Kışın tüketebileceğiniz 5 şifalı çay! Hastalıklara kalkan oluyor

Kar yağışı ve soğuk havaların gelmesiyle birlikte grip, soğuk algınlığı gibi hastalıkların da görülme oranı arttı. Soğuk havanın etkisinden korunmak ve bu tür hastalıklara yakalanmamak için tüketebileceğiniz 5 kış çayı önerisi...

Kışın tüketebileceğiniz 5 şifalı çay! Hastalıklara kalkan oluyor
Kışın tüketebileceğiniz 5 şifalı çay! Hastalıklara kalkan oluyor
GİRİŞ 26.01.2022 09:13 GÜNCELLEME 26.01.2022 09:14

Kış mevsimiyle birlikte gelen soğuk hava beraberinde gribal hastalıkları da getirdi. Pek çok insan ani hava değişiminden olumsuz etkilenerek havanın bir anda soğuması yüzünden hasta oldu. Özellikle mevsim geçişlerinde tüketilecek bitki çaylarıyla hastalık riskini en aza indirmek mümkün. Gribe adeta savaş açan bu şifalı 5 bitki çayı sayesinde hastalıkları karşı korunabilirsiniz

Kiraz sapı çayı kilo verdirir mi? Kiraz sapı neye iyi gelir faydaları nelerdir?Kiraz sapı çayı kilo verdirir mi? Kiraz sapı neye iyi gelir faydaları nelerdir?


5 ŞİFALI KIŞ ÇAYI

  • REZENE: Kış mevsimi denilince akla ilk gelen çaylardan biri olan rezene çayı ödem atıcı bir çaydır. Rezene aynı zamanda soğuk algınlığı ve gribe de iyi gelerek insanların mevsim geçişlerini daha kolay atlatmalarını sağlar. Migren hastalarının da rezene tüketerek baş ağrılarını hafiflettiği bilinenler arasında yer alır.

  • ADA ÇAYI: Adaçayı insanı dinlendiren ve sakinleştiren etkisiyle özellikle bu vakitlerde insanlar tarafından sıkça tercih edilir. Aynı zamanda romatizma ağrılarına ve ağız yaralarına da iyi gelen ada çayının kullanımı son derece yaygındır.

  • HİBİSKÜS: Antidepresan özelliğiyle bilinen ve bağışıklığı da güçlendiren hibisküs çayı uykusuzluğa ve strese karşı etkilidir. Hibiskus aynı zamanda bağışıklığı da güçlendirerek hastalıklardan korunmanızı sağlar.

  • IHLAMUR: Ihlamur eski zamanlardan beri gribe ve soğuk algınlığına birebir bitkilerden biridir. Kış aylarında sıkça tüketilen ıhlamur çayı bağırsaklarda şişkinlik, gaz ve kabızlık şikayetlerine de iyi gelir.

  • LİMONLU ÇAY: Mevsim geçişlerinde limonlu çay içmek vücuttaki toksinlerin atılmasına ve kilo vermeye yardımcı olur. Ayrıca içeriğindeki antioksidan sayesinde bağırsakların düzenli çalışmasına etki eder.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Çekya'da yıkıldık! Galatasaray, Avrupa'ya veda etti!
Özgür Özel 'jest' istemişti...  Akşener'den cevap: Atatürk'ün varisi DEM'leniyor