İdrar yolu enfeksiyonu neden olur? Antibiyotiğe rağmen geçmeyen idrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir?

Halk arasında, özellikle de kadınlarda çok sık meydana gelen idrar yolu enfeksiyonu, idrar yollarında yanma ve ağrı ile kendini gösterir. İlk etapta doğal kür ve tariflerle tedavi edilebilirken uzun süre devam etmesi halinde muhakkak doktora başvurulması gerekir. Peki üşütmek idrar yolu enfeksiyonu yapar mı? İşte kadınlarda idrar yolu enfeksiyonu belirtileri...

İdrar yolu enfeksiyonu neden olur? Antibiyotiğe rağmen geçmeyen idrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir?
İdrar yolu enfeksiyonu neden olur? Antibiyotiğe rağmen geçmeyen idrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir?
GİRİŞ 01.06.2022 15:09 GÜNCELLEME 01.06.2022 15:09

İdrar yolu enfeksiyonu, kadınlarda çok fazla görülen ciddi bir rahatsızlık olup muhakkak tedaviye başlanması gerekir. Üşütmek, bakteriyel sebepler ve kişisel temizliğin doğru yapılmaması idrar yolu enfeksiyonunu tetikleyen en temel nedenlerdendir. İdrar yolu enfeksiyonu idrarı yaparken yanma, kanama ve sık idrara çıkma gibi belirtilerle kendini gösterir. Bu gibi durumlarda ilk olarak beslenme alışkanlıklarını gözden geçirip birkaç doğal kür tarifi ile idrar yolları enfeksiyondan arındırılabilir...

Yemekten önce limonlu su içmenin faydaları nelerdir? Limon suyu zayıflatır mı? Yemekten önce limonlu su içmenin faydaları nelerdir? Limon suyu zayıflatır mı?

Kadınlarda İdrar Yolu Enfeksiyonu Neden Olur?

Kadınlarda idrar yolu enfeksiyonunun erkeklere göre daha çok görülmesinin temel nedeni 'kadınlardaki idrar yolu mesanesinin kısa olmasıdır.' Bu da mikrop ve bakterilerin daha çabuk buluşmasına neden olur. Kadınların idrar yollarının hassas olması ve bununla birlikte ilişki ve kişisel temizliğe tam olarak dikkat edilmemesi idrar yolu enfeksiyonunu tetiklemektedir.

Üşütmek İdrar Yolu Enfeksiyonu Yapar Mı?

Soğuk havaya maruz kalmak, özellikle ayakların üşütmesi idrar yolu enfeksiyonunu tetikleyen en ciddi nedenlerden biridir. Gün içinde mümkün mertebe soğuğa maruz kalınmamasına dikkat edilmelidir. 

İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir?

İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi gelir?

İdrar yolu enfeksiyonunun tedavi edilmesi ve bir daha tekrarlanmaması için muhakkak alternatif ya da modern tıptan destek alınmalıdır. İlk etapta evde doğal yöntemlere başvurulması tavsiye edilir. Doğal yöntemler enfeksiyonun 1-2 gün gibi kısa bir sürede atılmasını sağlar. İdrar yoluna iyi gelen bazı alışkanlıklar şöyledir:

  • Gün içinde normalde tüketilenden çok daha fazla su içilmesi gerekir.

  • Sabah ve akşam sirkeli su içilmelidir. 

  • Günde 1-2 bardak kadar maydanoz suyu tüketilmelidir. 

  • Bol bol limon suyu içilmesi idrar yolu enfeksiyonunun atılmasını sağlamaktadır...

Antibiyotiğe Rağmen Geçmeyen İdrar Yolu Enfeksiyonu Nasıl Geçer?

Karnabahar Kürü

Enfeksiyonun vücuttan atılması için en etkili yöntemlerden biri karnabahar suyudur. Avcunuza sığacak kadar büyüklükteki karnabahar soğuk su ile yıkanır. Özellikle soğuk suyla yakınmasına dikkat edilmelidir. Yıkanan karnabahar küçük dilimlere bölünerek 5 dakika 1,5 su bardağı suda kaynatılır. Ardından karnabaharlar süzülüp kalan su sabah ve akşam olmak üzere tüketilir. 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Popülasyon artışında korkunç ivme: 1 çift köpek bakın 3 yılda kaç köpek demek!
Gazze'de orduyu şoke eden gelişme! İsyan tehdidine Netanyahu'nun oğlundan destek