İngiliz tuzu faydaları nelerdir? İngiliz tuzu nasıl içilir?

Son yılların en popüler zayıflama yöntemlerinden biri olan İngiliz tuzu, bağırsakların daha iyi çalışması için sık sık tüketilmektedir. Farklı tariflerle tüketilen İngiliz tuzu, sadece zayıflamak için değil cilt ve saç bakımında da kullanılabilir. Peki İngiliz tuzu nasıl içilir?

İngiliz tuzu faydaları nelerdir? İngiliz tuzu nasıl içilir?
İngiliz tuzu faydaları nelerdir? İngiliz tuzu nasıl içilir?
GİRİŞ 28.07.2022 13:34 GÜNCELLEME 28.07.2022 13:34
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

İngiliz tuzu, günümüzde metabolizmanın hızlanması ve zayıflamak için tüketilen bir besin olsa da cilt bakımında da çok fazla tercih edilmektedir. Sinir ve stresi azalttığı düşünülen İngiliz tuzu, zihinsel yorgunluğu da iyi gelmektedir. İngiltere'nin Epsom kasabasında keşfedildiği için Epsom tuzu olarak da isimlendirilmektedir. Güçlü bir ödem söktürücü olan İngiliz tuzu, suda çözerek tüketilebilmektedir. İşte İngiliz tuzunun faydaları...

Zeytinyağlı sabun faydaları nelerdir? Zeytinyağlı sabun saç dökülmesine iyi gelir mi?Zeytinyağlı sabun faydaları nelerdir? Zeytinyağlı sabun saç dökülmesine iyi gelir mi?

İngiliz Tuzu Faydaları Nelerdir?

İngiliz tuzu, yüzyıllar önce İngiltere'de bulunan ve ilk defa İngilizler tarafından kullanılan magnezyum kaynağı bir maddedir. Zaman içerisinde tüm dünyaya yayılan ve faydaları keşfedildikçe tüketimi gittikçe artmaktadır. İngiliz tuzu, vücut peelingi, banyo suyu olarak da kullanıldığı zihinsel ve bedensel olarak da ciddi önemli etkiye sahiptir. İngiliz tuzunun faydaları şöyledir:

 • Bağırsakların çalışmasını destekler ve kabızlığa iyi gelir.

 • Vücuttaki ödemi hızlı bir şekilde atar.

 • Kabızlıktan kaynaklı şişkinliğe iyi gelir.

 • Vücut peelingi olarak kullanıldığında vücuttaki ölü deriyi temizler ve vücuda canlılık kazandırır.

 • Sinir ve stresti azaltarak zihinsel dinginlik verir. 

 • Ayak ve özellikle de topuklarda bulunan çatlaklara iyi gelir. Ayak derisini yumuşatır.

 • Kan dolaşımını hızlandırır ve  kalp - damar sağlığını koruyarak kalp krizi riskini azaltır.

 • Kasları gevşetir ve rahatlatır. 

 • Saç derisini besler, kepeği önler ve saçları çoğaltır. 

İngiliz Tuzu Nasıl Kullanır?

Su İle Karıştırıp

1 bardak ılık suyun içine 1 çay kaşığı İngiliz tuzu karıştırıp içmek, bağırsakların daha hızlı çalışmasına yardımcı olur ve kabızlık sorununu tamamen ortadan kaldırır. Bu şekilde tüketildiği takdirde vücudun mineral ihtiyacını önemli ölçüde karşılayan İngiliz tuzu, bağışıklığın güçlenmesine yardımcı olur. 

Saç Bakımı

Duşta son durulama suyuna İngiliz tuzu eklendiğinde saç diplerinde meydana gelen ölü derilerin temizlenmesine yardımcı olur. Saç derisini besleyerek saçların daha sık ve gür çıkmasını sağlar. 

Peeling

İnsan bedeninin yaratılışı gereği sürekli ölü deriler oluşturur. Ölü derilerin düzenli olarak temizlenmemesi ise ciltte pütürlü bir görüntünün oluşmasına neden olur. İngiliz tuzuyla yapılan peeling, ayak, bacak, karın, kol gibi vücudun her yerinde meydana gelen ölü derilerin derinlemesine arınmasını sağlamaktadır. 

Melek Ardıç Haber7.com - Seo Editörü
Haber 7 - Melek Ardıç
YORUMLAR 2
 • zafer gülten 6 ay önce Şikayet Et
  çok dikkat edin yalnız,benim başım yandı çünki,bi yakınım -ingiliz tuzu -iç zayıflarsın dedi,sen misin içen ,kısa bi yola çıkmıştım,yolda rezil oldum,feci ishal yaptı.dikkatli kullanmak gerek.
  Cevapla
 • Cem 6 ay önce Şikayet Et
  İngiliz tuzunu evde olacağınız gün içmeniz gerekirdi...
  Cevapla
DİĞER HABERLER
TBMM'de yüksek tansiyon! Bütçe görüşmelerinde gerginlik
Bahçeli'den 6'lı masa anketi sorusuna cevap: Tercihim sınıf arkadaşım