Türkan filmi gişede neden tutmadı

ÇYDD'nin kurucusu Prof. Dr. Türkan Saylan’ın hayatını anlatan "Türkan" filmi Türkan Saylan'ın ölüm yıldönümünde vizyona girdi. Herkes gişesini merak ediyordu. İLk üç gün hüsranla sonuçlandı

Türkan filmi gişede neden tutmadı
Türkan filmi gişede neden tutmadı
GİRİŞ 28.05.2011 13:26 GÜNCELLEME 28.05.2011 13:26
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

Hürriyet gazetesi yazarı Cengiz Semercioğlu, bugünkü köşesinde "Türkan’ın kaderi Türkan’dan bir sinema filmi çıkmaz demiştim." dedi ve ilk üç günün gişe rakamını verdi.

İşte o bölüm: “Türkan Saylan’ın hayatı 26 bölümlük dizi oldu ama sinemada müşteri bulamaz” diye yazdım... Yapımcı Koliba Film ısrar etti... “Tam seçim öncesi Kemalist damardan besleniriz” diye düşündüler herhalde... “Cumhuriyet Mitingleri’ne katılanların yarısı gelse kurtarırız” diye hesap ettiler belki de... Dizi biter bitmez apar topar filmini çektiler, vizyona sürdüler. Ama olmadı! İlk üç gün sadece 25 bin kişi izledi filmi. Ekrandaki reytingi de parlak değildi “Türkan”ın, anlaşılan gişesi de öyle olacak.

YORUMLAR 17
 • ayşegül 13 yıl önce Şikayet Et
  Her bilet yüzü güller açan bir kızımız. Koca devlet ona "profesör" ünvanını vermiş, layık görmüş. her iftiradan da aklar içinde kurtulmuştur kendisi. ayrıca filmden bahsedelim biraz,kişilerden değil. filmi izledim ve tüm yakınlarımı da götürdüm. fazladan da bilet aldık yardımımızı ulaştırabileceğimiz kaç çocuk olursa onlara da bir şans vermiş olalım, onları da aydınlık günlere yürütebilelim diye.. Mustafa arkadaşımın da dediği gibi, filmi bir aile dramı, bir hikaye gibi izlemek de çok etkili oluyor.
  Cevapla
 • TUBA KOÇAŞ 13 yıl önce Şikayet Et
  fazla bile.... Ne bekliyorlardı ki? Başörtüye öcü gibi bakan bir kadının en son Allahın takdiriyle başı kapalı gidişidir türkan saylan..
  Cevapla
 • mustafa erkan 13 yıl önce Şikayet Et
  Yüreklere Dokunan Kadın. Türkan Saylan'ın öğrencileriyle beraber Kabe'yi ziyarete gittiğini bilir misiniz.. Hakkında biraz okusanız, feyz alınacak kadındır, kulaktan dolma bilgiler olmayınca. Hele filmiz izleseniz bu kadar eleştirmeden; hiçbir zorlama, hiçbir siyasi mesaj yoktur filmde. Ölüme yaklaşmış bir kadının oğullarıyla vedalaşmasını izliyoruz. Bir de bir aile filmi olarak izlemeyi deneyin filmi..
  Cevapla
 • GÜVEN TÜRKÖZ 13 yıl önce Şikayet Et
  LİLİ KIZI TÜRKAN. Bu kadın niye bu kadar önemsendi anlamadık.sadece şu tarafıyla önemsenmeliydi.bir misyonerdi.bu milletin evlatlarını başı örtülüler ve örtülü olmayanlar diye bölmüştü.başörtülüleri cüzzamlı gibi görüyordu.onlara en kötü muameleleri reva gördü.bu milletin ceddini barbarlıkla her tarafı yakıp yıkmakla itham etti.tıpkı bu gün osmanlıya kinini kusan avrupa hristiyanları gibi.halbuki cedimiz gittiği yere insanlığı adaleti hizmeti götürmekten başka bir şey yapmamıştı.ama saylan gibi görevlerini yerine getiriyor çağdaş yaşam safsatası ile bu milletin evlatlarının tarihlerinden utanmalarını gerektirecek şekilde beyinlerini yıkıyorlardı.bütün güzellikleri batıda gösteriyor hatta bu konuda hadlerini aşıp çocuklar namaz kılacaklarına bale yapsınlar diyecek kadar küstahlaşıyorlardı.saylan bu taifenin bir simge ismiydi.geberdi gitti.ateşi bol olsun.işte bu yönüyle önemsenmeliydi.bu yönü anlatılmalıydı...
  Cevapla
 • hazalsinal 13 yıl önce Şikayet Et
  Filme bakalım. Bırakın bu politik tartışmaları da filmden konuşalım. film gerçekten çok etkileyiciydi, ben bu teknik eleştirilere anlam veremiyorum. Ayrıca Tardu Flordun ve Ragıp Savaş'ın oyunculuklarına hayran kaldım. Oğullarıyla ilişkisi çok duygusaldı kesinlikle. Bir anne, bir eğitimci, bir yurtsever kadının hayatını en güzel haliyle anlatmış.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tacikistan'da başörtüsü tamamen yasaklandı
Aslan, EURO 2024'te orta saha avında! İki isim canlı izlendi