangi bir bölgesinde hareket kısıtlılığı var ise, vücut adaptasyon olarak hareket kabiliyeti daha az olan farklı bir noktaya yüklenmek zorunda kalır. Bu yüklenme sonucunda; ağrı, sızı, kas spazmı gibi durumlardan dolayı hasta, soğuk uygulama, ağrı kesici, kas gevşetici gibi yollara başvurabilir. Ancak ağrının esas kaynağı olan hareket kısıtlılığı giderilmediği için de hasta, ağrıyı tekrar tekrar yaşayabilir ve bu durum yıllarca sürebilir. Osteopat olarak, organlarla hareket sistemi arasındaki ilişkiyi, kafa ve kuyruk sokumu arasındaki hareket kabiliyetini, dolaşım sistemini göz önünde bulundurarak, ağrıya asıl sebep olan hareket kısıtlılığını tespit edip çözerek, kişinin sağlıklı iyileşmesini hedefleriz. Osteopatinin tedavi süresi, hastalığın boyutuna göre değişmekle beraber, tek seans da olabildiği gibi, ortalama dört-beş seansa kadar sürebilmektedir” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
6 yaşında evlendirildiği iddia edilen Gümüşel'in kardeşleri konuştu
ATAK-2 için heyecanlandıran açıklama: Apache'den bile daha iyi olacak