Sarımsak sırt ağrısına iyi gelir mi? Her sabah çiğ sarımsak yemek kemik ağrılarını iyileştirir mi?

Sarımsak, doğal antibiyotik olarak tüm bedeni iltihap ve toksinlerden arındırmanın yanında kemik yapısını da güçlendirmektedir. Özellikle kronik bel ve sırt ağrısı yaşayanların düzenli olarak sarımsak yutmaları, sırt ağrılarının kısa sürede iyileşmesini sağlar. Peki aç karnına sarımsak yutmak faydalı mıdır?

Sarımsak sırt ağrısına iyi gelir mi? Her sabah çiğ sarımsak yemek kemik ağrılarını iyileştirir mi?
Sarımsak sırt ağrısına iyi gelir mi? Her sabah çiğ sarımsak yemek kemik ağrılarını iyileştirir mi?
GİRİŞ 02.12.2022 09:13 GÜNCELLEME 02.12.2022 09:13
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Sırt, omuz ve bel ağrısı, modern insanın en çok dertli olduğu konudur. Sırt ve bel ağrıları, duruş bozukluklarından kaynaklı olmakla birlikte bu ağrılar zamanla duruş bozukluklarına neden olabilir. Birbirine bağlı olan duruş bozuklukları ve sırt ağrılarının tedavi edilmesi için yapılması en uygun görülen tedavi, fizik tedavidir. Ancak yoga ve pilates gibi tedavi yöntemlerinin yanında sarımsak gibi kemik yapısını güçlendiren besinlerin de bol bol tüketilmesi çok önemlidir. 

Ceviz kabuğu faydaları nelerdir? Ceviz kabuğu suyu nasıl hazırlanır?Ceviz kabuğu faydaları nelerdir? Ceviz kabuğu suyu nasıl hazırlanır?

Sarımsak Sırt Ağrısına İyi Gelir Mi?

Sarımsak kireçlenmeye karşı oldukça etkili bir besindir. Eklem, sırt ve bel ağrılarının oluşmaması için sık sık tüketilmesi tavsiye edilir. Güçlü bir iltihap söktürücü olan sarımsak, tüm bedeni toksinlerden arındırarak hastalıkların peyda etmesine engel olur. Binlerce yıldır şifa kaynağı olarak tüketilen sarımsak, içerdiği mineraller sayesinde kemik yapısını güçlendirir.

Düzenli sarımsak tüketen kişilerin kemiklerinin güçlenmesi sağlayarak kronik olarak yaşanan kemik ağrılarını, özellikle sırt, bel ve boyun bölgesinde yer alan sızıların iyileşmesine yardımcı olur. Sarımsak bedenin daha güçlü ve zinde kalmasını sağlar. 

Her Sabah Sarımsak Yutmak Ne İşe Yarar?

Tıp tarihinin ilk ilacı olarak kabuk görülen sarımsak, sabahları aç karnına 1 diş yutulduğunda sigara ve alkol gibi zehirli maddelerin bile vücuttan sökülüp atılmasına yardımcı olur. Her sabah sarımsak yutmanın mucizevi faydaları şöyledir:

 • Sigara ve alkolü bırakan kişilerin vücudunda meydana gelen tahribatın kısa sürede arınmasını sağlar. 

 • Özellikle akciğer ve karaciğer üzerinde ciddi iyileştirici güce sahiptir. 

 • Bağırsakların daha iyi çalışmasına yardımcı olur. 

 • Tırnak, saç ve kemik yapısını güçlendirir. 

 • Yüksek tansiyonu dengeler.

 • Kalp ve damar sağlığını korur.

 • Tüm beden toksinlerden arınır. 

Melek Ardıç Haber7.com - Seo Editörü
Haber 7 - Melek Ardıç
YORUMLAR 1
 • antikor 1 yıl önce Şikayet Et
  koku yapmasa hergün tüketirim.. bazen iki üc gün pespese tüketiyorum.. sonra tüm bedenim sarimsak kokmaya basliyor.. 100 g sarimsak iki yumurta kadar proteine sahip.. magnesium, kalium ve B vitaminlerin cogu mevcut.. cinko mevcut.. velhasil sarimsak her türlü derde deva.. hem antibiyotik hem afrodiyaz etkisi var.. kara cigeri temizlenen beden sanki herkül gibi güclü olmaya basliyor..
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Yenice'deki 4.9'luk deprem güvenlik kamerasınca kaydedildi
CHP'nin yalanı ifşa oldu! Murat Kurum, Ekrem İmamoğlu'nun skandalını patlattı