Arı ekmeği faydaları nelerdir? Arı ekmeği nerede satılır?

Bal ve polenle fermente edilerek elde edilen arı ekmeği, insan bedenini baştan aşağı yenileyerek güçlendirir. Fermente edilerek üretildiği için doğal bir probiyotik kaynağıdır. Bu da mide ve bağırsağın sistematik şekilde çalışmasına yardımcı olarak mide ve bağırsak hastalıklarından korur. Peki arı ekmeği hangi hastalıklara iyi gelir?

Arı ekmeği faydaları nelerdir? Arı ekmeği nerede satılır?
Arı ekmeği faydaları nelerdir? Arı ekmeği nerede satılır?
GİRİŞ 08.12.2022 14:46 GÜNCELLEME 08.12.2022 14:46

Arı ekmeği, birçok besinden çok daha fazla vitamin ve minerale sahip, insan bedeninin baştan aşağı güçlendiren bir besindir. Özellikle mevsim geçişlerinde sık sık meydana gelen solunum yolu hastalıklarına karşı bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Arı ekmeği, solunum yolu hastalıklarının kısa sürede iyileşmesine yardımcı olduğu gibi uzun vadede meydana çıkabilecek olan hastalıklara karşı da önleyicidir. Zengin antioksidan ve lif içeren arı ekmeği, sindirim sisteminin daha iyi çalışmasında oldukça önemli bir göreve sahiptir. 

Kurutulmuş mürdüm eriği faydaları nelerdir? Kuru mürdüm eriği kemik erimesine iyi gelir mi?Kurutulmuş mürdüm eriği faydaları nelerdir? Kuru mürdüm eriği kemik erimesine iyi gelir mi?

Arı Ekmeği Faydaları Nelerdir?

Fermente edilerek ortaya çıkan arı ekmeği, en doğal probiyotik kaynağıdır. Mide ve bağırsak hastalıklarını kısa sürede iyileştirmesi, metabolizmanın çok daha iyi çalışması gibi etkileri bulunur. Dünyanın en önemli bal üreticisi statüsüne sahip olan ülkemizde arı ekmeğin ulaşılması da o kadar kolaydır. Arı ekmeği faydaları şöyledir:

  • Yanlış beslenme ve zararlı alışkanlıklardan kaynaklı karaciğerde meydana gelen toksinlerin en sağlıklı şekilde vücuttan atılmasına yardımcı olur. Karaciğer hastalıklarından korur. 

  • Bağırsakların daha iyi çalışmasını sağlar. Özellikle kabızlık sıkıntısı çekenlerin sindirim sistemini hızlandırarak kabızlıktan kaynaklı meydana gelen karında şişkinlik, sertlik ve sansıya iyi gelir. 

  • Hazmı kolaylaştıran arı ekmeği, mideyi rahatlatır. Hazımsızlıktan dolayı midede meydana gelen yanma ve ağrıyı hafifletir.

  • Kansızlığa iyi gelmektedir. Özellikle anemi hastalığı tedavisinde arı ekmeğinin sık sık kullanıldığı bilinir. 

  • Tansiyonu dengeler. 

  • Diş ve diş etlerini korur. 

Arı Ekmeği Nerede Satılır?

Sağlığa sayısız faydası olan arı ekmeği, doğal ürünler satan marketlerde ya da aktarlarda bulunabilir. Çeşitli internet sitelerinde de doğal ve sağlıklı arı ekmeği temin edilebilir. 

Arı Ekmeği Fiyatı 

100 gr arı ekmeğinin ortalama fiyatı 120-150 TL arasındadır. 

Melek Ardıç Haber7.com - Seo Editörü
Haber 7 - Melek Ardıç
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Alman basınından günün bomba haberi!
Şiddete yönlendirip delirtiyor: Asla oynanmaması gereken 10 oyun açıklandı....