Iraklı hasta şiddetli ağrılarından Gaziantep'te olduğu operasyonla kurtuldu

Adım atmakta dahi güçlük çeken 70 yaşındaki Iraklı hasta yıllardır süregelen şiddetli diz ağrılarından Gaziantep'te gerçekleştirilen başarılı ameliyatla kurtuldu. Hasta ameliyattan kısa süre sonra rahatça yürümeye başladı..

Iraklı hasta şiddetli ağrılarından Gaziantep'te olduğu operasyonla kurtuldu
Iraklı hasta şiddetli ağrılarından Gaziantep'te olduğu operasyonla kurtuldu
GİRİŞ 20.08.2021 17:10 GÜNCELLEME 20.08.2021 17:33
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Irak’ta yaşayan 70 yaşındaki Mohammed Ameen Smohammed Alkarkare’nin uzun zamandır dizlerinde şiddetli ağrı vardı. Yürümekte zorluk çeken ve tedavi olmak için birçok hastaneye gitmesine rağmen derdine derman bulamayan Alkarkare, Gaziantep Özel ANKA Hastanesi’ne başvurdu. Gaziantep Özel ANKA Hastanesi’nde Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Işık, tarafından muayene edilen Iraklı hastanın, yapılan tahlilleri ve ultrason tetkiki sonucunda her iki dizinde ileri derecede kireçlenme olduğu ve bu nedenle hareket kısıtlılığı bulunduğu belirlendi. Bunun üzerine hastanın ameliyat edilmesine karar verildi.

Nefes alamıyorum diyerek gitti! Burnundan 10 santimlik tümör alındıNefes alamıyorum diyerek gitti! Burnundan 10 santimlik tümör alındı


RİSKLİ AMELİYAT BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİ

Kronik kalp hastalığı ve tansiyon hastalığı da bulunan hastanın riskli olan ameliyatını başarıyla gerçekleştiren Doç. Dr. Işık hastanın genel durumu ve operasyonla ilgili bilgiler vererek, “Hastanın ciddi ağrıları olduğunu ve artık bacakların parantez gibi eğrildiğinin gözlemledik. Yürüme esnasında ayaklara asimetrik bir yüklenme vardı. Hastamıza total diz protezi ameliyatı uyguladık. Hastamızın kronik kalp hastalığı ve tansiyon hastalığı vardı. Var olan riskleri en aza indirmek için anestezi doktorumuz Ali Şeker de yoğun çaba gösterdi ve sürecimiz daha konforlu geçti. Birkaç günlük hastanede dinlenme sürecinden sonra hastamızı mutlu bir şekilde Irak’a gönderecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. ANKA Hastanesi olarak birçok alanda gerçekleştirdiğimiz başarılı ameliyatlarla çeşitli ülkelerden gelen birçok hastaya şifa dağıttık, dağıtmaya da devam ediyoruz. Bu gurur verici” dedi.

ŞİDDETLİ DİZ AĞRILARI ÇEKİYORDUM

Rahatsızlığı ve gördüğü tedavi hakkında bilgi veren Mohammed Ameen Smohammed Alkarkare, “Şiddetli diz ağrıları çekiyordum. Artık durum, benim için dayanılmaz hale gelmişti. Başvurduğum hastanelerde uygulanan tedavi ile ağrılarım dinmeyince araştırma yaptım. ANKA Hastanesi’nde daha önce ameliyat olan tanıdıklarımdan aldığım olumlu bilgilerin ardından ben de, Türkiye’ye gelip ameliyat olmaya karar verdim. Adım atmakta güçlük çekiyordum. Ameliyat sonrasında hemen yürümemi istediklerinde çok şaşırdım ve biraz zorlandım ama şimdi daha rahat yürüyorum. Allah herkesten razı olsun. Hastaneyi ve doktorumu herkese tavsiye edeceğim" diye konuştu.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 4
 • Türk. 2 yıl önce Şikayet Et
  Kimse kimseyi bedava ameliyat etmez. Ne çok aptal var Türkiye de.
  Cevapla
 • Maalkan 2 yıl önce Şikayet Et
  Üçretsiz mi yapılıyor.
  Cevapla
 • Yyyy 2 yıl önce Şikayet Et
  Biz Ensari onlar muhacir
  Cevapla
 • esteban41 2 yıl önce Şikayet Et
  muhacirlere ücretsiz.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Siyonist İsrail'in tankını sıfır mesafeden imha ettiler! İşte o anlar...
Arda Güler’in Kuran-ı Kerim'li fotoğrafının sırrı ortaya çıktı