Korona sonrası saç dökülmeleri arttı!

Koronavirüsle birlikte saç dökülme oranlarının arttığını ifade eden kuaför Sedat Biga hastalığı geçiren 10 kişiden 8'inin aşırı saç dökülmesi yaşadığını ve saç dökülmesinin tekrar düzelmesi için 3-4 yıl kadar bir süre gerektiğini söyledi..

Korona sonrası saç dökülmeleri arttı!
Korona sonrası saç dökülmeleri arttı!
GİRİŞ 23.08.2021 10:52 GÜNCELLEME 23.08.2021 11:40
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Yurt dışında yaptığı defileler, mikro ve medikal kaynak yöntemleri ile tanınan saç kaynağı uzmanı Sedat Biga, pandemi döneminde saç dökülmelerinin arttığını belirtiyor. Biga, daha çok kadınlarda görülen korona sonrası saç dökülmeleri için mutlaka bir uzmana danışılması gerektiğinin altını çiziyor. Ayrıca geçirilen farklı hastalıklar sonrası tramvaya bağlı olarak saç dökülmelerine karşı erken tedbirin son derece önemli olduğu belirtiliyor. Saç dökülen kişiler için organik ve doğal ürünlerin kullanılması tavsiye ediliyor. Ünlü kuaför aynı zamanda 30 yıllık meslek tecrübesi sonucunda ortaya çıkarttığı kendi markası ile özel saç bakım ürünleri sunuyor. Saç dökülmesi tedavi ise 3 ila 4 yıl arasında bir sürede gerçekleşiyor. Biga, Nişantaşı’nda açtığı merkezde mikro ve medikal saç kaynağı yaparak, saçları uzatma ve güçlendirme yapabiliyor. Bu alanda kendi bulduğu özel yöntem ve teknikler ile normal yapılan kaynak işlemlerinden çok daha sağlıklı ve güçlü saçların oluşmasını sağlıyor. 

Ailesinden 12 kişiyle birlikte korona oldu! Aşı olanlar atlatırken, o yaşam savaşı veriyorAilesinden 12 kişiyle birlikte korona oldu! Aşı olanlar atlatırken, o yaşam savaşı veriyor

   
HASTALIĞI GEÇİREN 10 KİŞİDEN 8'İ AŞIRI SAÇ DÖKÜLMESİ YAŞAMIŞTIR

Son yıllarda pandemi nedeniyle saç dökülme oranlarının yükseldiğini ifade eden Sedat Biga, “ 2019 ile 2020 yılı arasında geçirdiğimiz yaklaşık 2 yıllık dönemde, saç dökülme problemleri ile ilgili inanılmaz bir artış olduğunu görüyoruz. Kadınlarda saç dökülmelerin daha fazla olduğunu görüyoruz. Corona geçiren istisnasız bütün insanlar saç dökülme potansiyeline sahiptir. Hastalığı geçiren 10 kişiden 8’iaşırı saç dökülmesi yaşamıştır. Saç dökülmesinin tekrar düzeltilmesi 3 ile 4 yıl arasında bir süre alıyor. Hastalığı geçiren kişilerin ilaç tedavisi bittikten sonra bir uzmana saçlarını göstermelerinde faydaları var. Saçlarının yeni yapısına uygun ve mümkün olduğu kadar organik ve doğal içerikli ürünler kullanmaları çok faydalı olacaktır. Mutlaka saçlarını düzenli olarak kestirmeleri gerekiyor, bunu yapmaya başladıklarında kaybettikleri saçları geri kazanılması mümkün olabiliyor. Saçlara medikal kaynağın çıkış fikri ciddi sağlık sorunlarından sonradan saçları uzatma ve güçlendirme sorunu sayesinde meydana çıktı” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 1
  • gercekten 2 yıl önce Şikayet Et
    gecmis olsun o sac dokuldu mu bir daha geri gelmez asla
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İsrailli Siyonistten kara savaşı itirafı: Ödediğimiz bedel çok endişe verici
Bakan Özhaseki: İstanbul'da 600 bin konut çok riskli görünüyor