Unutulmaz replik: Aha Mahmut Hoca!

Online sinema sitesi Sinemalar.com, düzenlediği anketlerle Türk filmlerinin akıllarda en çok yer eden repliklerini belirledi. İnek Şaban - Mahmut Hoca repliği ilk sırada yer aldı.

GİRİŞ 26.05.2011 14:29 GÜNCELLEME 26.05.2011 14:29

“Sizce en unutulmaz Türk filmi repliği hangisi?” ve “En güzel Kemal Sunal repliği hangisi?” başlıkları altında yapılan anketlere toplam 8140 kişi katılırken, en sevilen replikler “Hababam Sınıfı” ve “Kibar Feyzo” filmlerinden geldi.

Ankette “Sizce en unutulmaz Türk filmi repliği hangisi?” sorusunun en çok oy alan seçeneği “Ağanın poki üstüne pok olur mu?” repliği oldu.

Kibar Feyzo’nun repliği 953 oy alarak ilk sıraya yerleşti. İkinci sırada ise “Vizontele”den “Zeki Müren de bizi görecek mi?” repliği 426 oyla yer aldı.

Anketin üçüncü sırasında Kadir İnanır’ın unutulmaz repliği “Seni seviyorum de, yalan söylüyorsun!” 340 oyla bulunuyor. “Ömercik” filminden 254 oy alan “Senin annen bir melekti yavrum” ve “Hayat Bayram Olsa” filminden 198 oy alan “Nayır. N’olamaz!” replikleri de3. ve 4. sıraya yerleştiler. Sunal’ın en güzel replikleri de değerlendirildi. “Hababam Sınıfı” filminde İnek Şaban rolünü canlandıran Kemal Sunal’ın söylediği “aha Mahmut Hoca!” repliği 746 oy alarak anketin birincisi olurken “Hababam Sınıfı Tatilde” filminden “Aa kızlar. Bunlar kız mı? Hayret valla” repliği 289 oyla üçüncü ve yine “Hababam Sınıfı”ndan “aaa Mahmut Hoca da kaçmış” repliği 134 oyla dördüncü oldu.

MİLLİYET

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Torunlarının gözü önünde tabancayla başından vuruldu; saldırı anı kamerada
İlk idmanına çıkan Mourinho'nun elindeki dosya gündem oldu!